4 Analist Tarih Verdi: Bitcoin Gelecek Aylarda Bu Seviyelerde!

2.324 görüntülenme
4 Analist: Bitcoin Gelecek Aylarda Bu Seviyelerde

Yakından takip edilen kripto analistleri, Bitcoin fiyatının 2023 seviyelerine ilişkin yeni tahminlerini paylaştılar. Doların gücünün önemli olacağını söyleyen Jason Pizzino, yeni yıla doğru bir dip göreceğimizi tahmin ediyor.

Mark Yusko, Bitcoin’in altının yerini alacağını öngördü

Tecrübeli serbest fon yöneticisi, Bitcoin’in sonunda altının yerini alacağını iddia etti. Lider kriptonun altı rakamlı bir fiyat seviyelerine ulaşacağını öne sürdü. Yusko, yeni röportajda, Çin’in bir sonraki dünya rezerv para biriminin evi olacağını, ancak Bitcoin’in çok yakında onu tahtından edeceğini tahmin ediyor.

Morgan Creek Digital’in kıdemli hedge fon yöneticisi ayrıca, BTC’nin “üstün” özelliklerini ön plana çıkardı. Kripto para biriminin bölünebilirliği ve taşınabilirliği nedeniyle altının yerini alma yolunda olduğunu söyledi. Yusko, altının parasal değerini baz alarak uzun vadede kabaca 250.000 doları göreceğimizi tahmin ediyor.

Yusko, Stansberry Research ile yaptığı yakın tarihli bir röportajda, Bitcoin tahminlerini şöyle güncelledi:

Altının parasal değeri olan 5 trilyon dolar, kabaca Bitcoin başına 250.000 dolara eşittir. Şimdi, hepsi yarın olmayacak, ama zamanla olacak.

On-chain metrikler tarihi seviyelere ulaştıkça, Bitcoin rallisi gecikiyor

Youtube kanalı InvestAnswers’in sunucusu, yeni videoda, bir on-chain sinyalin Bitcoin’in ralli için çok geciktiğini gösterdiğini söyledi. Kripto analisti, Bitcoin’in, satın alındıkları fiyat üzerinden tüm BTC’nin değerini dolaşımdaki kripto para sayısına bölerek kaydeden gerçekleşen fiyat (RP) metriğine bakıyor. Buna göre BTC’nin RP’nin altında uzun süre kalmadığına dikkat çekiyor:

Bir sonraki halving için geri sayım yapıyoruz ve şu anda gerçekleşen fiyatın altındayız… şimdi 170 gün oldu ve gerçek fiyat yaklaşık 21.000 dolar olan RP’nin altında. Bu da gerçek fiyatta bir yükselişin olası olduğunu gösteriyor…

Analiste göre, Bitcoin 2011’de 110 gün, 2015’te 240 gün, 2018’de 115 gün, 2020’de 8 gün ve 2022’de şu ana kadar 170 gün boyunca RP’nin altında kaldı. Bu da bir BTC sıçramasının yaklaşmakta olabileceğini ima ediyor. Analist daha sonra, Bitcoin’in bir ralli için hazır olduğunu öne süren ABD dolar endeksindeki (DXY) artan zayıflığın da olduğunu söylüyor:

DXY yükseldikçe Bitcoin düşüyor ve bunun tersi de geçerli. Ters ilişkilidirler. Tarih tekerrür ederse, bu grafik olası bir çöküşe işaret ediyor. Ama şimdiden 115’ten 109’un altına düştüğünü de iddia edebilirsiniz. Yine de buradayız. Bu gerçekleşirse, riskli alan için de çok iyi olacak.

Bitcoin yeni yıla doğru boğa kapanışına hazırlanıyor

BTC fiyatı son 24 saat içinde 17,000 dolar bölgesinin üzerinde kalıcılık sağlamayı başardı. Ancak bazı analizlere göre, 2022’nin sonundan önce yeni dipleri işaret ediyor. On-chain analiz platformu Cryptoquant, güncel raporlarında, BTC fiyatının MVRV oranının yaklaşık 170 gün boyunca düşük kaldığını ve yeni diplere ulaştığını bildirdi.

Daha önce, seviyeler büyük ölçüde düşmüştü. Yaklaşık 134 gün boyunca bu seviyelerde kaldı. Ardından fiyat yükseliş eğilimine girdi. Bu nedenle, şu anda benzer fiyat hareketi spekülasyonları ortaya çıkıyor. Bu nedenle 2022 yılı sonunda fiyat hareketlerini en yüksek seviyelere çıkaracak.

Ayrıca, Bitcoin’in önemli ölçüde başarısız olduğunu gösteren düşüş sinyalleri de yanıp sönüyor. Söz konusu analize göre, Hash Ribbon modelinin golden cross’undan bu yana ilk kez, BTC fiyatı büyük ölçüde durgun kalırken bile bir dearh cross ortaya çıktı.

Madencilik devi F2Pool’un hash rate gücü, son dönemde FTX’in çökmesi nedeniyle kademeli olarak düştü. Bu da Bitcoin fiyatında 15.500 dolar civarında dibi oluşturan büyük bir düşüşe neden oldu. Ayrıca, madenciler de geçen hafta çok zor zamanlar geçiriyor. Çünkü tek bir günde 10 bin BTC’lik büyük bir çıkış kaydedildi. Analistler yine de, toparlanma başlayan makro veriler eşliğinde Bitcoin’de ivmeyi takip etmesini bekliyor.

Popüler analist, Bitcoin’in yükselişini öngörüyor

Twitter ve Youtube’da analizlerini paylaşan Jason Pizzino, ABD dolar endeksi (DXY) bu yılki parabolik rallisinin sona erebileceğine dair işaretler gösterirken olası bir Bitcoin rallisi hakkında çağrı yaptı. Kripto analisti, ABD doları endeksinin, yüksek zaman dilimli grafikte önemli bir destek alanını kırmakla tehdit ettiği için düşmeyi bırakmayacağını söylüyor.

4 Analist: Bitcoin Gelecek Aylarda Bu Seviyelerde

Kripto analisti, Bitcoin’e baktığında, BTC’nin bir sonraki ayağa başlamadan önce 16.700 dolara geri çekilebileceğine inanıyor.

Bunun anlamı, 17.200 dolarlık bu yüksek seviyeyi aşmak ve 17.600 doların üzerindeki hedefimize doğru ilerlemek için yeniden yola çıktık. İşte bu bizim ikinci adımımız, Bitcoin’in daha da güçlenmesini görmek istediğimiz çok günlük yakın alanımız ve ardından 18.600 doların üzerindeki hareketler için kendisini hazırlıyoruz.

4 Analist: Bitcoin Gelecek Aylarda Bu Seviyelerde

Kriptokoin.com olarak nobel ödüllü ve tanınmış ekonomistlerin güncel BTC tahminlerini bu yazıda derledik. Lider kripto yazım sırasında 17,000 doların üzerinde işlem görüyordu. Geçen haftaya göre %7’nin üzerinde değer kazandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Altcoinler Sıradaki Koşunun Lideri Olabilir
Uzman: Bu Altcoinler Sıradaki Koşunun Lideri Olabilir! Sıradaki boğa koşusunu ateşleyecek Blockchain sektörü hangisi olacak? Finance Magnates’in Youtube yayınında bir araya gelen uzmanlar, altcoinler için sıradaki boğa katalizörlerini ayrıntılarıyla ele aldılar. Önce çıkan altcoinler ve başlıklar şu şekildeydi… Sıradaki boğa fişeği olabilecek bu sektöre...
Buğra Çağlar 2 ay önce