Listeye Dikkat: Bu 5 Altcoin ‘Boğa Sinyalini’ Verdi!

Listeye Dikkat: Bu 5 Altcoin 'Boğa Sinyalini' Verdi!
Listeye Dikkat: Bu 5 Altcoin 'Boğa Sinyalini' Verdi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beş altcoin için boğa sinyalleri gelmeye başladı. Önümüzdeki günler kripto para tutkunları için sürpriz olabilir. Ayrıntılara bakalım.

Boğa sinyali veren altcoin grubu

Altcoin UNI ve SNX son yedi günün en iyi performans gösteren kripto paraları arasındaydı. Boğalar 6,05 dolarda kontrolü yeniden ele geçirdiği için UNI’nin çıkış yapma ihtimali var. Diğer taraftan boğalar hedef olarak 7 doları belirlediler. Altcoin SNX’in ise volatilitesinde azalma var. Eğer talep 2. 63 dolar seviyesinde gelmezse fiyatın düşme ihtimali var.  Son zamanlarda, çoğu varlık konsolidasyonda kalmaya devam ediyor. Bu nedenşe daha geniş piyasa nispeten sessiz kaldı. DeFi tokenları Uniswap (UNI) ve Synthetix (SNX) için de durum hemen hemen aynıydı.

Uniswap Kararı Şok Etti: Bu Altcoinler Delist Oldu!

Ancak, altcoin UNI ve SNX’in 7 günlük performansı dikkat çekiciydi. CoinMarketCap bu yazının yazıldığı sırada SNX’in son yedi günde %28,48 değer kazandığını gösteriyordu. Öte yandan UNI de aynı zaman diliminde %16,87’lik bir artışla etkileyici bir çift haneli performans sergiledi. Ancak son zamanlarda her iki projede de kendine özgü bir şeyler oldu. Örneğin Synthetix, zincirler arası likiditeyi artırmak için Chainlink (LINK) ile bir ortaklık kurdu. Aynı şekilde, Uniswap de kullanıcılarını koruma ve daha iyi likidite sunma hedefleri doğrultusunda UniswapX’e yükseltme yaptı. Gelişmelere rağmen SNX fiyatları son 24 saat içinde düşüş gösterdi. Ancak, UNI’nin fiyatı arttı. Peki bundan sonra neler olcak? Bakalım.

Altcoin Uniswap (UNI)

UNI/USD 4 saatlik grafikte, boğalar 5,68 dolardan sağlam bir alım pozisyonu teyit etti. UNI, 5,89 dolar civarındaki sıkışıklığa rağmen, dar işlem aralığından çıkmayı başardı. Buna göre bu durum bir yükseliş modeline işaret ediyor. Yükseliş trendi Üstel Hareketli Ortalama (EMA) tarafından da güçlendirildi. 20 EMA (mavi) 50 EMA’nın (sarı) üzerine çıkmıştı. Bu, traderların fiyat hareketinde yükselişte olduğunu gösteriyor.

Ancak, yatırımcıların bastıran hacmi izlemeleri gerekecek. Eğer hacim düşmeye devam ederse, UNI 6,05 dolarlık destek seviyesine gerileyecek. Tersine, hacimdeki bir artış fiyat hareketini destekleyebilir. Ayrıca 6,05 dolar bölgesi token için destek görevi görecek. UNI alıcılardan destek alırsa, 7 dolara doğru bir hareket devreye girecek.

Altcoin Synthetix (SNX)

Altcoin SNX için, 14 Temmuz’da 2,97 dolara ulaştığından beri gelgitler değişti. Yoğun kâr alımlarının ardından token 2,62 dolara düştü. O zamandan beri SNX, yukarıda bahsedilen zirveye yeniden ulaşmakta zorlandı. Dahası, SNX 2,62 ila 2,68 dolar aralığında konsolide olmaya devam edebilir. Ayrıca, Bollinger Bantları (BB) SNX’in daha önce yüksek olan volatilitesinin azaldığını gösterdi.

Altcoin

Gösterge, üst veya alt bantlardan hiçbiri SNX fiyatına dokunmadığı için konsolidasyon eğilimini de destekledi. Ancak, 2,63 dolar izlemek için iyi bir seviye olabilir. BB’nin alt bandı bu değere ulaşırsa, SNX toparlanabilir.

