Reklamı kapat

4 Altcoin Analisti, 3 Coin Belirledi: Yüzde 500 Yapabilir!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 5 gün önce
17 görüntülenme
4 Altcoin Analisti, 3 Coin Belirledi

Bitcoin fiyatı 17.000 dolar altında zaman geçirmek zorunda kaldıkça, altcoin analistleri fiyat tahminlerinde sıkışıyor. Analistler son günlerde neler söylüyor hızlıca göz atalım.

Santiment analistleri, altcoin piyasası kayıpları sürdürürken Solana için toparlanma öngörüyor

Firma analistleri, düşüş hissiyatı Solana’nın etrafını sardığı için kısa vadede yukarı yönde hareketler bekliyor. Santiment’e göre, Solana’yı çevreleyen FUD, ağır düşüş hissi azalana kadar toparlanmasına yardım olacak. Binance üzerinde biriken SOL short pozisyonları paylaşan analistler, bunun yukarı yönde haretle sonuçlanacağını tahmine ediyor:

Fiyatı son 15 saat içinde 11.02 dolara düşüp 12.70 dolara yükselmiş olsa bile Solana’ya inanan çok fazla kişi yok. Bu FUD, yatırımcılar SOL’un fiyatına karşı neredeyse oybirliğiyle yaptıkları bahisleri yavaşlatana kadar daha fazla toparlanmaya neden olabilir.

Santiment, piyasa geneli hakkında, geçmişteki kapitülasyon olaylarının genellikle fiyatlarda bir toparlanmaya yol açtığını söylüyor:

Ölü kelimesi, Kasım ayında kripto platformlarında hızla dolaşıyor. Daha düşüş hissi veren kelimelerden biri olarak, bu, yatırımcıların piyasaların toparlanmasından vazgeçtiklerinin bir işaretidir. İronik bir şekilde, bu kapitülasyon tarihsel olarak piyasaların toparlandığı zamandır.

Litecoin’in %30’luk rallisi balina temelliydi

Analistler ayrıca Litecoin’in geçen haftaki %30’luk fiyat artışı katalizörünü inceliyor. Bu ivmenin 1.000-100.000 LTC arasında tutan adresler tarafından yapılan bir birikim çılgınlığı olduğunu belirtiyorlar:

Litecoin’in fiyat artışı bazılarınızı şok etmiş olabilir, ancak büyük adres birikimi izlemenin anahtarı oldu. Geçtiğimiz iki hafta içinde, 1.000 ila 100.000 LTC tutan adresler, Mayıs ayından bu yana 80 doların üzerindeki ilk fiyat artışına giden yolda 43.4 milyon dolar biriktirdi.

Ünlü Bitcoin balinası Litecoin için bu seviyeleri belirledi

Kaleo lakaplı popüler Bitcoin balinası, en son analizlerinde, LTC’nin uzun bir uyuşukluk döneminden sonra Bitcoin fiyatına ilişkin tarihsel boğa koşularını muhtemelen tekrarlayacağını söyledi. Analist, Litecoin’in düşüş kanalından çıktığını ve LTC/BTC oran tablosundaki mevcut .0047 değerinden (77,76 dolar değerinde BTC) 2023’ün başlarında 0,02’ye yaklaştığını tahmin ediyor.

Kaleo daha sonra, Litecoin’in zirveye ulaştıktan sonra .005’e düşeceğini tahmin ediyor. Analiste göre, kırılma formasyonu ilk olarak Ağustos ayında, bir düşüşün ardından . 0026 LTC/BTC seviyesi civarında oluşan yükseliş hissi ile başladı.

4 Altcoin Analisti, 3 Coin Belirledi

Popüler altcoin analist, halivng sonrası ralli geleceğinden emin

Kelao gibi Smart Contracter’da, Litecoin’in halving etkinliğ birlikte patlayacağını tahmin ediyor. Twitter analisti, LTC’nin Bitcoin halving olaylarına yol açan fiyat aktivitesinde görülen benzer modeli izlediğini söylüyor.

İstatistiksel olarak BTC halcing’den yaklaşık 500 gün önce dibe vurma eğilimindedir, bu nedenle LTC’deki bu birikim patlaması, bu birikimin zaten üç aylık olduğu ve LTC yarılanmasına sadece 227 gün olduğu düşünüldüğünde mantıklı olmaya başlar.

PlanB, Bitcoin fiyatında %500’lük patlama bekliyor

S2F modelini mucidi popüler analist PlanB, Bitcoin için yeni yükseliş hedeflerini paylaştı. Kripto analisti Benjamin Cowen ile yaptığı yeni bir röportajda PlanB, FTX’in çöküşü nedeniyle kriptoya yönelik mevcut duygunun düşüş eğiliminde olmasına rağmen, Bitcoin’in bir sonraki halcing’den 100.000 dolara ulaşmasının onu şaşırtmayacağını söylüyor.

PlanB’ye göre, Bitcoin için büyük bir ralliyi tetikleyebilecek bazı katalizörler arasında Rusya-Ukrayna savaşının sona ermesi veya para politikalarının gevşetilmesi yer alıyor. Analist, bu makra olaylar bittiğinde Bitcoin’de rahatlıkla 100.000 doları göreceğimizi söylüyor. Bu mevcut fiyatlardan %500’lük ralli anlamına gelecek. PlanB’nin ifadeleriyle:

Dolayısıyla, parasal genişleme başladığında veya Rusya ile Ukrayna’daki savaş bittiğinde veya hangi tetikleyici olursa olsun, kolaylıkla 100.000 dolara ulaşabiliriz.

4 Altcoin Analisti, 3 Coin Belirledi

Stok-to flow modeli, bir varlığın mevcut fiyatını arzının üretilme hızıyla karşılaştırarak değer değişikliklerini tahmin eder. Kripto piyasasının dibe vurup vurmadığı konusunda PlanB, Bitcoin’in tipik olarak rekor yüksek bir fiyata dokunduktan yaklaşık 18 ay sonra bir ayı piyasasının en düşük seviyesine ulaştığını söylüyor. Dibin önümüzdeki üç ay içinde oluşabileceğini belirtiyor. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, BTC şu anda 16,500 doların üzerinde işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ripple İçin Bu 3 Tarih Hayati
Ripple İçin Bu 3 Tarih Hayati: İşte Bilmeniz Gerekenler! Fintek şirketi Ripple, yatırımcılarını harekete geçiren Hinman belgelerini aldığını paylaştı. Önümüzdeki günlerde Ripple ve SEC davasında aşağıdaki tarihler kritik olacak. Ripple, SEC davasında önemli bir kozu eline geçirdi SEC ile dava sürecinde önemli bir tarih yaklaşıyor. Ripple,...
Buğra Çağlar 5 gün önce