Bu 3 Binance Altcoin’i Ralli Moduna Girdi: İşte Beklentiler!

Vural Erkan
Vural Erkan 26 Kasım 2022
899 görüntülenme
Bu 3 Binance Altcoin'i Ralli Moduna Girdi: İşte Beklentiler!

Kripto analisti Akash Girimath’a göre, Dogecoin (DOGE) yeni bir çıkış yaptı, muhtemelen %20 kazanç yolda. Analist Tony M, Chainlink (LINK) için yükseliş rallisinin bu faktörlere bağlı olduğunu söylüyor. Analist ayrıca, Ripple (XRP)nin, ralliyi 0,50 dolara çıkarıp çıkaramayacağına bakıyor. Analistlerin Binance altcoin’leri DOGE, LINK ve XRP tahminlerini okuyucularımız için derledik.

“Dogecoin şu durumlarda yükselişine devam edebilir”

Dogecoin, iki haftalık başarısız girişimlerin ardından 0,0894 dolar ile 0,0861 dolar direnç alanını aştı. Bu itiş, 25 Kasım’da günlük şamdan yaklaşık %7 yükselirken geldi. DOGE bu seviyenin üzerinde kalırsa, satın alma baskısının yeniden canlandığını gösterecek. Ayrıca, yükselişi başlatacak. Boğaların hedefleyeceği en olası seviye, 30 Ekim ile 7 Kasım arasında bir destek seviyesi olan 0,1125 dolar. Bu nedenle, Dogecoin rallisinde kar almak isteyen yatırımcılar bunu bu engelde yapabilirler.

İki haftalık başarısız girişimlerden sonra 50 seviyesi, yani orta noktanın üzerine çıkan Göreceli Güç Endeksi (RSI), DOGE için durumu destekliyor. Bu hareket, yükseliş momentumunun geri döndüğünü ve muhtemelen devam edeceğini gösteriyor. Böyle bir durumda, Dogecoin fiyat hareketinden not edilen yükseliş görünümünün gerçekleşmesi muhtemel. Ayrıca, ayın son haftası genellikle değişkendir. Bu nedenle yatırımcılar Binance coin’i DOGE’den %20’lik hızlı bir hareket bekleyebilirler.

Binance
DOGE 1 günlük grafik

Dogecoin için işler iyiye giderken, 0,0861 dolar destek seviyesinin kaybı durumunda yükseliş görünümünü geçersiz olur. Bu hareket, anlatıda bir değişiklik yaratarak, holder’ları elindekileri boşaltmaya zorlar. Böyle bir durumda DOGE’nin, 0,0813 dolarlık destek tabanını yeniden ziyaret etmesi mümkün.

Binance coin’i Chainlink (LINK) rallisi bu faktörlere bağlı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Chainlink, yakından izlenmeye değer. 25 Kasım itibariyle, altcoin, ay boyunca devam eden düşüşün ardından piyasa değerinin %27’sini geri kazandı. LINK, şu anda 21 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) hemen altında 6,84 dolardan işlem görüyor. 8 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) yeniden test edilmeden delindi. Böylece, fiyatın konsolide olduğu SMA’da bir ralliye yol açtı. SMA üzerinden bir kırılmanın, aylık en yüksek seviye olan 9,48 dolara doğru %40’lık ek bir artışa neden olması mümkün. Hacim Göstergesi, %27’lik yükseliş eğilimi hareketi sırasında işlemler yedek kaldığı için boğaların bunu yaparken muhtemelen bir zorlukla karşılaşacağını gösteriyor.

Göreceli Güç Endeksi, mevcut fiyat ile önceki yükseliş eğilimi arasında düşüş eğilimi gösteriyor. Bunu ve mumların ralli sırasında giderek küçüldüğü gerçeğini akılda tutmak lazım. Bu doğrultuda 8- günlük üssel hareketli ortalamanın 6,20 dolardan gerçekleşmesi oldukça olası. Gösterge destek olarak tutmazsa, 5,52 doları hedefleyen dipleri süpürme olayı güçlü bir olasılık haline gelir.

Binance

Boğalar, ayın başlarında 21 günlük SMA’yı 7,50 dolardan delen günlük mumun zirvesini fethederse, düşüş görünümü geçersiz olur. 7,50 Dolar’ın aşılması, ayın en yüksek seviyesi olan 9,48 dolara doğru %40’lık bir rallinin başladığına dair daha fazla güven verecektir.

XRP’nin ralliyi 0,50 dolara çıkarması mümkün mü?

Ripple fiyatı, piyasanın aşağı yönlü düşüşüne alkışlanacak bir şekilde misilleme yaptı. 25 Kasım’da altcoin, kırılmış bir ticaret aralığının üzerinde konsolide olarak değerini haftada %17 artırdı. Bu arada XRP, şu anda 0,40 dolardan işlem görüyor. Boğaların 8 günlük üstel ve 21 günlük basit hareketli ortalamaları aşması, karşı trend girişiminin gerçek olduğunu gösteriyor. Göreceli Güç Endeksi, ayın başlarında aşırı satış seviyelerini aştıktan sonra destekleyici alanı yeniden fethetti. Bununla birlikte Hacim Göstergesi, yükseliş trendine güven eksikliğini gösteriyor.

Piyasa gerçekten yükseliş gösteriyorsa, hedeflenecek temel irtifa seviyelerinin ilki, kırılan destek bölgesi olan 0,44 dolar. Bunun ardından Kasımın yükseği olan 0,50 dolar olacaktır. Kasım ayının son işlem hafta sonuna girilirken, volatilitenin, keskin yükselişi destekleyecek kadar artması mümkün.

Binance
XRP 12 saatlik grafik

Yükseliş tezinin geçersiz olması, yakın zamanda kırılan 0,38 dolarlık konsolidasyon aralığında 8 günlük üstel hareketli ortalamanın ihlaline bağlı. Ayılar bariyeri etiketlerse, boğalar muhtemelen menzil içindeki baskıya yenik düşer. Aralığın alt yarısını 0,32 dolara yakın etiketleme potansiyeli, o zaman adil bir gerçekleşme şansına sahip olacaktır. Geçersizlik senaryosu gerçekleşirse, XRP fiyatı piyasa değerinin %20’sini kaybeder.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fxstreet

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kurumsal Yatırımcılardan Kripto Para Tahminleri: 12 Ay İçinde...
Kurumsal Yatırımcılardan Kripto Para Tahminleri: 12 Ay İçinde… Coinbase anketi, kurumsal yatırımcıların kripto para fiyatlarının bir yıl içinde nerede olmasını beklediğini ortaya koydu. Macro Guru Raoul Pal, kripto piyasalarının en yüksek olumsuz duyguya rağmen hala temelde yükseldiğini söylüyor. Dijital varlıklara yönelik genel duyarlılık arttı Kripto...
Vural Erkan 27 Kasım 2022