Bu Hafta, O 4 Altcoin Güçlü Hareketlere Gebe!

Vural Erkan
Vural Erkan 1 ay önce
5.831 görüntülenme
Bu Hafta, O 4 Altcoin Güçlü Hareketlere Gebe!

Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre Bitcoin, Ethereum ve belirli altcoin projeleri, Şubat ayındaki düşüşe rağmen ralliye devam edecek. Bitcoin yakın vadede konsolide olurken altcoin’ler yukarı hareketlerine devam edebilir mi? Analist, Bitcoin grafiklerini inceliyor ve önümüzdeki birkaç gün içinde daha iyi performans gösterebilecek altcoin projelerini seçiyor.

Bitcoin fiyatı dip yaptı mı?

Bununla birlikte, Bitcoin’in dibi görüp görmediği konusunda görüşler bölünmüş durumda. Bazı analistler rallinin yönünü tersine çevirip Kasım’ın en düşük seviyesinin altına inmesini beklerken, diğerleri piyasaların yükselmeye devam edeceğine ve daha düşük seviyelerden alım yapmayı bekleyen tarderları hayal kırıklığına uğratacağına inanıyor.

Altcoin
Kripto piyasası verileri günlük görünümü / Kaynak: Coin360

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Morgan Creek Capital Management’ın kurucusu ve CEO’su Mark Yusko, ‘kripto yazının’ bu yılın ikinci çeyreğinde başlayabileceğini söylüyor. Ayrıca, ABD Merkez Bankası faiz artırımlarını yavaşlatacağını veya durduracağını işaret ederse, riskli varlıkların yükselişe geçmesini bekliyor. Bitcoin için bir başka potansiyel yükseliş katalizörü, 2024’teki blok ödülü yarılanması. Şimdi analiz zamanı…

İlk önce Bitcoin (BTC)’ye bakalım

Bitcoin, 2 Şubat’ta 24.255 dolara ulaştığından beri kademeli olarak düzeliyor. Bu, kısa vadeli yatırımcıların kar ayırmasını gösteriyor. Fiyat, 22.800 dolar ile 22.292 dolar arasındaki güçlü destek bölgesine yaklaşıyor. 20 günlük üstel hareketli ortalama (22.436 dolar) da bu bölgede yer alıyor, dolayısıyla alıcıların bölgeyi tüm güçleriyle savunmaları bekleniyor.

BTC günlük grafik / Kaynak: TradingView

Pozitif bölgede yükselen 20 günlük EMA ve göreceli güç endeksi (RSI), boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Fiyat destek bölgesinden çıkarsa, boğalar tekrar BTC’yi 25.000 dolara fırlatmaya çalışacak. Bu seviye zorlu bir direnç olarak hareket etmeli. Olumsuz tarafı, destek bölgesinin altında bir kırılma, birkaç durdurma kaybını tetikleyebilir ve bu da daha derin bir geri çekilmeyi başlatabilir. BTC ilk önce 21.480 dolara düşebilir ve bu destek de devam edemezse, bir sonraki durak 50 günlük basit hareketli ortalama (19.572 dolar) olabilir.

BTC 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, fiyatın yükselen bir kanalda işlem gördüğünü ancak RSI’nin negatif bir sapma oluşturduğunu gösteriyor. Bu, boğa momentumunun zayıflayabileceğini gösteriyor. Kanalın altında bir kırılma ve kapanış, kısa vadeli avantajı ayılar lehine çevirebilir. BTC daha sonra 21.480 dolara düşebilir. Alternatif olarak, eğer fiyat kanalın destek hattından geri dönerse, boğalar tekrar BTC’yi kanalın üzerine atmaya çalışır. Bunu başarırlarsa, BTC yükseliş trendine devam edebilir.

Lider altcoin Ethereum (ETH)

ETH, son birkaç gündür 1.680 dolar direnci yakınında işlem görüyor. Genellikle, genel bir direncin yakınında sıkı bir konsolidasyon, yukarı yönde çözülür.

ETH günlük grafik / Kaynak: TradingView

Yükselen 20 günlük EMA (1.586 dolar) alıcılar için avantaja işaret ederken, RSI’daki negatif sapma, boğaların kontrollerini kaybediyor olabileceğini gösteriyor. Boğalar hakimiyetlerini sürdürmek istiyorlarsa, fiyatı 1.680 doların üzerine çıkarmak ve sürdürmek zorunda kalacaklar. Bunu yaparlarsa, ETH 1.800 dolara yükselebilir. Bu seviye yine bir direnç görevi görebilir. Ancak boğalar fiyatın 1.680 doların altına düşmesine izin vermezse yükseliş 2.000 dolara kadar uzayabilir. Bunun yerine, fiyat düşer ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse, ETH 1.500 dolara düşebilir. Bu, izlenmesi gereken önemli bir destek seviyesi. Çünkü buradaki bir sıçrama ETH’yi 1.500 dolar ile 1.680 dolar arasında sabit tutabilir. Öte yandan, 1.500 dolarlık destek kırılırsa ETH 1.352 dolara düşebilir.

ETH 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, ayıların fiyatı 20-EMA’nın altına çektiğini gösteriyor. Bu, boğaların geri adım atabileceğinin ilk göstergesi. 50-SMA’da küçük bir destek var ancak tutunamazsa ETH 1.550 dolara ve ardından 1.500 dolara düşebilir. Tersine, fiyat hareketli ortalamalardan yükselirse, boğalar ETH’yi tekrar genel direncin üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, altcoin yükseliş trendini devam ettirebilir.

