2023 Yılındaki Bu 5 Altcoin Airdrop’una Dikkat!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 4 gün önce
531 görüntülenme
2023 Yılındaki Bu 5 Altcoin Airdrop'una Dikkat!

Kripto para piyasası büyümeye ve gelişmeye devam ettikçe, daha fazla projenin kullanıcıları çekmenin ve teknolojilerine ilgi uyandırmanın bir yolu olarak airdrop’ları gerçekleştirmesi bekleniyor. Bu yazımızda, 2023 yılı boyunca dikkat çekecek beş altcoin airdrop’undan bahsedeceğiz. İşte detaylar…

Listedeki ilk altcoin: Arbitrum

Ethereum için bir layer 2 ölçeklendirme çözümü olan Arbitrum, ağın ölçeklenebilirlik sorunlarını ele alma potansiyeli nedeniyle kripto para birimi topluluğunda büyük ilgi gördü. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere 2023’te Arbitrum ekibi, tokenı ARB’nin bir airdrop’unu duyurdu. Airdrop, kullanıcıları Arbitrum ağını denemeye ve daha hızlı ve daha ucuz işlemler gibi faydalarını deneyimlemeye teşvik etmeyi amaçlıyor. Airdrop ile ekip, ağın benimsenmesini artırmayı ve teknolojisinin değerini daha geniş kripto para birimi topluluğuna göstermeyi umuyor.

Yarın Bu 27 Altcoin İçin Kritik: İşte Olacaklar Listesi!

zkSync için de airdrop söz konusu

zkSync, Ethereum üzerinde güvenlikten ödün vermeden düşük gas ve hızlı işlemler sunan bir layer-2 ölçeklendirme çözümüdür. Kişiler varlıkları istedikleri zaman layer-1’e çekebilirler. Ethereum’un temel değerlerini ölçeklendirirken, Blockchain teknolojisinin tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için tasarlanmıştır. Ethereum Vakfı’nın ilk finansmanı ile zkSync, şimdiden 14 milyondan fazla yüksek hızlı transfere güç sağladı. Bu nedenle proje, Ethereum ağının karşılaştığı ölçeklenebilirlik sorunlarını ele alma potansiyeli nedeniyle kripto para birimi topluluğunda büyük ilgi gördü. Bu projenin airdrop’u da bu nedenle merakla bekleniyor.

StarkWare ekibinin 2023 için airdrop planı var

StarkWare, ağ üzerinde hızlı ve güvenli işlemler sağlamak için zk-STARK’ları kullanan Ethereum için bir layer-2 ölçeklendirme çözümüdür. StarkWare, toplama teknolojisini kullanarak Ethereum ölçeklendirme ürünleri geliştiren birkaç Blockchain girişiminden biridir. Bu proje de, Ethereum ağının karşılaştığı ölçeklenebilirlik zorluklarını ele alma potansiyeliyle öne çıktı. Bu nedenle büyük ilgi gördü. StarkWare ekibinin, kullanıcıları ağı denemeye teşvik etmek ve teknolojisinin benimsenmesini artırmak için 2023’te bir airdrop planı olabilir.

Akıllı Para Kaçıyor! Bu Altcoin Çakılabilir

StarkNet de airdrop gerçekleştirebilir

StarkNet, ağ üzerinde hızlı ve güvenli işlemler sağlamak için zk-rollup’ları kullanan Ethereum için bir layer-2 ölçeklendirme çözümüdür. StarkNet, Ethereum üzerinde bir L2 ağı olarak çalışan izinsiz, merkezi olmayan bir ZK-Rollup’tır. Yani burada herhangi bir dApp, Ethereum’un güvenliğinden ödün vermeden hesaplaması için sınırsız ölçek elde edebilir.

Listedeki son altcoin: Stargate

Stargate, farklı Blockchain ağları arasında birlikte çalışabilirliğe izin veren merkezi olmayan bir köprüdür. Proje, farklı Blockchain ekosistemleri arasında varlıkların ve verilerin sorunsuz aktarımını sağlama potansiyeli nedeniyle kripto para birimi topluluğunda büyük ilgi gördü. Şu an itibariyle, Stargate ekibi airdrop için herhangi bir tarih açıklamadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Kripto Platformuna Dikkat: Sahte Altcoin Basılacak İddiası!
Bu Kripto Platformuna Dikkat: Sahte Altcoin Basılacak İddiası! Dev blockchain veri platformu DefiLlama’dan gelen haberler birçok altcoin yatırımcısını şok etti. Platformun 0xngmi takma isimli çalışanının sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla beraber veri şirketinin çalışanları arasında büyük bir tartışma meydana geldi! 0xngmi takma isimli...
Emre Borsan 4 gün önce