3 Milyon Dolarlık Bitcoin Soygunun Sorumlusu Borsa Çalışanı Çıktı

Google News

Hindistan’lı bitcoin borsası Coinsecure 3.3 milyon dolar değerinde 438,318 bitcoinin çalındığını duyurdu, sebep olarak ise dolandırıcı çalışan gösterildi.

Firmanın web sitesindeki açıklamaya göre, blockchain temelli yatırımların saklanması için kullanılan özel anahtarların firmanın baş güvenlik sorumlusu Dr. Amitabh Saxena müşterilere bitcoin gold (BTG) dağıtmaya çalışırken açık edilmesiyle fonlar çekildi.

Yeni Delhi’deki siber suçlar ekibinin ilk raporuna göre, firma “bütün bu olanlardan sorumluyken uydurma hikayelerle dikkatimizi yanlış yere çektiği için çok üzgünüz,” açıklamasında bulundu.

CoinDesk’e konuşan Coinsecure CEO’su Mohit Kalra soygunda firmanın hiçbir suçu olmadığını, asıl sounun güvenlik şeflerinin sisteminde olduğunu söyledi.

Yaptığı şeyler hiçbir şekilde “online olarak halledilmemesi gereken şeylerdi” dedi.

Firma ayrıca, siber suçlar amirliğinden Saxena’nın ülkeden kaçmasının önüne geçmek için pasaportunu iptal etmelerini talep etti.

Coinsecure websitelerindeki konuşmada müşterilerinden, kaybolan paraları geri getirmeye çalıştıkları süre boyunca firmanın yanında olmalarını istedi. CoinDesk’e yaptığı açıklamada Kalra bunu “talihsiz bir olay” olarak niteledi.

Sözlerini şu şekilde bitirdi:

“Bunu çözmek için gece gündüz çalışıyoruz. Kaybolan hesapları yerine koymak biraz zaman alacaktır, ama müşterilerimiz firmanın fonlarından tazminatlarını alacaklar ve biz çok daha güçlü geri döneceğiz.”

CoinDesk-Sujha Sundararajan

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku