400 Bin Dolarlık Karanlık Bitcoin Satışa Çıkarılıyor

Mesut İnan
Mesut İnan 23 Şubat 2019
0 görüntülenme

İngiltere’de bulunan Wilsons Auction House, yaklaşık 315 koinden oluşan kripto para biriminin açık artırmasına ev sahipliği yapacak. Koinler arasında Bitcoin, Bitcoin Gold ve Bitcoin Cash de bulunuyor. Tam gün boyunca yapılacak olan açık artırma 28 Şubat’ta başlayacak. Belçika makamları tarafından ele geçirilen koinler karanlık bir ağ (dark net) piyasasına bağlıydı. Tahminen yaklaşık 300.000 Sterlin değerindeler. ABD Doları olarak karşılığı ise yaklaşık olarak 400.000 Dolar.

İlk Açık Artırma Monero

Wilsons’da, daha önce yapılan ilk açık artırma Monero’ya yönelikti. 167 adet Monero yaklaşık 10.000 Sterline satılmıştı.

Şirket, web sitesinde sözleşmenin çok dikkat çektiğini söylüyor:

“Avrupa’daki diğer şirketlerden büyük ilgi görmüş olan sözleşme, bir müzayede evine gösterilen teveccühün ilkini oluşturuyor. Bu müzayede ile Wilsons Auctions’ın Belçika Federal Hükümeti tarafından ele geçirilmiş kripto varlıklarının depolanmasını ve satılmasını kolaylaştırdığı herkes tarafından görülecek.”

Koinler, lotlara bölünecek ve tek lotta minimum 0,5 BTC olacak. Bitcoin forkları token hacmi bakımından daha büyük lotlara sahip olacak.

“Toplam 300.000 £ değerinde dalgalı bir değere sahip olan kripto para birimleri, geniş kitlelere hitap eden çok sayıda lota bölünecek. Bitcoin her biri 0.5 ila 4 bitcoin arasında değişen lotlara bölünürken, bitcoin cash ve bitcoin gold lotları daha çok sayıda koin içerecek. ”

İngiltere Müzayede Evi: Biz Kripto Para Borsalarından Daha İyiyiz

Wilsons Auction house, “dünya çapındaki kolluk kuvvetleri için lider bir danışmanlık hizmeti” olarak adlandırılıyor.

Belçika ve İngiltere hükümeti tarafından ele geçirilen kripto para birimlerine yönelik satma yaklaşımı ABD yaklaşımından farklıdır. Adalet Bakanlığı ihaleleri kendisi yürütüyor. ABD, İpek Yolu’ndan ele geçirilen 140.000’den fazla BTC’yi 50 milyon doların altında bir fiyata satmıştı. Hükümet sıklıkla kripto para birimleri de dahil olmak üzere ele geçirilen mülkleri satıyor. Milyarder Tim Draper, gelecekteki fiyat artışlarında kendisini büyük bir tutucu olarak belirleyen İpek Yolu koinlerinin açık artırmalarından birini kazanmıştı.

Koinleri Bu Şekilde Almak Daha İyi

Wilsons ayrıca bu şekilde kripto para birimleri almanın daha iyi olduğunu ileri sürüyor. Wilsons’daki varlık kurtarma müdürü Aidan Larkin şu ifadeleri kullanıyor:

“Bu sözleşme, kripto para teklifimizi daha da genişletmemize ve yasal düzenlemenin olmadığı kripto para birimi borsaları ile alım satım işlemleriyle ilişkilendirilebilecek riskleri kaldırmamıza izin veriyor. Biz kripto para birimini herkes için erişilebilir hale getiriyor, yeni alıcılar ve deneyimli yatırımcıları karşılıyoruz. ”

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda düzenlenmiş borsa olsa da, sabit her token fiyatına 100’den fazla Bitcoin bulmanız elbette çok zor olacak. Teklifin izlenmesi gerçekten de ilginç olmalı. Düşünsenize ya teklif sırasında fiyat çöküşü yaşandıysa? Açıkçası, bu durum, teklif sahiplerinin alması gereken bir risk.

Wilsons, dünyanın her yerinden insanların ilgisini bekliyor. Birleşik Krallık’ta çevrimiçi ve kişilere odaklı açık artırmaları düzenli olarak yapıyorlar.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Nasdaq’tan Bitcoin Fiyat Öngörüsü Nasdaq’ın yayınladığı bir yazıya göre, birçok yatırımcı tarafından uzun süredir ölü kabul edilen Bitcoin, son zamanlarda çok gözyaşı döktü. Ayrıca Bitcoin, yeni rekorlar sayesinde uzun vadeli kilit bir engeli aşmayı bile başardı. Nasdaq: Kısa vadeli Bitcoin grafiği,...
Serkan Eser 23 Şubat 2019