Bu 4 Altcoin İçin Alarm: Alameda Adresi Harekete Geçti!

286 görüntülenme
Bu 4 Altcoin İçin Alarm: Alameda Adresi Harekete Geçti!

2022’nin Kasım ayından bu yana çöküşü  ve iflasıyla gündeme gelen Bitcoin ve altcoin ticaret platformu Alameda, içerisinde bulunduğu yasal mücadeleye rağmen, fonlarında hareketlilik görüyor. İşte on-chain verilere göre son zamanlarda Alameda ile bağlantılı olduğu düşünülen adreslerin hareketi…

Alameda, bu altcoin projelerini transfer ediyor

FTX borsası ile birlikte iflas sürecinde olmasına rağmen, Alameda Research ile bağlantılı adresler hala aktif işlemleri kaydediyor. Kripto analiz platformu Arkham Intelligence’ın en son güncellemelerine göre, “brokenfish.eth” etiketli Alameda bağlantılı bir adres tarafından 2 milyon dolarlık bir para çekimi kaydedildi. Paylaşılan güncellemeye göre, breakfish.eth adresi, tüm Sushi ekosistemi için merkezi kasa görevi gören akıllı bir sözleşme olan BentoBox’tan fonları çekti. Para çekme fonlarına, FTX’in yerel tokenı FTT hakimdi.  Ayrıca, Arkham’ın paylaştığı tweet’te Sushiswap (SUSHI) cüzdanlarından ve Convex Finance (CVX) ödül havuzu cüzdanından yapılan transferler dikkat çekti.

Yukarıda, Arkham’ın paylaştığı işlemlerin detayını görebilirsiniz. Bu transferler doğrultusunda 1.2 milyon FTT, yaklaşık 3.000 MIM, 620.332 CVX ve 22.155 Curve DAO (CRV) coin’leri işlemdeydi. Bunların arasında en yüklü olanı, 2 milyon doların üzerindeki FTT transferleri oldu.

Alameda’nın fonları, kripto alanının her yönünde karşımıza çıkıyor

İlgili cüzdan faaliyetleri geçmişte Alameda adresleriyle bağlantılı olduğundan, geri çekilmenin ardındaki nedenler henüz bir muamma olarak kaldı. Alameda ve Sushiswap arasındaki geçmiş, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Sam Bankman-Fried’in (SBF), protokolün geliştiricisi Chef Nomi’nin ortadan kaybolmasının ardından merkezi olmayan borsa protokolünün mülkiyetini devraldığı 2020 yılına kadar uzanıyor.

Bu 6 Altcoin İçin Son Dakika: Yeni Ortaklık da Var!

Fonların geri çekilmesi, ticaret odaklı ve FTX’in ardından iflas başvurusunda bulunan Alameda Research’ün gelişen kripto para birimi ekosisteminde ve DeFi dünyasında ne kadar yaygın bir etkiye sahip olduğunun da altını çizdi. Alameda Research’ün BentoBox protokolünde ne kadar fon bıraktığı ve gelecekteki para çekme oranlarının ne olacağı belirsizliğini koruyor. FTX ve Alameda Research’ün iflas işlemleri, şirketler grubunun mevcut yönetiminin, tüm alacaklılarına geri ödeme yapmak amacıyla borsaya ve yan kuruluşlarına bağlı tüm fonları geri almakla ilgilendiğini gösterdi.

İflas etmiş FTX borsasına ait olan FTT tokenlarının geri çekilmesi, şirketin mevcut CEO’su John Ray III tarafından onaylanabilir. İşlemi kripto para birimi borsa liderlerinin kararına bağlayan doğrudan bir kanıt bulunmamakla birlikte, geri çekilmenin bir hackerlıktan veya daha önce kaydedildiği gibi herhangi bir şüpheli faaliyetten kaynaklanma olasılığı düşüktür. Bu fon transferlerinin fiyatları etkileyip etkilemeyeceğini ise yalnızca zaman gösterecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Yatırımcılar Seçti: Bu Hafta O 5 Altcoin Cepleri Doldurabilir!
Yatırımcılar Seçti: Bu Hafta O 5 Altcoin Cepleri Doldurabilir! Altcoin piyasasının son momentumu, geçtiğimiz hafta Bitcoin yaklaşık 22.000 dolara düştüğü için biraz azaldı. Piyasadan daha iyi performans gösterenler var Bu, piyasanın birkaç ay önce işlem gördüğü duruma göre bir gelişme olsa da, piyasa bir boğa koşusuna...
Emre Borsan 1 ay önce