4 Bitcoin Traderı: BTC’nin Sıradaki 3 Seviyesi Bunlar!

Emre Borsan
Emre Borsan 4 hafta önce
174 görüntülenme
4 Bitcoin Traderı: BTC'nin Sıradaki 3 Seviyesi Bunlar!


Traderlar, hisse senetlerinin başlamasıyla Bitcoin 2023’te ilk kez 17.000 doları aşma yeteneğine sahip olduğunu söylüyor.

Bitcoin artış gösterdi

Bitcoin, yılın ilk Wall Street açılışı yaklaşırken 3 Ocak’ta 17.000 dolara yaklaştı. Alınan veriler, BTC/USD paritesinin Bitstamp’ta 16.766 $’a ulaştığını ve 27 Aralık’tan bu yana en iyi performansını gösterdiğini gösterdi. Analistler ve traderlar, Avrupa hisse senetleri önceki gün kazançlar kaydettikten ve ABD vadeli işlemleri bunu takip ettikten sonra hevesle Wall Street ticaretinin başlamasını bekliyorlardı. Kasım ayındaki FTX çöküşünden bu yana hem hisse senetleri hem de altın, Bitcoin’den çok daha iştah açıcı görünüyordu. Popüler trader Crypto Chase, 2 Ocak’ta yaptığı bir analizin bir bölümünde, “BTC nihayet partiye katılmaya hazırsa, aşağıda gösterildiği gibi 17.3K~ yükseldiğini görebilirim.” Diğer hesap Cold Blooded Shiller de benzer şekilde, özellikle S&P 500’ün lehlerine oynaması durumunda boğalar için ilgi hedefi olarak 17.300$ yayınladı. Rekt Capital, aylık BTC/USD grafiği hakkında “Piyasa genelindeki bir sıçramaya rağmen, BTC hala ~17300$’lık kilit direncin altında” dedi.

Açılıştan önce ABD doları, ABD Dolar Endeksi’ni (DXY) Aralık ortasından bu yana ilk kez 104,8’in üzerine çıkaran hızlı bir yukarı yönlü hareketin izini sürerek oynaklık görmeye başladı. Fiyat eylem traderı Lucshury bir güncellemede “USD/EUR üzerinde işaretlediğim destekten haftalık seviyenin üzerinde yerel hareket” yazdı. Trader açıklamalarında şunları söyledi:

“Haftanın üzerinde tutunabilirse, DXY’de daha fazla yükseliş ve dolayısıyla ES/Crypto’da düşüş beklerim. Bu yine, haftalık seviyeyi destekte tutup tutamayacağına bağlı.”

BTC, artan DCG gerilimlerinden kaçınıyor

Bu arada, Digital Currency Group (DCG) için olası sorunlara ilişkin endişeler de dahil olmak üzere, dahili olayların BTC fiyat gücü üzerinde gözle görülür derecede az etkisi oldu. En büyük Bitcoin kurumsal yatırım aracı olan Grayscale Bitcoin Trust’ın operatörü Grayscale de dahil olmak üzere holdingin şirketler grubunun kaderi hakkında devam eden şüphelerin ortasında, özellikle bir müşteri DCG’yi halka açık bir şekilde görevlendirdi.

4 Bitcoin Traderı: BTC'nin Sıradaki 3 Seviyesi Bunlar!

Gemini’nin kurucu ortağı Cameron Winklevoss, DCG CEO’su Bary Silbert’e yazdığı açık mektupta yanıt istedi. Winklevoss, FTX fiyaskosunun başlamasından bu yana kilitlenen Gemini fonlarının toplamda yaklaşık 1 milyar dolar olduğunu belirterek, DCG’nin ‘bu sorunu çözmek’ için 8 Ocak’a kadar olan süreyi karşılaması gerektiğini yineledi. Daha önce sosyal medyada vokal olan Silbert, yazı yazarken mektuba henüz yanıt vermemişti.

Gizlilik gelişimin temel alanı

Makro stratejist Lyn Alden, Bitcoin’in (BTC) bu yılın sonunda şimdikinden daha değerli olmasını beklediğini söylüyor. What Bitcoin Did Podcast ile yaptığı yeni bir röportajda Alden, büyük bir uyarıyla 2023’ün sonunda BTC’nin fiyat açısından nerede olacağını düşündüğünü tahmin ediyor. Alden yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

“Bu kadar değişken bir şeyle bir yıllık tahminlerde bulunmak zor. Benim beklentim muhtemelen daha yüksek olurdu. Ama aynı zamanda tüm zamanların en yüksek seviyelerinde olacağından şüpheli olduğumu da söyleyeceğim. Beklentim buralar arasında bir yerde olur… Buradan daha yüksek, daha düşük bir yerde, ciddi bir şey olursa, bir tür çılgın likidite krizi gibi, yani, olasılıklar dünyasının dışında olmayan, daha düşük olabileceği uyarısıyla. Ancak benim beklentim, buradaki ve önceki yüksek seviyeler arasında bir yerde olacaktır.”

4 Bitcoin Traderı: BTC'nin Sıradaki 3 Seviyesi Bunlar!

Alden, Bitcoin ağını daha da geliştirmek için neye odaklanacağı sorulduğunda, ileriye dönük gizlilik, değiştirilebilirlik ve ölçeklenebilirlik konularına odaklanıyor. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz gibi BTC anlık olarak 16,856$’dan işlem görmektedir. Ayrıca Alden, yaptığı şu açıklamalarla sözlerini noktalamalıştır:

“Ağı daha özel ve daha ölçeklenebilir hale getirmenin yolları… Yalnızca [Lightning Network] için değil, genel olarak Bitcoin kullanımı için. Bitcoin’i daha uygun hale getiren ve insanlara kullanmaları için daha geniş bir seçenek yelpazesi sunan her şey. Böylece taban katmanını kullanabilirler, Lightning’i kullanabilirler, isterlerse koruyucu bir şeyler yapabilirler. İhtiyaçlarına en çok hizmet eden şeyi seçebilecekleri bir sürü yığın var. Yani benim için bu, klasik ayı piyasası oluşturma durumuna bakmak gibi bir şey.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dogecoin'i Unutun: Bu 2 Rakip Altcoin İnanılmaz Arttı!
Dogecoin’i Unutun: Bu 2 Rakip Altcoin İnanılmaz Arttı! Kripto yatırımcıları 2023 için ticaret stratejilerini planlamaya başlıyor. Çoğu yatırımcı bir önceki yılın kayıplarını telafi etmeyi hedefliyor. Bu noktada, Solana ve Solana tabanlı bir altcoin öne çıktı. Son zamanlarda, Solana ve meme coin’i BONK, yükselişleriyle dikkat çekti....
Aslı Dinçer 4 hafta önce