Önemli Gelişme: Büyük Eller, Bu 4 Altcoin’e Onmilyonları Akıttı!

merlin 192556113 dd72858f 760c 4579 a9cc f7e82556403a mobileMasterAt3x
merlin 192556113 dd72858f 760c 4579 a9cc f7e82556403a mobileMasterAt3x
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurumsal Bitcoin ürünleri, son 17 haftanın 13’ünde çıkış yaşarken, sektör şu anda art arda üç hafta boyunca bir yatırım akışı görüyor. Bazı altcoin projeleri de güzel kurumsal fon akışı yaşadı.

Bazı altcoin projeleri güzel kurumsal fon akışı yaşadı

Kurumsal yatırımcılar, kripto para yatırım ürünleri geçen hafta 95 milyon dolarlık giriş getirdiğinden, Çin‘in en son FUD’sinin ortasında düşüşü satın aldı. CoinShares’in 27 Eylül tarihli haftalık raporuna göre, dip alımındaki artış, üst üste altıncı hafta boyunca genel olarak kurumsal kripto para yatırım ürünü girişlerini artırmaya yardımcı oldu. 20-24 Eylül döneminde 95 milyon dolarlık yatırım girişleri, haftalık girişlerde %126 artış anlamına geliyor. Yatırım ürünlerinde BTC ve Ether, sırasıyla 50,2 milyon dolar ve 28,9 milyon dolarlık girişlerle listenin başında yer alıyor.

İşte Bitcoin (BTC) Hakkında 7 Gerçek

Son 17 haftanın 13’ünde BTC yatırım ürünlerinde bir çıkış gözlemlenmesine rağmen, son üç haftada giriş kaydedildiği için BTC için olumlu hava Eylül ayında yükseldi. Bitcoin ürünlerinin akışı da bir haftada %234 arttı. Altcoin projeleri için kurumsal iştah güçlü görünüyor: Solana (SOL), Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) takip eden ürünlerinde sırasıyla 3,9 milyon dolar, 2,6 milyon dolar ve 2,4 milyon dolar giriş kaydetti.  Çok varlıklı fonlar da geçtiğimiz hafta 6.4 milyon dolarlık giriş gördü.

Çin FUD’u Bitcoin ve kripto paralara ne getirecek?

24 Eylül’de Çin Halk Bankası (PBoC), tüm kripto para birimi işlemlerinin yasaklandığını açıklayan bir not yayınladı ve bu, Bitcoin (BTC) fiyatında %8’lik bir düşüşe ve kripto pazarında daha geniş bir geri çekilmeye neden oldu. PBOC’nin geçen hafta batı medyası tarafından yayınlanmadan önce, 3 Eylül’de alınan güncellenmiş önlemleri, finans kurumlarının ve ödeme firmalarının kripto işlemleriyle ilgili herhangi bir hizmet sunmalarının yasaklandığını belirtiyor.

Altcoin Kâhini “Destansı ADA, BTC ve Altcoin” Tahminlerini Açıkladı!

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Çinli düzenleyicilerden gelen FUD haberleri, tarihsel olarak kripto para piyasalarını etkilemiş olsa da duyuruları takip eden aylarda fiyat artışları veya boğa yarışları için bir katalizör görevi gördü. Eylül 2017’de Çin hükümeti, kripto borsalarının ülkedeki kullanıcılara hizmet sunmasını yasakladı ve ayrıca vatandaşların ilk para tekliflerine katılmasını yasakladı. Çifte yasağın ardından, BTC fiyatı 4.000 dolar aralığından tarihi bir artışla 20.000 dolar civarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Benzer bir eğilim tekrar gerçekleşebilir mi? İzleyip göreceğiz…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Önemli Gelişme: Büyük Eller, Bu 4 Altcoin’e Onmilyonları Akıttı!

Yorumlar kapalı.