“Daha Fazlası Geliyor” 4 Analist, Altın Beklentilerini Paylaştı!

stacks of gold bars
stacks of gold bars
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyasa analisti Bharat Guatam’a göre, dolar ve ABD tahvil getirilerindeki düşüşün yatırımcıların enflasyon riskinden korunmak için külçeye yönelmesine izin vermesiyle altın fiyatları, Perşembe günü bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Spot altın, 15 Eylül’den bu yana en yüksek seviyesi olan 1.800,12 dolara ulaştıktan sonra, yazının yazıldığı sıralarda günlük %0,70 kayıpla 1.782,34 dolara gerilerden, ABD altın vadeli işlemleri %0,80 düşüşle 1.783,55 dolardan işlem görüyordu.

Jim Wyckoff: Hisse senetlerindeki oynaklık, altın için güvenli liman talebi yaratabilir

Analist Bharat Guatam’a göre, altın daha iyi ABD haftalık işgücü verilerini büyük ölçüde gözden kaçırıyor gibi görünüyor. Kitco Metals kıdemli analisti Jim Wyckoff, “Traderlar ve yatırımcılar, FED ne yaparsa yapsın, yükselen enflasyonun tarihsel olarak metaller için yükseliş olduğunu nihayet anladılar” yorumunu yapıyor. Jim Wyckoff, bu ay hisse senetlerinde daha fazla oynaklığın, altın için bir miktar güvenli liman talebini tetikleyebileceğini de sözlerine ekliyor.

Altın

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, küresel bir enerji krizi, fiyatlarda ortaya çıkan artışın büyümeyi yavaşlatabileceğine dair korkuları beslediği için, daha geniş anlamda piyasa duyarlılığı kırılgan kalıyor. Çinli üretici fiyatları geçen ay rekor bir yıllık artış kaydetti ve ABD tüketici fiyatları da yükseldi. Bu da merkez bankalarının teşvikleri beklenenden daha erken gevşetebileceğine dair korkuları körüklüyor.

“Tapering görünürlük kazandığına göre, bu durum altın için olumlu”

Altın bir enflasyon koruması olarak kabul edilirken, azaltılan teşvik ve faiz oranı artışları, devlet tahvillerinin getirilerini artırarak, getirisi olmayan külçeyi elde tutmanın fırsat maliyetini yükseltiyor. Ancak bağımsız analist Ross Norman şu değerlendirmeyi yapıyor:

Artık Fed’in tapering konusunda ne yapmak istediğine dair bir miktar görünürlük elde ettiğimize ve bu nispeten küçük bir miktar olduğuna göre, bu durum altın için olumlu. Altın fiyatları ise 1.800 dolar ve 1.835 dolar civarında teknik dirençle karşılaştı.

Fed

Son Fed tutanakları, Kasım ortasına kadar Fed’in taperinge başlayabileceğini gösterdi. TD Securities bir notta, Fed’in çıkışını fiyatlandırmaya yönelik yoğun odaklanma, artan stagflasyonist riskleri görmezden gelse de, bunun henüz ek altın talebine dönüşmediğini belirtiyor. Öte yandan analist Bharat Guatam, enerji krizi yoğunlaştıkça, altına sahip olmak için nedenlerin daha ​​zorlayıcı hale geldiğini ifade ediyor.

Pablo PIOVANO’ya göre değerli metal hala 1.800 doları hedefliyor”

CME Group’un altın vadeli işlem piyasaları için ön okumaları, açık pozisyonun Cuma günü üst üste ikinci seansta, bu sefer sadece 731 sözleşme ile yükseldiğini kaydetti. Bunun yerine hacim, 29 Temmuz’dan bu yana en büyük günlük düşüş olan 142,2 bin kontrat civarında daraldı. Piyasa analisti Pablo PIOVANO, 1.800 doların üzerinde bir kapanışın hala zor olsa da, altının Perşembe günü yukarı yönlü momentumunu genişlettiğini belirtiyor ve pozitif fiyat hareketiyle birleşen artan faizin, çok yakın vadede ve her zaman 1.800 doları hedeflediğini kaydediyor.

Altın

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

“Daha Fazlası Geliyor” 4 Analist, Altın Beklentilerini Paylaştı!