ICP düşüş baskısında

Altcoin ICP piyasasında düşüş baskısı görülüyor, ancak yükseliş potansiyeli beliriyor. Artan işlem hacmi, ICP fiyatlarındaki düşüşün ortasında ilgi uyandırıyor. Teknik göstergeler ICP’de yükseliş momentumu potansiyeline işaret ediyor. Geçtiğimiz 24 saat içinde, Internet Computer (ICP) piyasası önemli bir düşüş ivmesi yaşadı. Buna göre fiyatlar gün içi en yüksek seviyesi olan 4,15 dolardan düştü. Diğer taraftan 4,01 dolarda destek buldu. ICP fiyatı %2,24 düşüşle 4,04 dolara geriledi. Buna göre bu durum satış baskısının devam ettiğine işaret ediyor.

Altcoin

Sonuç olarak, ICP’nin piyasa değeri %2,23 düşüşle 1.775.643.043 dolara geriledi. Ayrıca, 24 saatlik işlem hacmi %68,83 gibi etkileyici bir artışla 21.816.163 dolara yükseldi. Artan işlem hacmi, fiyattaki aşağı yönlü harekete rağmen ICP piyasasında artan faaliyet ve ilgiye işaret ediyor. Bu artış, pozisyonlara girmek veya pozisyonlardan çıkmak için düşük fiyatlardan yararlanan traderlara bağlanabilir.

Göstergeler ne diyor?

Ayı piyasası duyarlılığının ortasında, göstergeler altcoin ICP için potansiyel bir yükseliş eğilimine işaret ediyor. ICPUSD 2 saatlik fiyat grafiğinde, Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) -0,03 değeriyle sinyal çizgisinin üzerine çıktı.  Histogramla birleşen bu pozitif kayma, yakında fiyatın tersine dönme olasılığını gösteriyor. Yatırımcılar bu gelişmeyi, bir geri dönüş beklentisiyle ICP satın almayı düşünmek için potansiyel bir sinyal olarak gözlemliyor.

Ayrıca, şu anda 0,08 seviyesinde olan ve yukarı doğru işaret eden Chaikin Para Akışı (CMF) derecesi, ICPUSD’ye sürekli bir para girişi olduğunu teyit ediyor. Bu seviye, fiyatların tersine dönme olasılığını güçlendiriyor. Diğer taraftan potansiyel bir yükseliş eğilimi fikrini destekliyor. Yatırımcılar bunu pozitif momentumdan yararlanmak ve altcoin ICP’deki yukarı yönlü fiyat hareketinden potansiyel olarak kâr elde etmek için bir fırsat olarak görüyor.

KST göstergesi de olumlu

Bir diğer cesaret verici işaret ise -20,5701 değeriyle sinyal hattının üzerine çıkan Know Sure Thing (KST) göstergesidir. KST göstergesindeki bu değişim, ICPUSD’deki düşüş momentumunu daha da zayıflatarak yükseliş eğilimi potansiyelini güçlendiriyor. KST göstergesi, ICP’deki yukarı yönlü fiyat hareketinin devam edebileceğini ve kâr için uygun bir fırsat sunduğunu gösterdiğinden, yatırımcılar pozitif momentumdan yararlanma kararlarında güven kazanabilirler.

Stokastik RSI değerinin 22,39 olması ve güneyi işaret etmesi, ICPUSD’nin şu anda aşırı satıldığını ve kısa vadeli bir fiyat düzeltmesi yaşayabileceğini gösteriyor. Ek olarak, KST göstergesinin genel yükseliş momentumu ve düşüş momentumunun azalması, herhangi bir potansiyel olumsuzluğun yalnızca geçici olabileceğini göstermektedir.

Altcoin Solana için artış boğa beklentisi

Kripto traderı ve analisti Bluntz dün attığı bir tweet’te altcoin SOL’da yükselişte olduğunu açıkladı. Gönderide Bluntz, “SOL’un tam bir patlama” yapmayı düşündüğünü paylaştı. SOL’un günlük grafiğinde büyük bir yükseliş teknik bayrağı tetiklenmenin eşiğindeydi.

