3 Analist, Gözleri bu 5 Altcoin’e Çevirdi: Harika Grafikler!

shutterstock 1014270301
shutterstock 1014270301
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin 50 dolar için bir yolculuğa daha başladı ve 40.000 doların üzerinde kalabilmek, daha düşük seviyelerde yatırımcıların iştahlı olduğunu gösteriyor. Şimdi altcoin projeleri için kritik bir dönem yaklaşmış olabilir. Bunun nedeni, özellikle Ethereum, Solana ve Avalanche gibi altcoin projelerinin BTC karşısında giderek güçlenmesinden kaynaklanıyor. Peki analistleri neler söylüyor? 3 usta Twitter analistinin teknik analizlerini ve grafiklerini derledik…

Credible, lider altcoin için 2.700 dolar desteğini belirledi

Yakından takip edilen bir kripto stratejisti ve trader, piyasadaki en kötü geri çekilmenin sona erdiğine inandığı için Ethereum (ETH) ve diğer iki altcoin için destek hedeflerini çiziyor. Credible takma isimli Twitter analisti, 241,400 takipçisine Ethereum’a haftalık destek seviyesinde dibe vurmak için baktığını söylüyor.

Hedefime yakın, yaklaşık 2.700 dolarlık ETH arıyorum.

Analistin radarındaki bir diğer kripto para ise P2P ödeme ağı Hedera Hashgraph (HBAR). Analist, HBAR’ın 0.30 dolardan “ana desteği” etrafında sıçramasına baktığını söylüyor.

Yedi aylık bir konsolidasyondan çıktıktan sonra HTF (yüksek zaman çerçevesi) desteğinde %46’lık bir düzeltme elde ettik. Bu, bu bölge kaybedilene kadar/kaybedilene kadar bir HTF yükseliş testidir. Burası aynı zamanda HBAR alıcısı olmak için de en ideal yer.

Altcoin CVX’de listede

Kripto stratejisti, Curve Finance üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan bir finans protokolü olan Convex Finance’i (CVX) de yakından takip ediyor. Credible, CVX’in 7.00 dolar civarındaki destekte sıçramasını ve tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmesini beklediğini söyledi:

Bu düşüşte beklediğimden biraz daha düşük gitti, ancak bu bizim yerel dip noktamız olmasaydı ÇOK şaşırırdım. (CVX)

Scott Melker FTM ve AVAX’ın grafiklerini inceliyor

Teknik Analist Scott Melker, FTM için ATH seviyesini tekrar test ettiğini ve AVAX’ın düzeltmelerle inanılmaz güçlendiğini söylüyor. Kripto piyasası tüm gün düşüş grafikleri gösterirken, Teknik Analist Scott Melker, bilinen adıyla Wolf of All Streets, iyi haberler getiriyor. Kısa süre önce, Fantom (FTM) ve Avalanche (AVAX) olmak üzere iki altcoin projesinden harika formasyonları gösteren iki grafik yayınladı. Melker’e göre Fantom iyi gidiyor olabilir. Analist, potansiyel bir yeniden testte FTM kurulumunu paylaştığından bahsetti. Şimdi, başladığını onayladı. Şu anda bu iyi görünse de pazarın hala sallantılı olduğunu da sözlerine ekledi. Teknik grafik ve analiz:

Dün haber bülteninde, tüm zamanların en yüksek desteği olan .9587 potansiyel yeniden testinde FTM için bir kurulumu paylaştım. Doldurdu. Şimdilik iyi görünüyor, ancak piyasa hala sallantılı.

Bildiğiniz gibi Fantom, piyasadaki en umut verici Katman 1 Blockchain’lerinden biri olarak görülüyor, düşük işlem ücretlerine sahiptir ve iyi güvenlik sağlar. FTM ayrıca yakın zamanda 9 Eylül 2021’de ATH seviyesi olan 1,92 dolara ulaştı. Fantom’un yanı sıra Melker, AVAX listelerine de göz attı. Melker’in paylaştığı grafiklere göre AVAX, Bitcoin çifti üzerindeki desteği olarak önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini hiç kaybetmedi. Melker, AVAX’ın düzeltme yoluyla inanılmaz güç kazandığından bahsediyor. Teknik grafik ve analiz:

BTC çiftinde önceki tüm zamanların en yüksek desteğini hiç kaybetmedi. Düzeltme yoluyla şimdiye kadar inanılmaz güç.

Yatırımcılar Bitcoin’i bir varlık sınıfı olarak görmeli mi?

AMP Capital’in yatırım stratejisi başkanı ve baş ekonomisti Shane Oliver’a yöneltilen bir soru detaylı piyasaya analiziyle cevaplandı. Oliver, Ethereum dahil olmak üzere belirli altcoin projeleri hakkında bazı potansiyel iyimserlik ifade etti. Ancak Bitcoin için uzun vadeli görünüm konusunda pek hevesli olmadığını söyledi:

Biraz şüpheciyim. Bitcoin’in kripto paraya dönüştüğünü görmek zor. İşlem başına çok pahalı, işlem başına yaklaşık 30 dolar. Çok yavaş. Ve son derece değişkendir. Bitcoin kısa vadede her yerde sekiyor, bu yüzden herhangi bir zamanda değerinin ne olacağını tam olarak bilmiyorum. Oysa banka hesabımda duran paranın değerini biliyorum.

Bitcoin, XRP ve ETH Eriyor: Bu 3 Altcoin İse Güçlü Artıyor!

Bilindiği üzere Bitcoin gerçekten de son derece değişkendir. Nisan ayının ortalarında BTC’nin birim başına 64.200 dolar olduğunu unutmayın. Ve 20 Temmuz’da 29.650 doları ziyaret etti. Oliver ayrıca, Bitcoin’in rant veya kar üreten bir sermaye varlığı olmadığına ve değer vermeyi imkansız hale getirdiğine dikkat çekti. Ardından, Blockchain işlemlerini doğrulamak ve yeni Bitcoin madenciliği yapmak için kullanılan çok sayıda bilgisayara enerji kullanımına değindi Enerji kullanımını “Arjantin ulusunun tamamıyla karşılaştırılabilir” olarak nitelendiren Oliver, günümüzün çevre odaklı dünyasında bunun iyi bir kurulum olmadığını söyledi. Oliver, dijital para için bir gelecek görürken, “Bence eninde sonunda hükmet bunu kendisi yapacak” dedi. 

Bu 4 Altcoin, Ethereum Piyasa Payını Kemiriyor!

Ethereum ve diğer altcoin projeleri ne olacak?

Oliver, Ethereum ve diğer altcoin’ler ve bir bütün olarak Blockchain teknolojisinin görünümü konusunda orta derecede daha iyimserdi. Küresel hükümletin kripto para birimlerine geçişini destekleyebilecek ve merkezi olmayan finansmanı destekleyebilecek Ether ve altcoin’lerin, DeFi devriminin bir parçası olabilmeleri durumunda daha parlak bir geleceğe sahip olabileceğini söyledi.

Ama Bitcoin değil. Fiyat bugünden çok daha yüksek olsa bile, Oliver altcoin’lerin destekçilerinden “Ponzi şeması” terimini attıkları için biraz tepki alabileceğini kabul ederek dedi. Son açıklamaları Bitcoin için şunlar oldu:

Bitcoin’in ileriye giden biri olduğunu görmüyorum. Bitcoin fiyatının artması, uzun vadeli bir geleceği olduğunu kanıtlamaz. Ama elbette buradan çok daha yukarılara çıkabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

3 Analist, Gözleri bu 5 Altcoin’e Çevirdi: Harika Grafikler!