3 Usta Analist, Bu Altcoin İçin Uyardı: Short Açın!

3 Analist Bu Altcoin İçin Uyardı
3 Analist Bu Altcoin İçin Uyardı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tecrübeli kripto para analistleri, geçen haftadan bu yana %100’ün üzerinde ralli yapan bir altcoin için uyarıyor. Orta çaplı bir düzeltme bekleyen analistlere göre dip seviyeler yeni pozisyonlar için ideal olacak.

Maartunn, yeni bir grafikle altcoin yatırımcılarını uyardı

CryptoQuant analisti Maartunn, gün içinde 1 saatlik zaman diliminde potansiyel Dogecoin satış kurulumuna işaret eden bir grafik paylaştı. Analist, kuruluma göre DOGE fiyatının Pazar gününün dip seviyesi 0.11 dolara kadar geri çekilebileceğini söylüyor.

DOGE, son 7 günlük ralli serisine bugün %29 ile devam ediyor. Koşu 0.15 dolarda son buldu. Mevcut ralli, Twitter’ın yeni CEO’su Elon Musk’ın, hiçbir açıklama yapmadan gömlek giyen bir köpeğin resmini paylaşmasının ardından geldi. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları bu makalede aktardık.

Maartunn’un öngördüğü fiyat hareketi daha öncede gerçekleşti

Piyasalar genellikle yatırımcılar kar almayı tercih ettikçe dürtüsel yukarı hareketlerden sonra konsolide olur. Ardından fiyat, yükselmeden önce sıklıkla önceki dipleri yeniden test etmek için geri döner. Ek olarak, bir diğer kripto para analisti Michael van de Poppe, Maartunn’un analiziyle aynı fikirde. Van de Poppe, şu anda Dogecoin’de short pozisyon almanın daha iyi bir fikir olduğunu söylüyor. Ancak yarın veya sonraki günlerde dip seviyelerden satın almayı tercih edeceğini ekliyor.

Michael van de Poppe, Dogecoin grafiğindeki kritik seviyeleri belirledi

Teknik analist, bir diğer tweet’te 0.15, 0.13, 0.11 ve 0.085 doların kritik olacağını vurguluyor. Van de Poppe, özellikle 0.11 ve 0.085 doların oldukça büyük long işlemler için ideal olduğunu söylüyor.

Dogecoin altcoin piyasasına öncülük ediyor

Elon Musk, hafta sonu Twitter’ı satın aldığından beri, DOGE %150’in üzerinde ralli yaptı. Yatırımcılar, milyarderin kripto paraları entegre etme niyetinde olduğuna inanıyor. Bu yüzden ani fiyat hareketleri meydana geldi. Dogecoin’e benzer şekilde Bitcoin ve Ethereum’da yukarı yönde hareket ediyor. Ancak DOGE son bir haftadır yeşil tahtada ilk sıradan hiç ayrılmadı.

Tecrübeli analist Peter Brandt ise Dogecoin’in ayı piyasasından çıktığını düşünüyor. Ancak analist yeni bir boğa koşusuna başlayıp başlamadığından emin değil. Güncel analizlerinde, Dogecoin’in ayı piyasası yapısının kırılmasına rağmen yeni bir boğa koşusu başlattığının kesin olmadığını iddia etti. Brandt, yeni yatırımcıların ayıların sonu ve boğaların başlangıcı hakkında hızlı tahminlerde bulunduğunu, ancak çoğu zaman bu tür varsayımların yanlış olduğunu söylüyor:

Acemi ve istekli yatırımcılar tarafından yapılan yaygın bir hata, bir piyasanın ayı aşamasının sona ermesinin otomatik olarak bir boğa piyasasının başladığının bir işareti olduğunu varsaymaktır. Bu varsayım çoğu zaman yanlıştır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

3 Usta Analist, Bu Altcoin İçin Uyardı: Short Açın!