Reklamı kapat

4 Bitcoin Ustasından Önemli Tahmin: Sıradaki 9 Seviye Bunlar!

Vural Erkan
Vural Erkan 6 gün önce
89 görüntülenme
4 Bitcoin Ustasından Önemli Tahmin: Sıradaki 9 Seviye Bunlar!

Birçok analist, Bitcoin ayı piyasası düşüşlerinin çeşitli şekil ve boyutlarda olacağını söylüyor. Ancak, ortak görüş BTC fiyatının daha da düşeceği yönünde. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Endişelerin odağında Grayscale Bitcoin Trust var

Lider kripto Bitcoin, basın zamanında, 16.000 doların altın düştü. Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere, kripto şirketi holdingi Digital Currency Group (DCG) hakkındaki söylentiler dönmeye devam ederken, duyarlılık bıçak sırtında. Sosyal medyada su yüzüne çıkan olası likidite sorunlarına dair spekülasyonla birlikte, endişelerin odağında 10,5 milyar dolarlık yatırım aracı Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) var.

GBTC saklayıcısı Coinbase, Bitcoin varlıklarının (635.000 BTC’nin üzerinde) güvenli ve o gün mevcut olduğunu doğruladı. GBTC, FTX borsası ve ilgili işletmelerinin devam eden erimesindeki birden fazla potansiyel kurbandan yalnızca biri. Bununla birlikte, kripto fiyatları konuya karşı oldukça hassas olmaya devam ediyor. Traderlar ve analistler bu nedenle kısa vadeli BTC fiyat hedefleri sağlamak için sıraya girdiler. Bu hedefler, belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde çoğunlukla aşağı yönlü.

Bitcoin

Anbessa: 14.600 dolar, 15.300 dolar, 17.580 dolar

Popüler Twitter yorumcusu Anbessa, BTC’nin bundan sonra daha düşük seviyeleri yeniden test edeceğini söylüyor. Ancak, aynı zamanda piyasa gücünün geri dönmesi durumunda yeniden giriş seviyesi öneriyor. Analist, açıklamalı bir grafikle bir Twitter tartışmasına dahil oldu. Bu doğrultuda analist, BTC yatırımını artırmak için 14.600 doları ‘en hazır’ alan olarak vurguluyor.

Anbessa, “Zaman geçti ve plan değişmedi. Yeniden giriş şu anda biraz daha düşük (azalan trend çizgisi desteği)” şeklinde yorumlarını özetliyor. Analist, Bitcoin düşüşünü şimdi durdurursa, yeniden giriş noktasının Haziran ayının önceki makro düşük seviyesi olan 17.600 doların hemen altında olacağını söylüyor. Stratejinin geçerli olabilmesi için BTC’nin oradan destek bulması gerekiyor.

Bitcoin
BTC açıklamalı grafik / Kaynak: Anbessa/ Twitter

London Crypto’nun hedefleri: 12.000 dolar, 175.000 dolar

Diğerleri gibi, ByBit borsasının ortağı The London Crypto da Bitcoin için nihai ayı piyasasının en düşük noktasının 12.000 dolar civarında olduğunu söylüyor. Analist, tüm zamanların en yüksek seviyelerinden tarihi düşüşleri kullanarak hesaplamaya ulaşıyor.

Her düşük döngü için bir yüksek var. Ancak analist, Bitcoin’in bir sonraki halving’i sırasında geri dönen iyi zamanları tahmin etmekten çekinmiyor. Analist, şu değerlendirmeyi paylaşıyor:

BTC, bu ayı piyasasında 2013’teki %84 ve 2017’deki %83’e kıyasla %77’lik bir düzeltme yaptı. Önceki yüksek ve düşük döngülerimizi inceleyerek, bu ayı için en düşük seviyenin 10 bin dolar – 12 bin dolar aralığı olduğunu ve ardından 2024-2025’te 175 bin dolar olduğunu tahmin etmek mümkün.

Bitcoin
BTC açıklamalı grafik / Kaynak: The London Crypto/ Twitter

Sheldon the Sniper: 12.000-13.000 Dolar

Duyguları, 12.000-13.000 dolar gibi kaba bir hedef veren Sheldon the Sniper da düşüş bekliyor. Başka bir tweet’te belirtildiğine göre 18.000 doları aşan bir sıçrama, BTC portföyünün ‘boşalmasını’ tetikleyecek. Böylece, aynı anda birkaç aşağı yönlü hedef kristalleşiyor. Bunlar, 14.013 dolar, 12.846 dolar, 11.747 dolar ve 10.594 dolar olmak üzere çeşitli destek bölgeleri. Analist, “Düşüş boşaltma bölgesinden önce olabilir, ama bakalım,” diyor.

BTC açıklamalı grafik / Kaynak: Sheldon the Sniper / Twitter

Rekt Capital’den Bitcoin için önemli haftalık seviyeler

Rekt Capital bu arada haftalık grafikte kapanış fiyatları şeklinde önemli destek ve direnç bölgelerini işaretliyor. “BTC, 16.250 dolardaki haftalık en son mumunu 1.000 doların üzerinde, 17.322 dolardaki ‘temel direncin’ altında kapattı,” diye uyarıyor. Analist, bir özet grafik paylaşıyor. Grafiğe göre, diğer önemli seviyeler aşağı yönde 13.910 dolar ve yukarı yönde 23.300 dolar. Bu bağlamda analist, şunları söylüyor:

Yeni BTC Haftalık Kapanış, kilit direncin altında gerçekleşiyor. Fiyat küçük bir ret gerçekleştirdi. Ancak henüz önemli bir aşağı yönlü takip yok.

BTC açıklamalı grafik / Kaynak: Rekt Capital/ Twitter

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Yatırımcılara Göre Bu Coin Yılbaşına Kadar 50 Kat Artabilir
Bu Hafta Binance’deki O 5 Altcoin, Herkesi Şaşırtabilir! Birkaç istisna dışında, kripto piyasası düşmeye devam ediyor. Bitcoin kısa süreliğine 16.000 doların altına düşerek yatırımcıları endişelendirdi. Son birkaç gün, FTX’teki finansal kötü yönetimi daha fazla ortaya çıkardı. Sonuç olarak yatırımcıları merkezi borsalardan uzak tuttu. Kripto uzmanı...
Vural Erkan 6 gün önce