4 Bitcoin Analisti: Boğa Piyasası Bu Zamanda Başlayacak!

Vural Erkan
Vural Erkan 8 Aralık 2022
812 görüntülenme
4 Bitcoin Analisti: Boğa Piyasası Bu Zamanda Başlayacak!

Küresel kripto piyasası değeri, bir önceki güne göre düşerek, 839 milyar dolara geriledi. Bir analist, Bitcoin fiyatının daha uzun vadeli bir dip bulabileceği 2023’ün ilk çeyreğine kadar 15.000 doların altında yeni bir düşük seviyeye ulaşacağını söylüyor. Bu arda, DeFi toplam kilitli değeri, şu anda iki yılın tüm zamanlarının en düşük seviyesine yakın. Analistlere göre buradan bir toparlanma, ayı piyasasından bir toparlanmanın işareti olabilir.

Wen Lambo’dan Wen Boğa piyasasına mı?

Wen Lambo, birilerinin kripto varlıklarını satarak ne zaman zengin olacaklarını belirtmek için kullanılan bir terim. Şimdi, kripto piyasası değeri ATH’sinin %73 altında işlem görüyor. Bu yüzden analistler, bir tersine dönüş işaretleri bulmaya çalışıyor. Kripto analisti bOnchain, yakın tarihli bir analizde, piyasa delta sınırına düştüğünde boğa piyasasının başlayacağını vurguluyor. Analist, tarihsel olarak, delta sınırının Bitcoin için piyasa değeri desteği olduğunu tahmin ediyor. Bitcoin’in piyasa değeri henüz delta sınırına ulaşmadı.

Bitcoin  Delta Cap | Kaynak: CryptoQuant

Başka bir CryptoQuant analisti olan IT Tech, Harcanmamış İşlem Çıktısına (UTXO’lar) bakıyor. Bu verilere göre BTC’nin döngünün sonuna yaklaştığını söylüyor. Özellikle, altı aydan eski UTXO’lar gerçekleşen üst sınırın neredeyse %90’ını alıyor. Önceki döngülerin Eylül 2015 ve Nisan 2019’daki satışlarında bu gösterge %70’in üzerine ulaştı. Ardından, gösterge düşmeye başladı.

Bitcoin
Bitcoin UTXO’ları | Kaynak: CryptoQuant

Geçmişte, her grup için değer düşmeye başladığında, Bitcoin fiyatı yavaş yavaş toparlandı. En genç grup çoktan döndü. Diğer gruplar da dönmeye başlarsa, bu, fiyatın yakın olduğu anlamına gelebilir.

Bitcoin ve altcoin boğa koşusunu tahmin etmek

Huobi’nin kurucusu Du Jun yakın tarihli bir röportajda, yeni bir kripto boğa koşusunun ancak bir sonraki halving etkinliğinden sonra gerçekleşebileceğini söylüyor. Bu arada Bitcoin halving olayı 2024 yılında gerçekleşecek. Son halving, Mayıs 2020’de gerçekleşti. Ardından 2021’de Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini 68.000 doların üzerine çıkardı. Benzer şekilde, 2016 yılında bir BTC halving olayı gerçekleştiğinde, BTC fiyatları ertesi yıl bir başka rekor seviyeye ulaştı.

SmartContracter takma adlı bir başka analist, son Bitcoin fiyat artışının düzeltici bir toparlanma olduğunu söylüyor. Bununla birlikte analiste göre BTC, daha uzun vadeli bir dip bulacağı 2023’ün ilk çeyreğine kadar 15.000 doların altında yeni bir dip yapacak.

Bitcoin
BTC fiyatı | Kaynak: SmartContracter

Son olarak analistlere göre, şu anda iki yılın tüm zamanlarının en düşük seviyesine yakın olan DeFi toplam kilitli değerinin toparlanması, ayı piyasasından bir toparlanmaya işaret edebilir.

Bitcoin
DeFi toplam kilitli değer | Kaynak: Defillama

Kilitlenen toplam değer, Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %77 düştü. Şu anda bu değer 41,74 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Analistlere göre, bir boğa koşusu başlarsa, DeFi alanındaki kurumsal akışlar artacak. Böylece, bir boğa piyasasının başlangıcına işaret edecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Beincrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Shiba Inu Herkesi Heyecanlandıran Bir Duyuru Yaptı!
Shiba Inu Herkesi Heyecanlandıran Bir Duyuru Yaptı! Bugünlerde biraz irtifa kaybetse de Shiba Inu, metaverse için heyecan verici bir duyuru yaptı. Bununla birlikte SHIB yakma oranı sert düştü. Öte yandan, meme coin’i, yeniden Ethereum balinalarının ilk 10 holding’i arasına döndü. Daha fazlası için bizi...
Vural Erkan 8 Aralık 2022