5 Analist ve Uzman: 4. Çeyrekte Bitcoin ve Ethereum’dan Bunları Bekleyin!

image
image
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, haftaya zorlu bir başlangıç ​​yaptıktan sonra fiyatını 49.000 doları aştığını gördü. Ethereum’da benzer fiyat hareketleri kaydederken haftalık kazancını %10’un üzerine çıkardı. Şimdi, 5 uzman iki lider kripto para biriminden bu seviyeleri bekliyor. İşte haftanın analizleri…

Bitcoin fiyatı Nisan ayından bu yana sert darbeler alıyor!

Kripto para piyasası Ekim ayına güçlü girdi. El Salvador’un yasal ihale olarak kabul ettiği Eylül ayının başından beri yoğun mücadele veriyordu. Peki, Bitcoin kartlarında bir boğa rallisi var mı? Uzmanlar, erken indikatörlerin fiyatlarının artmaya başladığını gösterdiğinden, şimdi ikinci bir boğa koşusunun Bitcoin için kartlarda olabileceğini söylüyor. Yaşanan ilk boğa koşusu Bitcoin fiyatını, bu yılın başlarında, 14 Nisan 2021’de tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 64,863 dolara ulaştırdı. Ancak daha sonra, ilk darbeyi Mayıs çöküşünde Tesla ve Çin yasaklarıyla aldı. Ardından, 7 Eylül’de El Salvador’un Bitcoin’i yasal saydığı tarihte bir çöküş daha gerçekleşti. Şimdi bazı kripto uzmanları, geçici olarak, Bitcoin’in bu yıl içinde başka bir boğa koşusu görebileceğini öne sürüyor.

Tahminleriyle Nam Salan Analist: Bitcoin Ağustos’ta Bu Seviyelere Düşecek!

Örneğin, kripto uzmanı Fred Schebesta yaptığı konulmada şunları tahmin etti:

Çok iyimserim, bence önemli ölçüde daha yüksek bir Bitcoin bile görebiliriz, bu (ikinci bir boğa koşusu) Noel’e kadar olabilir. Öyle ya da böyle gidecek. Bence mümkün ama piyasa şu anda nereye gideceği konusunda kararsız

Yardımcı Doçent Simon Trimborn’da şunları söyledi:

Kripto söz konusu olduğunda, varsayılan ayarım herhangi bir kripto için her zaman düşüştür çünkü nereye gideceğini gerçekten bilmiyoruz. Öngörmesi her zaman oldukça zor olan bir pazar ve belirli zirvelere ulaşsa bile çok hızlı bir şekilde çok derinlere düşebilir.

Ancak, Simon Trimborn Schebesta ile Bitcoin fiyatlarının “fiyatın buradan daha da yükselme potansiyeline sahip olduğu” konusunda hemfikirdi. Sıradaki uzmanlarla devam edelim…

Bitcoin ve Ethereum korelasyonu hangi seviyelere ulaşabilir?

Ethereum (ETH), aya 3.000 dolarlık psikolojik direnç seviyesinin üzerinde başladı. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi, son birkaç haftadır bu konumla mücadele ediyor. Ancak şimdi ETH, 3.200 doların üzerine çıktıktan sonra daha yüksek bir direnç belirledi. Yatırımcılar, orta vadeli ve uzun vadeli görünüme işaret ettiği için 3.000 dolarlık desteği yakından izleyecek. Şimdiye kadar, önümüzdeki birkaç ay içinde ETH fiyatının pozitif koşusunu uzatması muhtemel görünüyor.

Bitcoin ve Ethereum Eylül'de Bu Seviyeleri Görecek!

İlk olarak, analist Jogn Kiguru’ya göre Ethereum’un Bitcoin ile korelasyonunun artması beklenebilir. Uzmanlar şimdiden, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi için patlayıcı bir koşu tahmin ediyor. Eylül ayı tahminini 43.000 dolar olarak belirleyen Stock to Flow modeli yaratıcısı PlanB, Ekim ayı tahminini verdi. Analiste göre, BTC yükselmeye devam edecek ve ay sonuna kadar 63.000 doları geçecek. Eğer öyleyse, Ethereum’un da aynı eğilimi izlemesi ve 4.000 dolara kadar tırmanması muhtemeldir.

