Uzmanlar Açıkladı: 4. Çeyrekte DOGE ve Bu 5 Altcoin’e Kilitlenin!

ALTT
ALTT
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İşte 4. çeyrek başladığında uzmanların izlediği 6 altcoin projesi. Yatırımcılar dördüncü çeyreğe girerken, izlenecek altcoin projeleri arasında Avalanche, Boost ve Polygon yer alıyor. Yatırımcılar, blockchain ağları tarafından sunulan gerçek dünya uygulamalarına odaklanmalarını keskinleştirecekler. Genel kripto para piyasa değeri yine 2 trilyon dolara yaklaşıyor. Kriptokoin.com sayfalarında daha fazla haber, yorum ve analiz görebilirsiniz.

Dördüncü çeyrek için analistlerden altcoin analizleri

Takas edilemeyen tokenler (NFT) ve merkezi olmayan finans (DeFi) etrafındaki büyüme, üçüncü çeyrekte bazı altcoin projelerinin fiyatlarının yükselmesine yardımcı oldu ve yatırımcılar dördüncü çeyrek başlarken bir sonraki kırılmayı arıyorlar. Cardano‘nun ADA, Solana (SOL) ve diğer altcoin projelerinin fiyatları yükseldiği için küresel kripto para piyasası yeniden 2 trilyon dolara yaklaşıyor ve Cardano (ADA) şu anda en çok işlem gören üçüncü kripto para durumunda.

Oanda’nın kıdemli kripto para birimi analisti Ed Moya, Insider‘a verdiği demeçte, önümüzdeki aylarda yatırımcıların, kilit altcoinlerin blockchain ağlarındaki son hız ve verimlilik yükseltmelerinden ortaya çıkan fayda ve eksikliklere odaklanmalarını keskinleştireceklerini söyledi. Analist Ed Moya, “Herkes, Ethereum ve Bitcoin ile sahip olduğunuz ölçeklenebilirlik endişesini hangi altcoinlerin ele alacağına odaklandı” dedi. Analisy Moya sözlerine “İnsanlar, NFT’lerde veya akıllı sözleşmelerde veya diğer operasyonlarda hangi işletmelerin lider olacağını anlamalı. Bence pazar burada ve eğitim biraz zaman alıyor. Sektör konsolidasyon için olgunlaştı” şeklinde devam etti. İşte uzmanların Insider’a dördüncü çeyrek ve sonrasında izleyeceklerini söylediği altı altcoin projesi karşınızda (alfabetik sırayla):

1) Avalanche (AVAX)

Piyasa Değeri: 14.5 milyar doları aşmış durumda. Yılbaşından bugüne performans: %54 artışla 65,94 dolar seviyelerinde. Ava Labs tarafından geliştirilen block chaini, merkezi olmayan uygulamalar için akıllı bir sözleşme platformu ve AVAX tokeni geçen hafta Coinbase Pro’da işlem görmeye başladı. Allnodes iş geliştirme başkanı Tally Greenberg Insider’a verdiği demeçte, “Avalanche, Ethereum’dan çok daha hızlı ve daha da hızlı olmak istiyor, bu harika çünkü bence konu finans ve DeFi projeleri ve uygulamaları olduğunda çok önemli” ifadelerini kullandı. Allnodes iş geliştirme başkanı Tally Greenberg sözlerine şöyle devam etti: “Temelde daha azına daha fazlasını yapan umut verici bir teknoloji.” Devamında madenciliğe dayalı bir iş kanıtı olandan daha enerji verimli olan bir hisse kanıtı sistemi kullandığını da sözlerine ekledi.

Cryptocurrency-varlık komisyoncusu Voyager Digital’in kurucusu ve CEO’su Steve Ehrlich, Insider’a Avalanche’ı Ethereum‘a uygun bir alternatif olarak gördüğünü söyledi. Avalanche’da, “NFT ağlarına bazı projeler ve sanatlar eklemeye başlar başlamaz, çok daha fazla tüketicinin NFT alıp sattığını görmeye başlayacaksınız” dedi. Analist Ehrlich, demecinin devamında, Avalanche’ın yanı sıra solana (SOL) ve cardano (ADA)’nun işlem yapmak için yüksek ücretleri olan Ethereum’a daha ucuz alternatifler olduğunu söyledi.

2) Boost Coin

Tamamen seyreltilmiş piyasa değeri: 53 milyon dolar civarında. Yılbaşından bugüne performans: %293. Ağustos ayında piyasaya sürülen Boost Coin, merkezi olmayan finans araçlarına odaklanan Boost ekosistemini besliyor. Merkezi olmayan bir borsa olan Boost Swap, Uniswap, SushiSwap ve PancakeSwap gibi kripto borsalarına benzerliği ile dikkat çeken bir kripto unsurdur. Merkezi olmayan borsalar veya DEX’ler, tarafların işlemlerini yürütmek için akıllı sözleşmeleri kullandığı ve takas odaları gibi aracılara güvenmediği eşler arası bir platform sunar.

