4 Bitcoin Borsası Bu Altcoin İçin Uyardı: Fiyat Çakıldı!

4 Bitcoin Borsası Bu Altcoin İçin Uyardı: Fiyat Çakıldı!
4 Bitcoin Borsası Bu Altcoin İçin Uyardı: Fiyat Çakıldı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore’deki dört Bitcoin ve altcoin borsası, kullanıcıları bir kripto para birimine karşı uyardı. Ülkenin Dijital Varlık Borsası Birliği (DAXA), WEMIX tokenına dikkat edilmesi gerektiğini açıkladı. Bu gelişmenin ardından WEMIX’in fiyatı sert bir şekilde düştü. İşte detaylar…

Bitcoin ve altcoin borsalarından WEMIX için uyarı

Güney Kore merkezli Blockchain oyun geliştiricisi Wemade, ülkedeki dört büyük kripto borsasının “yatırım uyarısı” listesine girdi. Bunun ardındaki sebep ise, dolaşımda ne kadar coin olduğuna dair yanlış bilgi vermeleri. Şu anda proje, WEMIX için bir düzeltme üzerinde çalışıyor. Güney Kore’nin Digital Asset eXchange Association’ı (DAXA), Upbit’in bildirimine göre, 27 Ekim’de, tokenin dolaşım bilgilerinin yanlış bir şekilde aktardı.

south korea 671x420 1

Bunu keşfettikten sonra WEMIX tokenini “dikkat edilmesi gereken bir yatırım” olarak belirledi. WEMIX ihraççısı, Ocak ayında Upbit’e tahmini 245 milyon token sirkülasyonu sağladı. Ancak 25 Ekim’deki verilere göre bu sayı, tahmini 72 milyon token kadardı. Ortak bir kripto piyasası izleme kuruluşu olan DAXA, konuyla ilgili iki haftalık bir inceleme başlattı. Sorun iki haftanın sonunda çözülmezse, borsalar token ile işbirliğini sonlandırabilir.

Wemade, ihraç edilen WEMIX tokenlarını hariç tutarak hata yaptığını açıkladı. Hariç tutulan coin’ler, Blockchain ana ağına likidite sağlamak, kredi vermek ve ekosistemi genişletmek ve yönetmek için kullanılmaktaydı. Piyasada dolaşımda olmayan tokenların dahil edilmesi gerektiğini düşünmediklerini de sözlerine ekledi.

9AzirXfO south koreans are required to pay taxes for crypto holdings in overseas exchanges authorities warn

WEMIX değeri düşüşte

Wemade, bu gelişmeler üzerine, dolaşımdaki token sayısına dair bilgileri yayınlamak için açıklama sistemini güçlendireceğini belirtti. Daha güçlü “öngörülebilirlik” ve şeffaflık için tokenları üçüncü taraf bir saklama hizmetine emanet edeceğini açıkladı.  WEMIX, Blockchain ekosisteminde yer alır. Özellikle Wemade’in küresel oyun platformunda kullanılmaktadır. CoinMarketCap’e göre, dört borsa yatırım uyarısı verdiğinden beri fiyatı yaklaşık yüzde 30 düştü.

Kripto para birimi, sert düşüşünü sergilemeden önce 2 doların üzerindeki seviyelerden el değiştiriyordu. Ardından, 1.22 dolara kadar geriledi. Ayrıca WEMIX’in 21 Kasım 2021’de kaydettiği tüm zamanların en yüksek seviyesinin de bir hayli altında kaldığını belirtmekte fayda var. Coin, o sıralar 24.71 dolar ile rekor kırmıştı. Şimdiki fiyatı ile karşılaştırıldığında, coin, yüzde 94.8’lik bir kayıp sergiliyor. Kripto para birimleri, gerek teknik açıdan, gerekse temel açıdan değişiklikler sergiler. Bazı durumlarda coin’ler, yüksek volatilite nedeniyle sert yükseliş ve düşüşlerle gündeme gelir. Hatta, kripto piyasasının en önemli özelliği budur. WEMIX de bu yüksek volatilitenin bir örneği olarak gösterilebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

4 Bitcoin Borsası Bu Altcoin İçin Uyardı: Fiyat Çakıldı!