Reklamı kapat

3 Başarılı Bitcoin Analisti: Bu Tarihe Kadar Yükseliş Yok!

1 görüntülenme
3 Başarılı Bitcoin Analisti: Bu Tarihe Kadar Yükseliş Yok!

Geride bıraktığımız hafta kripto para piyasası için ciddi kayıplara neden oldu. FTX’te yaşanan likidite krizi, başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimleri düşüşler yaşandı. Popüler analist Nicholas Merten, Bitcoin (BTC) ve FTX’le ilişkili kuruluşlarla ilgili bir öngörüde bulundu. Kriptokoin.com olarak, 3 analistin BTC için yorumlarını sizlere aktarıyoruz.

Merten, FTX krizinin Bitcoin fiyatını nasıl etkilediğine dikkat çekiyor

Merten, YouTube kanalında yer alan 512 bin abonesine, Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamanın (MA) altında kaldığını açıkladı. 200 MA’nın altında kalmasından dolayı bariz bir zayıflık göstermesi sonucunda, başka bir düşüşün daha olması muhtemel. Analist, olası bir Bitcoin ayı piyasası dibi için yaklaşık 13.600 dolarlık bir fiyat hedefi belirliyor:

200 haftalık hareketli ortalamanın (MA) oldukça altındayız. Bu durum açıkçası Bitcoin tarihinde bir ilk. Bunun da ötesinde, yalnızca yüzdelik olarak düşüşe bir göz atıyoruz. Baktığımızda görüyoruz ki yaklaşık yüzde 77.6’ya ulaştık. Kesinlikle, çoğumuzun hemfikir olacağını düşündüğüm yüzde 80 hedefine yaklaşıyor gibi görünüyoruz. Muhtemelen beklememiz gereken fiyatla daha uyumludur. Ancak, tekrar tekrar geri adım atmak önemlidir. Dolayısıyla başka bir hatırlatma, Bitcoin için ek yüzde 3 veya yüzde 4’ün çok fazla çaba gerektirdiğine şahit oluyoruz. Bu durum BTC’yi 14 bin dolarlık hedefin oldukça altına, yaklaşık 13.600 dolara götürecek.

Ancak analist, yine de herkesin bu konuda farklı görüşleri olduğunu belirtiyor. Merten’e göre biraz daha temkinli olmak gerekiyor. Gerçekten düşüş döneminde alım yapmak isteyenlerin dikkatli takip etmesi gerektiğini söylüyor. Analiste göre, BTC fiyatında yıllık yüzde 82 ​​ve yüzde 84 oranında gerileme sonucunda 10 bin doların görülmesini muhtemel.

FTX’in iflasına dikkat çekiyor

Analist, Celsius, Voyager ve son zamanlarda iflas eden kripto borsası FTX çöküşünün etkilerine dikkat çekti. Merten’e göre fiyatlar muhtemelen en az bir yıl, hatta iki yıl daha konsolidasyonda kalacak. Analist kripto para piyasaları hakkında şunları söylüyor:

Birçok insanın burada flash dip satın almak istediğini biliyorum. Ancak gördüğünüz gibi, fiyat hareketliliği uzun bir zaman alacak. Bununla birlikte bu fiyat neredeyse dip olsa bile. Bu kesinlikle uzun bir zaman alacak. İşler düzelmeden önce konsolidasyon olacak. Bu konuda bana güvenin, FTX’te yaşanan durumların tamamı bir karmaşa. Bu olay sektör için bir utanç. İnanın bana bunu söylemeye cesaretim yok ancak olay endüstriyi geriye götürecek. Ayrıca, Celsius ve Voyager, oradaki tüm büyük oyuncularla olan her şey, bu endüstriyi artı bir yıl daha geride bırakacak. Buna bahse girebilirsiniz.

