Bu 4 Altcoin İçin Alarm: Alameda Adresi Harekete Geçti!

Bu 4 Altcoin İçin Alarm: Alameda Adresi Harekete Geçti!
Bu 4 Altcoin İçin Alarm: Alameda Adresi Harekete Geçti!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2022’nin Kasım ayından bu yana çöküşü  ve iflasıyla gündeme gelen Bitcoin ve altcoin ticaret platformu Alameda, içerisinde bulunduğu yasal mücadeleye rağmen, fonlarında hareketlilik görüyor. İşte on-chain verilere göre son zamanlarda Alameda ile bağlantılı olduğu düşünülen adreslerin hareketi…

Alameda, bu altcoin projelerini transfer ediyor

FTX borsası ile birlikte iflas sürecinde olmasına rağmen, Alameda Research ile bağlantılı adresler hala aktif işlemleri kaydediyor. Kripto analiz platformu Arkham Intelligence’ın en son güncellemelerine göre, “brokenfish.eth” etiketli Alameda bağlantılı bir adres tarafından 2 milyon dolarlık bir para çekimi kaydedildi. Paylaşılan güncellemeye göre, breakfish.eth adresi, tüm Sushi ekosistemi için merkezi kasa görevi gören akıllı bir sözleşme olan BentoBox’tan fonları çekti. Para çekme fonlarına, FTX’in yerel tokenı FTT hakimdi.  Ayrıca, Arkham’ın paylaştığı tweet’te Sushiswap (SUSHI) cüzdanlarından ve Convex Finance (CVX) ödül havuzu cüzdanından yapılan transferler dikkat çekti.

Bu transferler doğrultusunda 1.2 milyon FTT, yaklaşık 3.000 MIM, 620.332 CVX ve 22.155 Curve DAO (CRV) coin’leri işlemdeydi. Bunların arasında en yüklü olanı, 2 milyon doların üzerindeki FTT transferleri oldu.

Alameda’nın fonları, kripto alanının her yönünde karşımıza çıkıyor

İlgili cüzdan faaliyetleri geçmişte Alameda adresleriyle bağlantılı olduğundan, geri çekilmenin ardındaki nedenler henüz bir muamma olarak kaldı. Alameda ve Sushiswap arasındaki geçmiş, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Sam Bankman-Fried’in (SBF), protokolün geliştiricisi Chef Nomi’nin ortadan kaybolmasının ardından merkezi olmayan borsa protokolünün mülkiyetini devraldığı 2020 yılına kadar uzanıyor.

Bu 6 Altcoin İçin Son Dakika: Yeni Ortaklık da Var!

Fonların geri çekilmesi, Alameda Research’ün gelişen dijital para birimi ekosisteminde ve DeFi dünyasında ne kadar yaygın bir etkiye sahip olduğunun da altını çizdi. Alameda Research’ün BentoBox protokolünde ne kadar fon bıraktığı ve gelecekteki para çekme oranlarının ne olacağı belirsizliğini koruyor. FTX ve Alameda Research’ün iflas işlemleri, şirketler grubunun mevcut yönetiminin, tüm alacaklılarına geri ödeme yapmak amacıyla borsaya ve yan kuruluşlarına bağlı tüm fonları geri almakla ilgilendiğini gösterdi.

FTT tokenlarının geri çekilmesi, şirketin mevcut CEO’su John Ray III tarafından onaylanabilir. İşlemi borsa liderlerinin kararına bağlayan doğrudan bir kanıt bulunmamakla birlikte, geri çekilmenin bir hackerlıktan veya daha önce kaydedildiği gibi herhangi bir şüpheli faaliyetten kaynaklanma olasılığı düşüktür.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu 4 Altcoin İçin Alarm: Alameda Adresi Harekete Geçti!