3AC Duyurdu: Bu NFT Tokenler Satılacak!

3AC NFT Tokenler Satılacak
3AC NFT Tokenler Satılacak
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2022’de iflas eden ilk büyük kripto şirketi Three Arrows Capital (3AC), borçlarını karşılamak için elindeki NFT tokenler de satışa başlıyor. Tasfiye memuru, hangi NFT’lerin kullanılacağını paylaştı.

3AC borçlar bu NFT tokenler satılıyor

Three Arrows Capital (3AC) tasfiye şirketi Teneo, yeni bir açıklamada, iflas eden şirkete ait bazı NFT’lerin satışına başlayacağını söyledi. Teneo, satışların amacının “tasfiye amacıyla NFT’lerin değerini nakde çevirmek” olduğunu açıkladı. Satışların önümüzdeki 28 gün içinde başlaması planlanıyor.

Satılacak NFT’ler arasında CryptoPunks, Bored Ape, Otherdeeds, Autoglphys, vb. koleksiyonlar yer alıyor.

Tasfiye şirketi, satışın şu anda “İngiliz Virgin Adaları’ndaki Yüksek Adalet Divanı’ndaki Doğu Karayip Yüksek Mahkemesi nezdindeki bir başvuruya tabi olan” “Starry Night Portfolio” NFT’lerini etkilemeyeceğini söyledi. Starry Night Portfolio, Ekim 2022’de bir Gnosis Safe adresine taşınan 300’den fazla NFT içeriyor. Portföy, NFT koleksiyoncusu Vincent Van Dough’un yardımıyla 2021’de başlatılan NFT odaklı 3AC yan kuruluşu Starry Night Capital’e aitti.

Three Arrows Capital (3AC) neden çöktü? Neler ters gitti?

3AC, zirvesinde yaklaşık 18 milyar dolarlık kripto varlığını yöneten en büyük kripto şirketlerinden biriydi. Muazzam meblağ, Ethereum (ETH) ve Avalanche (AVAX) gibi başarılı projelere yapılan erken yatırımlarla mümkün oldu. Hedge fonun iflası, LUNA’nın ve onun algoritmik stablecoin’i UST’nin çöküşüne kadar izlenebilir. 3AC, zirvede kabaca 560 milyon dolar ve fiyatın birkaç gün içinde neredeyse sıfıra düşmesinden sonra yaklaşık 600 dolar değerinde iki varlıkta önemli pozisyonlara sahipti.

LUNAUSDT 2022 05 22 15 05 50

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Three Arrows Capital’in toplamda 20’den fazla farklı şirkete 3,5 milyar dolardan fazla borcu olduğu bildiriliyor:

  • BlockFi: 3AC’yi tasfiye ettikten sonra büyük kayıplar yaşadı; FTX ile satın alma koşulları
  • Voyager: 3AC’ye 650 milyon dolar borç verdi
  • Genesis: 3AC’ye 2,36 milyar dolar borç verdi
  • Deribit: 3AC, DRB Panama’nın bir yatırımcısıydı; 24 Haziran’da Britanya Virjin Adaları’na tasfiye başvurusu yapmak zorunda kaldılar.
  • Blockchain.com: 3AC’ye 270 milyon dolar borç verdi; personelin yüzde 25’i işten çıkarıldı
  • Finblox: 3AC’nin yatırımcı olduğu yerde, kargaşa sırasında para çekme işlemlerini kapatmak zorunda kaldı

Borçların ödenmesi için NFT tokenler harcanacak

29 Haziran’da bir Britanya Virjin Adaları mahkemesi, şu anda danışmanlık firması Teneo tarafından denetlenen 3AC’nin tasfiyesine karar verdi. Mahkeme belgelerine göre Three Arrows Capital (3AC), Blockchain.com, Voyager Digital ve borç veren Genesis Global Trading dahil olmak üzere 27 farklı şirkete 3,5 milyar dolar borçlu. Tasfiye şirketi şimdi bu borçların karşılanması için 3AC’ye ait CryptoPunks, Bored Ape, Otherdeeds, Autoglphys, vb. NFT’lerin satışına başlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

3AC Duyurdu: Bu NFT Tokenler Satılacak!