Bluntz’a göre, altcoin son birkaç hafta içinde gördüğü en temiz “yukarı yönlü kanal kırılmalarından” birine girdi. Analistin en son böyle olumlu bir harekete tanık olduğu zaman Bitcoin 18 bin dolardı.

Altcoin

SOL, Perşembe günü %18,55’lik hızlı bir hareketle pozitif bir fiyat kanalından çıkmıştı. Bu, altcoin’in fiyatını 21,42 dolardan 26,82 dolara çıkardı. Ayrıca günlük mumu 26,01 dolarda kapattı. Bu hareketle SOL, direnç seviyesini 25,60 dolardan desteğe çevirmeyi de başardı. Bu hamleden sonraki 24 saat içinde kripto para biriminin fiyatı bir sonraki ana direnç seviyesi olan 30,00 doları aşmaya çalıştı. Altcoin SOL 32,13 dolar gibi yüksek bir seviyeye ulaştı. Ancak, bu seviyeyi dirence çeviremedi. Diğer taraftan işlem seansını 26,67 dolardan kapattı.

Yükseliş ve düşüş senaryosu

Yazıyı yazarken Altcoin SOL, yukarıda belirtilen 25,60 dolar fiyat noktasının biraz üzerinde duruyordu. Bugünkü günlük mumunu bu desteğin altında kapatırsa, önümüzdeki 24-48 saat içinde 200 günlük EMA çizgisine yaklaşık 22,2 dolara düşme riski altında olabilir. Bununla birlikte, tetiklenmenin eşiğinde olan önemli bir yükseliş teknik bayrağı vardı.

50 günlük EMA çizgisi, daha önce bahsedilen 200 günlük EMA çizgisine yaklaşıyor. Daha kısa teknik göstergenin başarılı bir şekilde 200 günlük EMA’nın üzerine çıkması, kayda değer bir yükseliş teknik bayrağını tetikleyecek. Bu aynı zamanda SOL’un uzun vadeli pozitif bir trende girdiğini ve fiyatının önümüzdeki birkaç hafta içinde yükselmeye devam edebileceğini işaret edecektir. Bu yükseliş senaryosunda, altcoin SOL’un fiyatı 30 dolarlık direnci yeniden test edebilir.

Altcoin

Litecoin halving’e az kaldı

Altcoin LTC’nin merakla beklenen halvingine 16 gün kaldığı için topluluk heyecanlı. Daha da önemlisi, halving madencilik ödüllerini 12,5 LTC’den 6,25 LTC’ye düşürecek. İlk ikisi 2015 ve 2019’da olmak üzere, 2 Ağustos’ta yapılması planlanan halving Litecoin’in tarihindeki üçüncü halving olacak. Zincir içi analiz firması IntoTheBlock’tan alınan veriler de Litecoin için arama trendlerinin yeni bir yıllık zirveye ulaştığını gösterdi. IntoTheBlock’a göre, yaklaşan halving, ağa olan ilginin artmasındaki en büyük etkenlerden biri.

Başka bir yerde, LTC 170 milyon işlemle tarihi bir kilometre taşına ulaştı. Bir Twitter duyurusunda blockchain ağı, sadece yedi haftada 10 milyon ve bir haftada bir milyondan fazla işlem gerçekleştirdikten sonra bu kilometre taşına ulaştığını söyledi. Bu son kilometre taşı, Litecoin’in güvenilir ve sağlam bir blockchain olarak konumunu da sağlamlaştırıyor.

Altcoin

Veriler ne diyor? CoinMarketCap’ten alınan veriler LTC’nin son 24 saat içinde %1,19 değer kaybettiğini gösteriyor. Token şu anda 91,38 dolar seviyesinde bulunuyor. Buna göre bu durum geçen hafta ulaştığı 104 dolar seviyesinden önemli bir düşüş anlamına geliyor. Kriptokoin.com olarak baktığımızda LTC, 6,7 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük 12. kripto para konumunda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Listeye Dikkat: Bu 5 Altcoin ‘Boğa Sinyalini’ Verdi!