“Yeni Dalga Olabilir” 4 Analist, Çarpıcı Altın Tahminleri Yaptı! 

Vural Erkan
Vural Erkan 6 Temmuz 2022
9 görüntülenme
"Yeni Dalga Olabilir" 4 Analist, Çarpıcı Altın Tahminleri Yaptı! 

Dolardaki keskin yükseliş ve artan faiz oranları getirisiz sarı metale olan iştahı azalttı. Bu ortamda altın Salı günü %2’den fazla kayıp yaşadı. Analistler, piyasadaki gelişmeleri yorumluyor ve tahminlerini paylaşıyor.

“Yükselen faiz ortamında altına göre daha ​​çekici alternatifler var”

Spot altın, basın zamanında %0,17 düşüşle 1.761,47 dolardan işlem görüyordu. ABD altın vadeli işlemleri ise %0,20 düşüşle 1.760 dolara geriledi. Doların yükselişi, güvenli liman metalini off-shore alıcılar için daha az çekici hale getirdi. Ayrıca DXY, yaklaşık yirmi yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Dolar, potansiyel bir durgunluktan endişe duyan yatırımcılar için tercih edilen sığınak konumunu sağlamlaştırdı.

TIAA Bank dünya piyasaları başkanı Chris Gaffney, yükselen faiz ortamında altına göre daha ​​çekici alternatiflerin olduğunu söylüyor. Parlak metal, enflasyona karşı bir önlem olarak kabul görür. Ancak artan fiyat baskılarını yatıştırmak için daha yüksek faiz oranları, faiz ödemeyen külçeye olan iştahı azaltır.

Altın

“Altının kısa vadeli teknikleri tamamen düşüş eğiliminde”

Kitco Metals kıdemli analisti Jim Wyckoff, külçe için kısa vadeli tekniklerin tamamen düşüş eğiliminde olduğunu kaydediyor. Analiste göre, bu da teknik tabanlı spekülatörleri vadeli işlem piyasalarının short taraflarını oynamaya davet ediyor. Analist ayrıca, şu yorumu yapıyor:

Metaller, bir gecede 20 yılın zirvesini gören daha güçlü bir ABD doları endeksinin baskısını hissediyor.

“Bu verilerin altın için önemli bir oynaklık getirmesi muhtemel”

Yatırımcılar, önümüzdeki aylarda olası faiz artırımlarının büyüklüğüne ilişkin yeni ipuçları arıyor. Bunun için bugünkü FOMC Haziran toplantısına ilişkin tutanakları bekliyor. AvaTrade baş piyasa analisti Naeem Aslam, altın fiyat hareketini artırmak için doların hareketlerini suçluyor. Analist, piyasa yorumunda şu değerlendirmeyi yapıyor:

FOMC Haziran toplantısının tutanakları Çarşamba günü açıklanacak. Cuma günü ise ABD tarım dışı maaş bordrolarına ilişkin aylık veriler gelecek. Bunlar, sarı metal fiyatı için önemli bir oynaklık getirmesi muhtemel en önemli iki olay.

Altın

“Altın, cari fiyatlarla uzun vadeli iyi bir yatırım”

Insignia Consultants araştırma direktörü Chintan Karnani ise cari fiyatlarla altının “uzun vadeli iyi yatırım” olduğunu söylüyor. Ancak kısa vadede traderların “bekleyip izlemesi” gerektiğini ifade ediyor.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Cuma günü ABD tarım dışı istihdam verileri açıklanacak. Analist, bu veriden önce müşterilerine altın fiyatlarındaki düşüşleri kullanmalarını tavsiye ediyor.

Altın

Fiziki altın cephesinde hangi gelişmeler var?

Bu arada, Zimbabve merkez bankası, kontrolsüz enflasyon ortamında altın satmaya başlayacağını açıkladı. Ayrıca, Hindistan’ın Haziran ayındaki altın ithalatı, bir önceki yılın aynı dönemine göre neredeyse üç katına çıktı. Bu gelişmeler de fiziki piyasadaki fiyatların düzeltilmesine neden oluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bexplus Yeni Kullanıcılar İçin 5.000 Dolarlık Ödül Veriyor!
Bexplus Yeni Kullanıcılara 5.000 Dolarlık Ödül Dağıtıyor! Bexplus, kuruluşundan bu yana kullanıcılarının kârını en üst düzeye çıkarmayı ve korumayı hedefliyor. Bexplus, yatırımcıların daha fazla kazanmasına yardımcı olmak adına, yatırımcılara iki avantaj sağlıyor: Yüzde 100 para yatırma bonusu ve yüzde 21 yıllık faizli bir cüzdan....
Kriptokoin 6 Temmuz 2022