Ethereum 2.0’ı bekleyen büyük bir kitle var

Ethereum’un ağ ücretinin bir kısmının ETH yakılmasını başlatan Ethereum yükseltmesinden bu yana, 1 milyar doların üzerinde ETH yakıldı. Piyasadan bu kadar yüksek bir miktarla, klasik talep ve arz yasası, bunun gelecekte fiyatları artıracağını belirtir. Bunun da ötesinde, Ethereum 2.0 üzerinde stake edilen toplam ETH miktarı fırlayarak 25 milyar doları aştı. Büyüme, son birkaç ayda büyük baskı ve artan rekabet altına giren ağı güçlendirmeye devam ediyor. Ek olarak, son haftalarda rekor düzeyde yüksek döviz çekimleri oldu. CryptoQuant verileri, bir yıl önceki 23,73 milyon ETH’ye kıyasla borsaların şu anda yalnızca 18,1 milyon ETH’ye sahip olduğunu gösteriyor. Bu, yatırımcıların Ethereum’da önümüzdeki aylarda tırmanmaya devam etmesini beklediklerini gösteren bir yükseliş işareti.

DOGE ve Bu 6 Coin'in Yatırımcılarına Müjde:

CNF’nin yakın zamanda bildirdiği gibi, ağ büyük ölçüde benimsenmeye devam ediyor. Geçen hafta TikTok, NFT’lerin Ethereum ağında Immutable aracılığıyla entegrasyonunu duyurdu. Sosyal medya ağındaki 1 milyardan fazla kullanıcıyla bu, Ethereum ve dolayısıyla yerel token’i ETH için büyük bir benimseme artışı olabilir. Ethereum ekibi ayrıca yakın zamanda bu ayın sonlarında gerçekleşecek olan bir sonraki yükseltme olan Altair’i doğruladı. Yükseltme, ekonomik güvenliği sağlamak için “cezalandırıcı parametreleri” kısmen geliştirecektir. Analistlere göre piyasa sürekli dalgalı ve ETH’nin yukarı doğru devam edeceğinin garantisi yok. Bir parça olumlu haber fiyatların yükselmesine neden olabilirken, olumsuz haberler bir düşüşü tetikleyebilir.

Meltem Demirors, Bitcoin fiyatının yükselmeye hazır olduğunu düşünüyor

CoinShares’in baş strateji sorumlusu Meltem Demirors, kenarda kalan yatırımcı sermayesi kripto paralara itildiğinden, Bitcoin’in önümüzdeki birkaç ay içinde yükselmeye hazır olduğunu düşünüyor. CNBC Television ile yakın zamanda yapılan bir röportajda, dijital varlık yönetimi firması yöneticisi, önümüzdeki aylarda Bitcoin’in değerini daha yüksek seviyelere taşıyabilecek potansiyel katalizörlerin altını çiziyor. Meltem Demirors şunları söyledi:

Şu anda, olası bir Bitcoin ETF onayı hakkında söylentiler duyuyoruz. Bu, nakit ödemeli, sözleşmeye dayalı ETF’ler olurdu, ancak yine de, kriptoda çok fazla “söylenti satın al, haber davranışını sat” var, bu 4. çeyrekte baktığımız büyük bir katalizör. Ayrıca artık Bitcoin pozisyonunda çok fazla açık uzun (long) pozisyon yok, bu yüzden çok daha fazla firmanın daha uzun vadeli aramalar yaptığını görüyoruz. Aslında, 4. çeyreğin sonunda ve 1. çeyreğin başlarında bazı eylemlerin gerçekleştiğini gören altı haneli uzun vadeli bir dizi seçenek çağrısı var.

Bitcoin Fiyatı Bu Seviyelere Gidiyor!

Meltem Demirors ayrıca, Bitcoin satın almak için geliştirilen çok çeşitli platformların, BTC’nin bu yılın sonuna doğru büyümesini hızlandıracağını da belirtiyor. Demirors:

Ve bence en önemlisi, dürüst olmak gerekirse, kenarda bekleyen çok fazla nakit var ve birçok yatırımcı şu anda portföylerinde Bitcoin’e tahsis etmeyi ciddi olarak düşünüyor. İster halka açık bir yatırım aracıyla, isterse Coinbase, Robinhood veya Square gibi platformlardaki varlıkların kendileri aracılığıyla olsun, artık bunu yapmanın pek çok farklı yolu var. Perakende ve profesyonel yatırımcıların varlık sınıfına maruz kalmaları için kanalı açan mutlak bir seçenek bolluğu var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

5 Analist ve Uzman: 4. Çeyrekte Bitcoin ve Ethereum’dan Bunları Bekleyin!