Bu 3 Altcoin İçin Önemli Uyarı: Satın Almayın!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
5.484 görüntülenme
3 Altcoin Önemli Uyarı: Satın Almayın

Altcoin piyasasında hangi projelere yatırım yapacağımıza karar vermek için Weiss Crypto Ratings gibi derecelendirme indikatörlerini kullanabiliriz. Bu yazıda, geçmiş performansı ve son gelişmeleri dikkate alarak piyasanın en tehlikeli 3 kripto para birimini inceledik.

Kripto yatırımcıları, bu 3 altcoin projesinden uzak durun

Matrix AI Network (MAN)

OpenAI’nin metin tabanlı platformu ChatGPT’nin popülaritesinin teşvik ettiği yapay zeka (AI) trendine rağmen, Matrix AI Network (MAN) bu hype’dan yararlanamadı. MAN token, FET ve AGIX gibi AI coin’ler 3x’ten fazla yükselirken, Mayıs 2018’de ulaştığı 2 zirvesine geri adım atamadı.

Yazım sırasında, MAN piyasa değeri açısından 82. sırada yer alıyor ve son 24 saatte göre %10 düşüşte. Hafta boyunca %8,61 ve son 30 günde %56,17 birikmiş kazançlarına rağmen, şu anda çok zayıf benimsenmesi ve ivmesi nedeniyle Weiss Crypto Ratings’de düşük bir E- skoruna sahip.

PotCoin (POT)

Yatırım rehberi platformu InvestorsObserver’un indikatörlerinde ‘yüksek riskli’ olarak sıralanan PotCoin, hafta içinde bir noktada %20 civarında değer kaybetti. Yazım sırasında, dip seviyeden gelen yeni alıcılarla güçlü bir ralli içinde 0.003148 dolardan işlem görüyor. PotCoin, bugün %70 üzerinde değer kazanmayı başardı. Ralli herhangi bir temel haber akışından yoksun, sadece spekülatifti.

Smartshare (SSP)

130.000 dolarlık piyasa değeriyle Smartshare (SSP), “paylaşılabilir tüm nesnelerin asli değerini değerlendirmek ve ölçmek ve ayrıca paylaşım alışverişini kolaylaştırmak için” Blockchain tabanlı çözümler öneriyor. Bu güçlü misyona rağmen, tüm kripto paralar arasında 2 bin küsürlü sıralarda yer alıyor.

SSP ayrıca, ağda yalnızca 36.779 yatırımcı olduğundan, çok zayıf bir benimseme puanına sahip. Aynı zamanda, 3 Mart’ta alınan verilere göre, piyasa performansı zayıf olarak derecelendirildi. Fiyat açısından, son günlerdeki çift haneli düşüşlerin ardından toparlanma sürecinde.

Yukarıda belirtilen altcoin projelerinden kaçınmak iyi bir fikir olsa da, kripto piyasasının tek bir saat içinde 50 milyar dolar kaybetmesiyle ilgili son deneyim, durumun çok hızlı bir şekilde değişebileceğini gösteriyor. Bu nedenle zarardan kaçınmak için gözlem ve araştırma yapmak ilk önceliktir. Bugün olduğu gibi, yüksek profilli bir kripto markasının çöküşü Bitcoin’i bile bir saat içinde %5 düşürebiliyor.

Kripto şirketleri, Silvergate ile bağlarını koparıyor

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, ABD’li ödeme ağı Silvergate hisseleri, FTX’in iflası ardından meydana gelen yoğun para çekme taleplerini karşılayamaması ve SEC’e yıllık raporunu sunamamasının ardından yüzde 50 düşüş gösterdi. Ayrıca, aralarında Coinbase Global, Galaxy Digital, Crypto ve Bitstamp’ın olduğu önde gelen kripto şirketleri, Silvergate Capital Corp’u bankacılık ortağı olarak kullanmayı geçici olarak durdurdular.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Finbold

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Fetch.ai Tahmini: FET Bu Seviyelere
4 Analistten Fetch.ai Tahmini: FET Bu Seviyelere Oynuyor! İçlerinde Cantering Clark ve Smart Contracter gibi uzmanların yer aldığı geniş çapta takip edilen bir analist kadrosu, Ocak ayında başlattığı rallisini soğutan Fetch.ai (FET) hakkında karmaşık düşüncelere sahip. Fetch.ai (FET), 2023’in ilk trendine öncülük etti Yapay zeka...
Buğra Çağlar 3 hafta önce