Reklamı kapat

4 Analist Fırlayacak Altcoinleri ve Bitcoin Dip Fiyatını Paylaştı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 1 hafta önce
7 görüntülenme
4 Analist Fırlayacak Altcoinleri ve Bitcoin Dip Fiyatını Paylaştı!

Digital Currency Group’un bir yan kuruluşu olan Genesis’in olası iflasına ilişkin söylentilerin ardından yatırımcıların çoğu daha büyük korku yaşamaya başladı. ADA ve XRP gibi varlıklar en son toparlanmaya rağmen yerel düşük seviyelerini test etti. Bu nedenle, çoğu varlık daha da düşüş trendine girdi. Peki, sırada neler var? İşte Bitcoin ve bazı altcoin’lere yönelik beklentiler…

Altcoin Sherpa’dan Ethereum tahmini geldi

Popüler bir kripto para stratejisti olan Altcoin Sherpa, piyasa değeri ile en büyük iki kripto para olan Bitcoin ve Ethereum’a yönelik tahminlerini paylaştı.  Ayrıca, son zamanlarda sıkıntı içerisinde olan Solana (SOL) için de beklentilerini aktardı. Analist önde gelen firmanın iflas başvurusu gibi başka bir büyük olayın kripto piyasalarını sarsması ihtimalinden bahsetti.

Böyle bir durumda Ethereum’un mevcut fiyatlardan yüzde 54’lük bir düşüş görebileceğini söyledi. ETH’de hala 900 dolar seviyesinin üzerinde destek olduğunu, ancak 500 dolar aralığının altında beklediğini söylüyor. Altcoin Sherpa, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

ETH: Bazı geniş zaman çizelgeleri. Bence GBTC (Grayscale Bitcoin Trust) gibi büyük bir oyuncu satılırsa, 500-700 dolarlık Ethereum gibi bir şey göreceğiz. Sadece psikolojik (sayı) temelinde işler kötüye giderse, 500 doların teklif vermek için uygun bir yer olduğunu düşünüyorum; ama ondan önce gidilecek çok yol var.

Altcoin Sherpa’ya göre SOL, 3 dolara düşme riski taşıyor

Ardından Altcoin Sherpa, Ethereum’un en büyük rakiplerinden biri olan SOL’a bakıyor. Mevcut fiyat seviyeleri tutmazsa Solana’nın 3 dolara düşebileceğini söylüyor. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

SOL: Bu mevcut alanlar düşerse, 3 dolar bence bir sonraki önemli alandır. Uzun vadede FTX/SBF’nin (Sam Bankman-Fried) yok edilmesinin ekosistem için muhtemelen net bir fayda olduğunu düşünüyorum, ancak kısa vadede, hala felaket.

Solana, şu anda 11,73 dolardan el değiştiriyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi kripto borsası FTX’in çöküşünden büyük darbe aldı. Firmanın CEO’su Sam Bankman-Fried, ekosistemin en büyük yatırımcılarından biriydi. Muhtemelen iflas işlemleri ortaya çıktıkça SOL varlıklarını tasfiye etmek zorunda kalacak.

Bu sırada eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, Solana’nın performansını, Ethereum’un yüzde 97 düştüğü 2018’deki performansıyla karşılaştırdı. O zamanlar Ethereum’un harika bir yatırım fırsatı sunduğunu ancak kimsenin umursamadığını belirtti. Şu anda aynı şeyin Solana için de geçerli olduğunu ekledi.

Analist, Bitcoin için alım seviyesini belirledi

Altcoin Sherpa ayrıca Bitcoin’e ağırlık veriyor ve BTC’nin gitmesi için daha düşük olsa da, daha uzun vadeli fırsatların kendilerini göstermeye başladığını söylüyor. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Geniş zaman çerçevesi seviyeleri. 16.000/14.000/12.000 doların uzun vadede satın almak için harika seviyeler olduğunu düşünüyorum. Çoğu yatırımcı bu üç seviyeyi sadece DCA (dolar-maliyet ortalaması) ile idare eder. Bunların her birine yüzde 30’luk bir satın alma emri koyun ve ardından birkaç yıllığına uzaklaşın.

