“Tarihsel Zirveye Gidiyoruz” 3 Analist, Altın Fiyatlarını Yorumladı!

crucible 01 article 04 pic 01
crucible 01 article 04 pic 01
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dolar, bir yılın zirvesine yakın seviyelere tutunurken, bir analiste göre altın üzerindeki aşağı yönlü baskı sona yaklaşıyor. Altın fiyatları Pazartesi günü, stagflasyon beklentileri enflasyondan korunma külçesindeki kayıpları sınırlamasına rağmen, ABD Merkez Bankası’nın tahvil alım azaltımını ertelemeyeceğine dair bahisler üzerine yükselen doların baskısıyla düştü ve ardından toparlandı. Ons altın, Salı gününü 1.760 dolara yakın seviyeden açtı ve ardından yükseldi. Peki, yatırımcılar şimdi hangi seviyeleri görecek?

Altının fiyat hareketinde temel faktörler hangileri?

Ancak yine de durgun fiyat hareketine dikkat çeken OANDA kıdemli piyasa analisti Edward Moya, “Dolar ana faktör” dedi. Moya, doların hâkimiyetinin Fed’in tahvil alımını azaltmayı açıklamasına kadar sürebileceğini, ancak “altın üzerindeki aşağı yönlü baskının sona ermeye başladığını ve altının nihayet istikrara kavuşabileceği ve nihayetinde tarihsel olarak daha uzun olan yükseliş eğilimini yeniden kazanabileceği bir zirveye yaklaşıyoruz” diye ekledi.

3 Analist: Altın Aralık 2022 Öncesinde Bu Korkutan Seviyeleri Görebilir!

Dolar yüzde 0.3 yükseldi ve altının diğer para birimlerini elinde tutanlar için çekiciliğini zedeledi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere külçe, 22 Eylül’den bu yana yüksek seviyelerde işlem görüyor. Chicago’daki Blue Line Futures baş piyasa stratejisti Phillip Streible, altına yönelik desteğin “enflasyon yükseldikçe altının en iyi seçenek olduğunu ve şu anda stagflasyon yaşadığımızı düşünen bazı kişilerden gelebilir” dedi.

Altın vadeli işlemleri nelere işaret ediyor?

CME Group’un flaş verilerine göre, altın vadeli işlem piyasalarına açık pozisyonlarda Pazartesi günü sadece 441 sözleşme arttı ve önceki küçük günlük yapıya eklendi. Bunun yerine hacim, dalgalanmayı bir gün daha uzattı ve yaklaşık 130.5 bin sözleşme azaldı. Altın 1.800 dolar ile sınırlı kaldı

"Önümüzdeki Günler Kritik" 2 Analist, Altın İçin Sıradaki Seviyeyi Verdi!

Altın fiyatları hafta başında konsolidasyon havasında kaldı ve açık pozisyonlardaki küçük bir yükselişin ortasında negatif bir seans çizdi. Şimdiye kadar, değerli metalin ons fiyatları şu an için 1.750 dolar ve 1.780 dolar seviyelerinde görülürken, analist Pablo Piovano’ya göre kilit 1.800 dolar seviyesi boğaları çekmeye devam ediyor. Bu sırada, ekonomik büyümenin durmasıyla birleşen yüksek enflasyon hakkındaki endişeler, yükselen petrol fiyatlarının ortasında küresel hisseleri de düşüşe itti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

“Tarihsel Zirveye Gidiyoruz” 3 Analist, Altın Fiyatlarını Yorumladı!