Analistler Açıkladı: Önümüzdeki Hafta Bu 3 Kripto Paradan Kaçın!

Analistler Açıkladı: Önümüzdeki Hafta Bu 3 Kripto Paradan Kaçın!
Analistler Açıkladı: Önümüzdeki Hafta Bu 3 Kripto Paradan Kaçın!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası, önümüzdeki hafta önemli miktarda tokenın kilidinin açılması planlandığından potansiyel bir fiyat değişikliğine hazırlanıyor. Bu kilit açma işlemleri, yani yeni tokenların dolaşıma girmesi, kritik. Zira satış baskısında artışa, fiyatların etkilenmesine ve volatilitenin oluşmasına yol açabiliyor. Bilgili kripto yatırımcıları, bilinçli ticaret kararları vermek için token arz ve talebini izlemenin önemini anlıyor. Yaklaşan token kilitlerini anlamak, potansiyel fiyat dalgalanmalarını tahmin etmelerine ve riski etkili bir şekilde yönetmelerine olanak tanır.

Kripto para uzmanları uyarı verdi

TokenUnlocks.App’tan elde edilen veriler ve Finbold analistlerinin öngörüleri, dikkat çekiyor. Zira önümüzdeki yedi gün içinde 373,11 milyon dolar değerinde token satışının potansiyel olduğunu ortaya koyuyor. Zirve 31 Mayıs ve 1 Haziran’da meydana gelerek toplam 219,67 milyon dolara ulaşmıştı. Yatırımcıların dikkatli olması gereken önemli miktarda token kilitlerinin açıldığı ilk 3 kriptonun başında Optimism var.

Analistler Açıkladı: Önümüzdeki Hafta Bu 3 Kripto Para biriminden Kaçın!

Ethereum ağı için popüler bir ikinci katman ölçeklendirme çözümü olan Optimism (OP), potansiyel satışların ön sıralarında yer alıyor. 31 Mayıs’ta protokolün şu anda 80,23 milyon dolar değerinde olan 31,34 milyon OP tokeninin kilidini açması planlanıyor. Bu, dolaşımdaki OP arzında yaklaşık %3’lük bir artışı temsil ediyor. Bu tekrarlanan enflasyon, Kriptokoin.com tarafından bildirildiği gibi, tokenin fiyatı üzerinde zararlı bir etkiye sahip olabiliyor. Protokole katkıda bulunanlar önemli bir pay (42,35 milyon dolar değerinde 16,54 milyon OP tokenı) alıyor. Ancak, özel yatırımcılar da 37,89 milyon dolar değerindeki tokenı nakde çevirme fırsatına sahip olacak.

DYDX ve SUI için de yüklü kilitler açılıyor

Merkezi olmayan borsa protokolü dYdX (DYDX), yaklaşmakta olan token kilitlerinin açılması nedeniyle dikkat çekti. Zira olası fiyat dalgalanmaları nedeniyle yeniden ilgi odağı haline geldi. Daha önce Nisan ve Mart aylarında benzer uyarılar gerçekleşmişti. Zira DYDX’te, sırasıyla 70,33 ve 117,33 milyon dolar değerinde 33,34 milyon tokenin kilidi açılmıştı. Eğilim sürüyor. Zira şu anda değeri 70 milyon dolar olan 33,34 milyon DYDX tokeninin 1 Haziran’da kilidinin açılması planlanıyor. Bu, DYDX yatırımcılarını önemli ölçüde etkileyecek %12 gibi önemli bir aylık enflasyon oranını temsil ediyor.

Son olarak, eski Meta Platform mühendisleri tarafından geliştirilen blockchain olan Sui Network (SUI), dikkat çekiyor. Bu, yinelenen aylık token kilit açma işlemleri nedeniyle dikkat edilmesi gereken başka bir kripto para. Şebekenin arzını bu ay %2,8 oranında artırması planlanıyor. 1 Haziran’da toplam 65,08 milyon SUI tokeninin kilidi açılacak. Zira özel yatırımcılar, geliştirme ekibi ve Mysten Labs hazinesi arasında dağıtılacak. Özellikle özel yatırımcılar, toplam 70 milyon dolarlık kilit açma değerinin %60’ından fazlasını temsil eden aslan payını (39,16 milyon SUI) alacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analistler Açıkladı: Önümüzdeki Hafta Bu 3 Kripto Paradan Kaçın!