TechDev, Telcoin’e (TEL) dikkat çekti

TechDev olarak bilinen analist, Telcoin’in (TEL) kritik bir Fibonacci düzeltmesinin ardından sıçrama yaşama olasılığına işaret ediyor. TEL, volatilite sıkışıklığının ardından haftalık bir “büyük boğa çıkışı” gördüğünü aktardı. TechDev ayrıca, genel piyasa değeri 2017’nin en yüksek seviyesinin üzerinde kalmasından bahsetti. Bu nedenle altcoin’lerin genel olarak daha fazla kazanç elde etmeye hazır olduğunu söylüyor.

Analiste göre, kritik desteğin tutulması artı zayıflayan ABD dolar endeksi (DXY), gelecekte büyük kazançlar için bir reçete. Altcoin’lerin bir birikim yapısı sergilediğini düşünen analiste göre DXT de parabolik dökümünü sürdürüyor. Her ikisi de devam ettiği sürece argümanının değişmeden kaldığını belirtiyor. Daha büyük bir hamle içinde düzeltme içerisinde olduğumuzu aktarıyor.

TechDev, Bitcoin için 100.000 dolarlık yorum yaptı

Popüler kripto analisti Bitcoin’e baktığında, BTC’nin 2030’a kadar sürebilecek 20 yıllık bir Elliott Wave döngüsünde olduğunu söylüyor. Elliott Wave, fiyat dürtülerinin kalabalığın yönlendirdiği dalga halinde gerçekleştiği fikrine dayanan  bir teknik analiz sistemidir. Teori, bir trendin beş ana dalgayla geldiğini ortaya koyar. Her büyük dalganın beş küçük dalgadan oluştuğunu varsayar.

TechDev’e göre BTC, Elliott Wave ilkelerine ilişkin yorumuna dayanarak gelecek yıl bir noktada 100.000 ila 120.000 doları hedefleyebilir. Analist, Elliott dalga teorisi ile aşağıdaki fiyat noktalarına işaret ediyor:

  • 3. döngünün birincil kısmı: 2023 [içinde] 100.000-120.000 dolar
  • 3. döngünün dördüncü kısmı: 2024 [içinde] 25.000-45.000 dolar
  • 3. döngünün beşinci kısmı: 2025 [içinde] 300.000-450.000 dolar

XRP, ETH’ye yönelik analizler

Analist Arman Shirinyan’a göre XRP’de ciddi bir düşüş eğilimi var. Bunun arkasında ise varlığın fiyatını bir yılın en düşük seviyelerine iten, kademeli olarak artan satış baskısıyla ciddi bir düşüş trendi var. Ancak, yalnızca birkaç gün önce oluşturulmuş gizli bir grafik modeli var. Grafikte teknik analiz paterni oluştuğunda, öngörülebilir gelecekte yukarı yönlü bir kırılma beklenmelidir.

Bu sırada ETH’de bir rekor göze çarptı. On chain verilere göre borsalardaki Ethereum net akışı, piyasanın beş yıldır görmediği bir değere ulaştı: -42.273.066 ETH. Metrik, merkezi borsalara giren ve çıkan coin miktarını ölçer. Net akış negatife döndüğünde, alım satım platformlarının geri çekilme dalgalarını kapatmak için sıcak ve soğuk cüzdanlarını boşaltmaktan başka seçeneği olmadığından, piyasa likidite ve fon kaybediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Decrypt
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

2 Yeni FTX Vakası Patladı! 'İflaslar Bitcoin'i 5 Bin Dolara İter'
2 Yeni FTX Vakası Patladı! ‘İflaslar Bitcoin’i 5 Bin Dolara İter’ Bir kripto varlık finansal hizmetler şirketi olan Genesis, FTX borsasının ardından para çekme işlemlerini durdurmuştu. Ardından, sadece birkaç gün sonra iflas ilan etmenin eşiğinde olduğuna dair iddialar ortaya çıktı. Ayrıca BlockFi için de benzer açıklamalar var. Ancak...
Aslı Dinçer 1 hafta önce