Popüler yatırımcı Pizzino, Bitcoin fiyatının 10 bin dolardan daha aşağıda olmayacağını söylüyor

Popüler kripto uzmanı ve yatırımcısı, Bitcoin’in (BTC) fiyatının 10 bin dolara kadar düşmesinin pek mümkün olmadığını aktarıyor. Jason Pizzino, son videosunda abonelerine, Bitcoin boğalarının büyük olasılıkla yüksek bir zaman çerçevesi destek seviyesini savunacağını söyledi. Bu durumun ise ardından, BTC fiyatının 10 bin dolara düşmesini engelleyeceğini açıkladı:

Bir süredir söylüyorum. BT’de 10 bin doları vadeli işlem piyasasında görmememiz için oldukça makul bir şans bulunuyor. Şu ana kadarki düşük fiyat döngüsü için spot piyasada 14.900 dolar gibi bir rakama sahibiz. Ancak, hangi borsada olduğunuza bağlı olarak yaklaşık 15.500 dolar seviyesi diyebiliriz.

Pizzino’ya göre BTC fiyatı yükselirse FTX çöküşünden bu yana yaşanan kayıpları hızla silmesi muhtemel. Pizzino şunları söylüyor:

18.500 dolar ila 18.600 doların üzerine çıkarsak, büyük yükseliş için çok güçlü bir işaret olacak. Sonucunda ise Kasım ayı boyunca, belki birkaç seviyeyi daha kurtarmaya çalışacağız. Bu kayıpları alıp 20 bin dolara geri dönüş. Açıkçası bu durum 18.500 doların üzerine çıkamayacağımız anlamına gelmiyor. Haftalar içinde daha yüksekte bir dip yapmayacağımız anlamına da gelmiyor. Biraz zaman alacak. Bu durumda, muhtemelen geri gelip daha yüksek fiyatları test edeceğimize dair güçlü bir işaret var.

BTC yeniden 13.500’e kadar düşebilir mi?

Ancak analist, Bitcoin fiyatının zayıflaması durumunda 17.500 doların altında kapanabileceğini söylüyor. Sonucunda ise fiyatın daha düşük bir destek seviyesine düşebileceğini de belirtiyor:

Kasım ayında düşüşe devam etmeli miyiz? O zaman 2019’daki dönem öncesinde yer alan eski döngü zirveleriyle örtüşen fiyatlar gelebilir. O dönemde yaklaşık 13.500 dolara kadar düştü.

Tone Vays, Bitcoin için yüksek bir tahmin yaptı

Kripto para analisti ve yatırımcısı Tone Vays, FTX ve kurucusu Sam Bankman-Fried hakkında yorum yaptı. Yılın en düşük seviyelerine ulaşmasının ardından Bitcoin (BTC) için uzun vadeli boğa durumunu detaylandırıyor. Vays, 123 bin abonesine, Bitcoin fiyatının 11 bin dolara düşse de yükseleceğini açıkladı. Analiste göre, Bitcoin gelecek yıl yeni bir ATH ile 100 bin dolara ulaşabilmesi muhtemel.

11 bin dolara kadar bir kapitülasyona sahip olabiliriz. Devamında ise gelecek yıl yine 100 bin dolara ulaşabiliriz. Çünkü, birçok BTC soğuk cüzdanda tutulmak üzere. İnsanlar ucuza satın alabiliyor.

Vays, bu hafta 18.500 dolarlık destek seviyesinin üzerinde kapanması durumunda BTC’nin dip noktasında olduğunu söyledi:

Haftayı 18.500 doların üzerinde kapatırsak, düşük seviyenin içeride olabileceğinden birazda olsa emin olacağım. Şu anda, çok, çok umut verici görünüyor.

Yatırımcı grafiğine bakıldığında, fonlama oranlarının aşırı derecede negatifte yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

2023 Öncesi Takip Etmeniz Gereken 8 Yeni Kripto Para Lansmanı
Dünyaca Ünlü Şirket: Sepetinizde Bu 3 Kripto Para Olmalı! Kripto para piyasalarında yaşanan çöküşler birçok yatırımcıyı tedirgin edebilmek için yeterli. Bu nedenle, yatırımcılar ve şirketler düşük risk taşıyan altcoin projelerini araştırıyor. Tüm bunların sonucunda ise yatırımcılar, geçmiş dönemlerdeki düşüşlerden sağlam çıkabilmiş projeleri sorguluyor. Lider kripto para...
Nazlı Öykü Deniz 3 hafta önce