Monsoon Blockchain CEO’su Dr. Don Basile, Insider’a yaptığı açıklamada, “Borsa piyasasında çok fazla değer var” dedi ve bu durum kısmen, şimdi 48 milyar dolarlık merkezi bir kripto borsası olan Coinbase’in bu yılki işlem çıkışında vurgulandı. Boost Coin’in merkezi bir varlık olmadan alıcıları ve satıcıları birbirine bağlama yaklaşımı, “potansiyel olarak yıkıcı bir fikir” dedi analist Don Basile. Boost, Uniswap veya Boost Swap kullanılarak Ethereum takas edilerek elde edilebilir. Ancak analist Basile, kripto para sadece birkaç haftalık olduğu için fiyatının düşük mü yoksa aşırı değerli mi olduğunu söylemek için çok erken olduğunu söyledi. Bu arada Basile Coin, 21 Ekim haftası civarında işleme başlaması beklenen Bitcoin Latinum’un da kurucusu.

3) Cardano (ADA) diğer bir altcoin projesi

Piyasa Değeri: 69,3 milyar dolar civarında. Yılbaşından bugüne performans: %1092 artışla 2,16 dolar. Cardano’nun profili ve ADA tokeninin profili son aylarda patlama yaşadı. Ağ geçen ay, ağına akıllı sözleşme yeteneği getiren alonzo yükseltmesini gerçekleştirdi ve bu, Ethereum ile rekabet gücünü artırabilecek bir hareket olarak yorumlandı kripto piyasalarda. Analist Ehrlich, “Müşterilerimizin çoğu platformumuzda çok fazla Cardano (ADA) bulunduruyor, bu nedenle ilgilenen insanların oldukça arttığını görüyoruz,” dedi. Ve son zamanlarda Cardano üzerine inşa edilmiş “oldukça havalı” sanatla tanıştıktan sonra, ağın NFT alanında yakında bir miktar ilerleme sağlayacağını düşünüyor. Analist Moya, fiyatı 3 dolara çıktıktan sonra Cardano ADA da çok sayıda yatırımcının karıştığını görüyor. Ancak, “Hala onu tutması ilginç bir altcoin projesi olarak gören birçok kurumsal oyuncu var” diye ekliyor.

4) Sıradaki, Crypto.com Coin CRO

Piyasa Değeri: 4.2 milyar dolar civarında. Yılbaşından bugüne performans: %183 artışla 0.16531 dolar. Crypto.com, Mart ayında başlatılan merkezi olmayan bir açık kaynaklı block chain olan Crypto.com’un chaini için token görevi gören Coin’e sahip bir kripto para borsası ve tüketici finansal hizmetleri şirketidir. CRO’nun değerinin düşük olduğunu düşünen kripto analist Greenberg, CRO‘nun staking, ödemeler ve yerleşimler için kullanıldığını söyledi. “Günlük olarak kullanılıyor” diyerek, chain ağının gelecek yıla kadar karbon negatif olma sürdürülebilirlik hedefi olduğunu da sözlerine ekledi.

5) Dogecoin diğer bir altcoin

Piyasa Değeri: 27,3 milyar dolar civarında. Yılbaşından bugüne performans: %4307 artışla 0,2064 dolar. Oanda’dan analist Moya, son derece popüler meme coinin, sonunda çöküp düşmediğini görmek için izleme listesine koydu ve bunun aslında olumlu bir işaret olacağını düşünüyor. Analist: “Finansmanı olmayan, meşru bir yatırım olacak altyapıya sahip olmayan çok fazla kripto para var” dedi. “Mem kripto paradan meşru kripto paraya geçmek zor” diye devam etti. Tesla patronu Elon Musk, Ağustos ayında milyarder yatırımcı Mark Cuban‘ın dogecoin’in bir değişim aracı olarak en güçlü kripto para birimi olduğu iddiasını destekledi. Cuban’ın NBA takımı Dallas Mavericks, ödeme aracı olarak dogecoin’i kabul ediyor.

6) Polygon (önceden MATIC)

 Piyasa Değeri: 7.6 milyar dolar civarında. Yılbaşından bugüne performans: %27 düşüşle 1.236 dolar. Polygon, Ethereum chainlerini ölçeklendirmek ve blok chainin altyapısını geliştirmek için tasarlanmıştır. Bu yılın başlarında platformu yatırım portföyüne ekleyen Mark Cuban’ın dikkatini çekti. Başlangıçta Matic olarak adlandırılan Polygon, ağdaki işlemlerde kullanılan Matic tokenini yarattı. Matic ayrıca Allnodes’ Greenberg’in izleme listesindeki yaklaşık 40 altcoin arasında yer alıyor. Analist Matic’i düşük ağ ücretlerine ve işlemlere fayda sağlayacak kadar volatiliteye sahip olduğu için değerinin altında görüyor. Analist: “Daha az agresif bir yatırım stratejisi arayanlar için bir bahis fırsatı var. Bu yüzden çok yönlü bir blok chain ve kripto para birimi” dedi. Polygon, kullanıcıların işlemleri doğrulama ve karşılığında daha fazla para kazanma hakkı elde etmek için kripto paralarının bir kısmını ileri sürdükleri veya “bahse koyduğu” bir kripto para ağını güvence altına almak için hisse kanıtı sistemini kullanır. Analist Greenberg, kullanıcıların son zamanlarda yatırımlarından yıllık %13,65’lik bir getiri elde edebileceklerini söyledi, bu da “çok büyük”.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Uzmanlar Açıkladı: 4. Çeyrekte DOGE ve Bu 5 Altcoin’e Kilitlenin!