“Uçuş Başlıyor” 3 Analist, Altın Fiyatı Tahminlerini Verdi!

gold price forecast bullish concept
gold price forecast bullish concept
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere altın fiyatı, artan enflasyon ve tedarik zinciri sorunlarına ilişkin endişelerin güvenli liman metalinin cazibesini artırmasıyla ABD dolarının değer kaybetmesinin ardından Çarşamba günü yükseldi. Spot altın yazının yazıldığı sıralarda günlük %0,26 artışla 1.786,16 dolardan işlem görürken, Aralık vadeli ABD altın vadeli işlemleri %0,18 artışla 1.788,2 dolara yerleşti.

Rhona O’Connell’a göre altın fiyatı, kilit önemdeki 1.800 doları aştığında, aralıkta bir değişiklik göreceğiz

Doların düşmesi, altını yabancı para sahipleri için daha çekici hale getirdi. RJO Vadeli İşlemleri kıdemli piyasa stratejisti Bob Haberkorn, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Arz sıkışıklığı ve Federal Rezerv’in eylem eksikliği ile ilgili küresel bir endişe var. Enflasyon konusunda topun arkasında Fed var gibi görünüyor. Tedarik zinciri ve enflasyon sorunlarıyla birlikte hisse senetleri nasıl yeni zirveler yapmaya devam edecek? Önümüzdeki birkaç ay boyunca devam edecek olan, altına güvenli bir uçuş var.

Altın fiyatı

Fed Başkanı Christopher Waller Salı günü yaptığı açıklamada, enflasyon önümüzdeki birkaç ay içinde mevcut hızında yükselmeye devam ederse, politika yapıcıların gelecek yıl “daha ​​agresif bir politika tepkisi” benimsemeleri gerekebileceğini söyledi. Külçe genellikle bir enflasyon koruması olarak kabul edilir, ancak azaltılmış teşvik ve faiz oranı artışları devlet tahvili getirilerini artırarak, getiri sağlamayan külçeyi elde tutmanın fırsat maliyetini yükseltir.

ABD’nin 10 yıllık gösterge tahvil faizlerinin, seansın başında beş ayın zirvesine ulaştıktan sonra geri çekilmesi, altının destek bulmasına yardımcı oldu. StoneX analisti Rhona O’Connell, altının kilit önemdeki 1.800 dolar seviyesini aştığında, aralıkta bir değişiklik göreceğini söylüyor ve Hindistan’ın Diwali festivali ve Çin’de istikrarlı talep ile riskin yukarı yönlü olduğunu da sözlerine ekliyor.

Altın fiyatı

“Pozisyon büyüklüğünüz konusunda dikkatli olmanız gerekiyor”

Piyasa analisti Christopher Lewis, altın fiyatının, Çarşamba günkü işlem seansı sırasında 1.790 dolar seviyesine doğru ilerlemek için biraz yükseldiğini ifade ediyor. Analist bunun, 200 günlük EMA ile 50 günlük EMA arasında sıkışmış bir alan olduğunu belirtiyor ve bu nedenle biraz gürültüyü olası görüyor. Christopher Lewis, analizine şu şekilde devam ediyor:

Ayrıca, önemli olan düşüş trendi çizgimiz de var. 1.795 dolar seviyesinde oturan 200 günlük EMA ve ardından tabii ki çok önemli 1.800 dolar seviyesi. 1.800 dolar seviyesinin belirli bir psikolojik önemi var ve bu nedenle birçok insanın bu alana yakından ilgi göstereceğini düşünüyorum. 1.805 dolar seviyesinin üzerine çıkabilirsek, o zaman bir şeyler olabilir.

Altın fiyatı

Analiste göre, aşamanın bu noktasında, büyük bir alçalan üçgen olduğu argümanı da ileri sürülebilir ve bu nedenle piyasaların düşüş baskısı ile karşı karşıya kalacağını varsaymak için başka bir neden daha olduğu düşünülebilir. Bununla birlikte analist, 1.805 dolar seviyesinin üzerine çıkılması durumunda, düşüş trendinin tam bir kopuşunu gösterebileceğini ve piyasanın oldukça önemli ölçüde toparlanmasına izin verebileceğini belirtiyor ve şu hususların altını çizerek, yatırımcılara bazı tavsiyelerde bulunuyor:

Her şey eşit oldu, sanırım güvenebileceğiniz tek şey genel olarak çok fazla gürültülü davranış. Bu yüzden pozisyon büyüklüğünüz konusunda dikkatli olmanız gerekiyor. Ancak, yine de ciddi sorunlara yol açmayı bekleyen çok fazla sorunumuz var gibi görünüyor. ABD Dolar Endeksi’ne dikkat edin, çoğu zaman bu piyasayla büyük bir negatif korelasyona sahiptir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

“Uçuş Başlıyor” 3 Analist, Altın Fiyatı Tahminlerini Verdi!

Yorumlar kapalı.