Ralliye devam edecek ikinci altcoin OKB (OKB)

Kripto para birimlerinin çoğu tüm zamanların en yüksek seviyesinin oldukça altında olsa da, OKB 5 Şubat’ta yeni bir zirveye ulaştı. Bu, boğaların komutada olduğunu gösteriyor.

OKB günlük grafik / Kaynak: TradingView

Bazı traderlar, zorlu bir direnç olarak hareket edebileceğinden, 44,35 dolarlık genel direncin yakınında kar alabilirler. Fiyat mevcut seviyeden düşerse ancak 20 günlük EMA’dan (37 dolar) geri dönerse, boğaların düşüşleri almaya devam ettiğini gösterecek. Bu, 45 doların üzerinde bir kırılma olasılığını artırabilir. Altcoin önce 50 dolara, ardından 58 dolara fırlayabilir. Fiyat düşer ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse, traderların çıkışa koştuğunu gösterecek. Altcoin daha sonra 34 dolara ve daha sonra 50 günlük SMA’ya (30 dolar) düşebilir.

OKB 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, ayıların 44,35 dolar seviyesini korumaya çalıştığını gösteriyor. OKB geri dönebilir ve hareketli ortalamalara ulaşabilir. Bu da izlenmesi gereken önemli bir destek. Fiyat hareketli ortalamalardan sekerse, boğalar tekrar 45 dolardaki engeli aşmaya çalışacak ve yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatacak. Aksine, fiyat 50-SMA’nın altına düşerse, satış yoğunlaşabilir ve OKB 36 dolara ve ardından 34 dolara düşebilir. Böyle bir hareket yükseliş trendinin yeniden başlamasını geciktirebilir.

Boğa potansiyeli olan diğer altcoin Algorand (ALGO)

ALGO’nun toparlanması, 3 Şubat’ta 0,27 dolarlık kırılma seviyesine ulaştı. Ayılar bu seviyeyi savundu ancak boğalar fazla zemin bırakmadı. Bu, boğaların rahatlama rallisinin devam etmesini beklediğini gösteriyor.

ALGO günlük grafik / Kaynak: TradingView

Yükselen 20 günlük EMA (0,24 dolar) ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA’dan yükselirse, 0,27 doların üzerine çıkma olasılığı artar. ALGO daha sonra ayıların güçlü bir direnç sunmaya çalışabileceği 0,31 dolara gidebilir. Fiyat bu seviyeden düşerse ancak 0,27 dolardan sıçrarsa, bu ayı trendinin kısa vadede sona erebileceğini gösterecek. Altcoin daha sonra 0,38 dolara yükselmeye çalışabilir. ALGO mevcut seviyeden aşağı döner ve 0,23 doların altına kayarsa, bu olumlu görüş yakın vadede geçersiz olabilir. ALGO daha sonra 50 günlük SMA’ya (0,21 dolar) düşebilir.

Altcoin
ALGO 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, ayıların 0,27 dolar seviyesini koruduğunu gösteriyor. Ancak küçük bir pozitif, boğaların fiyatın 50-SMA’nın altında kalmasına izin vermemiş olması. Fiyat mevcut seviyeden yükselirse, boğalar tekrar genel engeli aşmaya çalışacak. Bunu yaparlarsa, ALGO ivme kazanabilir ve 0,31 dolara yükselebilir. Bu varsayımın aksine, fiyat devam ederse ve hareketli ortalamaların altına düşerse, ALGO 0,23 dolara düşme riskiyle karşı karşıya. Ayılar, üstünlük sağlamak için bu desteği parçalamak zorunda kalacak.

Son olarak Theta Network (THETA)

THETA, 1 Şubat’ta kırılma seviyesinin yeniden testini başarıyla tamamladı. Bu, boğaların düşüş trendi çizgisini desteğe çevirdiğini gösteriyor.

Altcoin
THETA günlük grafik / Kaynak: TradingView

Boğalar, fiyatı 1,20 dolarlık genel dirence doğru itmeye çalışacak. Bu seviye küçük bir engel olarak hareket edebilir ancak boğalar 1,20 dolardan çok fazla vazgeçmezse THETA yukarı hareketini 1,34 dolara çıkarabilir. Bu, ayıların savunması gereken önemli bir seviye. Çünkü bu direnç kırılırsa altcoin 1,65 dolara yükselebilir. Ayılar boğaları durdurmak istiyorsa, fiyatı hızla 20 günlük EMA’nın altına çekmek zorunda kalacaklar. THETA daha sonra 0,97 dolara ve daha sonra 50 günlük SMA’ya (0,89 dolar) düşebilir.

Altcoin
THETA 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

THETA, aşağı yönde dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye haline gelen 0,97 dolar seviyesinden sıçradı. Bu seviyenin ihlali, avantajı ayıların lehine çevirebilir ve 0,85 dolara olası bir düşüş için kapıları açabilir. Ralli, 1,20 dolar civarında bir dirençle karşılaşıyor. Ancak pozitif bölgede yükselen 20-EMA ve RSI, en az direnç yolunun yukarıya doğru olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 1,20 doların üzerine çıkarırsa, ivme 1,34 dolara doğru bir ralli getirebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Haftaya Altın Fiyatı İçin Bu Tarihleri ve Gelişmeleri Not Edin!
Haftaya Altın Fiyatı İçin Bu Tarihleri ve Gelişmeleri Not Edin! Haftaya sakin bir başlangıç ​​yapan altın fiyatı, Nisan ayından bu yana en yüksek seviyesi olan 1.960 dolara ulaştı ancak hafta sonuna doğru derin bir düzeltme yaparak üç hafta sonra ilk kez 1.900 doların altında kapandı. ABD’den yüksek...
Vural Erkan 1 ay önce