NFT Piyasası Hep Kazandırmıyor: 340.000 Dolarlık NFT Kaybetti!

NFTs in lights gID 4
NFTs in lights gID 4
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir kripto borçlusu, 12 bin dolarlık bir kredi için teminat olarak verdiği ve şu anda 340 bin dolar değerinde olan Elevated Deconstructions NFT’sinden vazgeçmek zorunda kaldı. NFT koleksiyonun değeri, popüler kripto meraklıları Punk 6529 ve Cozomo de’ Medici’nin de onayladıkları üzere 306.000 dolar – 720.000 dolar aralığında bir değere sahip. Bu ilginç olaya ilişkin ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam etmelisiniz.

Kredi platformu, 12.000 dolar kredi karşılığında 300.000 doların üzerinde NFT koleksiyon parçasının sahibi oldu

Oldukça ilginç bir olayda, bir borçlunun 12.000 dolarlık NFT teminatlı kredisini geri ödeyememesinden sonra, bir kripto borç veren şimdi 340.000 dolar daha zengin oldu. Üç ay önce, bir NFT toplayıcısı “Elevated Deconstructions” NFT’sini DeFi kredi platformu NFTfi’de teminat olarak kullanmaya karar verdi. Söz konusu NFT teminatına karşılık yaklaşık 12.134 dolar değerinde olan 3,5 ETH tutarında bir kredi aldı.

NFT

Teminat verilen NFT’nin “Art Blocks Curated” setinin bir parçası olduğunu hatırlatmakta fayda var. Anlaşma sırasında, sadece 11 ETH (39.600 dolar) karşılığında satılıyordu. Ancak kısa bir süre sonra NFT koleksiyonunun değeri, popüler NFT koleksiyoncularının onayladığı gibi 85-200 ETH’ye (306.000 dolar – 720.000 dolar) yükseldi. Koleksiyoncular, CryptoPunks’ın sahibi tarafından işletilen bir Twitter hesabı olan Punk 6529 ve rapçi Snoop Dogg tarafından talep edilen bir Twitter hesabı olan Cozomo de’ Medici’ydi. Dün, kredinin vadesi doldu, ancak borçlu borcunu ödeyemedi. Kredi platformu, sadece 12.000 dolar kaybettikten sonra, şu anda 300.000 doların üzerinde NFT koleksiyon parçasının sahipliğini kazandı.

NFT’yi kaybeden borçlu da aynı şekilde kazanmış

Bununla birlikte, NFT’nin şu anki sahibi, şu anda değerinde olduğu miktar için onu hemen satamayabilir. Son “Elevated Deconstructions” NFT’si 18 gün önce satıldı ve ünlü kişiler tarafından onaylanmasına rağmen çılgınlık odaklı talebin düşük olduğunu gösteriyor. Bu nedenle borçlu, hızlı likidite için tahsilattan vazgeçmeyi seçmiş olabilir.

NFT

Daha da ilginci, bu, “Elevated Deconstructions” NFT’sinin ikinci kez kredi teminatı olarak sunulması. Her iki durumda da, borçlular, bir kredi temerrüdünün ardından borç verenlere kaybettiler. NFT’nin ilk sahibi, Nisan ayında 3 ETH (10.800 dolar) kredisini geri ödeyemedikten sonra NFT’den vazgeçti. Öte yandan bahsettiğimiz NFT.fi borçlusu, kaybetmeden önce benzer şekilde elde etmiştir. NFT.fi borçlusu, bir dizi NFT teminatlı kredi kullandı. Nisan ayında, 3 ETH kredisinin ödeme süresi dolduktan sonra bir Arago NFT aldı. Mayıs ayının ilerleyen döneminde, Decentraland parseli olarak teminatla verdiği bir kredi için anapara ve faiz dahil 1 ETH aldı. Ancak, Etherscan Blockchain kayıtlarına göre borç veren/borçlu 58 gündür aktif değil.

Sonuç olarak, hikaye, Beeple’ın 69 milyon dolarlık sanat eserinden yükselen büyük ilhamla NFT’lerin potansiyel olarak ne kadar karlı olduğunu gösteriyor. Geçen ay, 12 yaşındaki bir çocuk kendi yaptığı “Weird Whales” NFT’lerini satarak 400.000 dolar kazandı. Bu koleksiyonların algılanan değeri, görünüşte basit tasvirlerle yüzbinlerce ve hatta milyonlarla değişiyor. Bu yılın başlarında, “Charlie parmağımı ısırdı” adlı komik bir video, NFT olarak 760.000 dolara açık artırmaya çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

NFT Piyasası Hep Kazandırmıyor: 340.000 Dolarlık NFT Kaybetti!

Yorumlar kapalı.