Bu 5 Altcoin Diplere Gitti: İşte Haftalık Beklentiler!

Hakan Karaca
Hakan Karaca 2 Ekim 2022
7 görüntülenme
Bu 5 Altcoin Diplere Gitti: İşte Haftalık Beklentiler!

Kripto para birimleri volatil bir haftayı daha geride bıraktı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 20 bin doların altında kaldı. Bununla birlikte, birçok altcoin BTC’nin zayıf hareketlerinden etkilenmeye devam ediyor. İşte geride kalan haftanın en çok kaybettiren 5 altcoin projesi ve yeni haftadaki beklentiler.

Listenin ilk sırasındaki altcoin: Chiliz (CHZ)

CHZ, 18 Haziran’da 0,081 dolar seviyelerine ulaştığından beri yukarı yönlü hareket ediyor. Bahsedilen bu yukarı yönlü hareket, 23 Eylül’de 0,282 dolar seviyesine kadar ulaştı. Tüm artış tamamlanmış bir beş dalga hareketi gibi görünüyor. Bu nedenle önemli bir düzeltme beklemekte fayda var. Dahası, en yüksek dalga 1-3 (beyaz) dalgalarının 0.618 uzunluğunda gerçekleşti. Bir düzeltme başladıysa, CHZ şu anda bir A-B-C yapısının A dalgasındadır. Tüm düzeltme, 0,5-0,618 Fib geri çekilme destek seviyeleri arasında 0,158 – 0,181 dolar arasında sona erebilir.

altcoin

Ravencoin (RVN)

RVN, 14 Eylül’de uzun vadeli alçalan paralel kanalın direnç çizgisi tarafından reddedildiğinden beri değer kaybediyor. (kırmızı simge). Bununla birlikte aşağı yönlü hareket şu ana kadar 28 Eylül’de ulaşılan 0,034 dolarlık düşük bir seviyeye yol açtı. Düşüş ayrıca 0,04 dolarlık yatay alanın altında bir bozulmaya neden oldu. Aşağı yönlü hareket devam ederse, bir sonraki en yakın destek alanı 0,027 dolar seviyesinde olacak.

altcoin

Listenin 3. sırasındaki altcoin : Lido DAO (LDO)

LDO, 13 Ağustos’ta 3,10 dolara ulaştığından beri azalan bir direnç çizgisinin altında düşüyor. Bununla birlikte aşağı yönlü hareket, LDO’nun 1,60 dolar yatay destek seviyesine düşmesine neden oldu. Şu anda, fiyat bu alandan (kırmızı simge) ayrılma sürecindedir. Eğer öyleyse, 0.618 Fib geri çekilme destek seviyesi tarafından oluşturulan 1.42 dolarlık destek olacaktır. Fiyat 0.618 Fib geri çekilme destek seviyesinde sıçramayı başaramazsa, bir sonraki destek 0.92 dolarda tamamen aşağı inecek.

altcoin

Stellar XLM

XLM, 6 Eylül’den bu yana artan bir destek hattıyla birlikte artıyor. Bununla birlikte, şimdiye kadar çizgi en son 22 Eylül’de olmak üzere dört kez doğrulandı (yeşil simgeler). XLM daha sonra yukarı yönlü bir hareket başlattı ancak 0,118 dolarlık direnç alanının üzerine çıkamadı. Fiyatın destek çizgisinden aşağı mı yoksa 0,118 dolar alanının üzerine mi hareket edeceği muhtemelen gelecekteki eğilimin yönünü belirleyecektir.

Listenin son sırasındaki altcoin : Cosmos (ATOM)

ATOM, 9 ve 17 Eylül’de çift üst desen (kırmızı simgeler) oluşturduğundan beri düşüyor. Bununla birlikte aşağı yönlü hareket, 13,50 dolarlık yatay destek alanından bir kırılmaya neden oldu. ATOM’u Haziran ayının en düşük seviyelerinden beri yürürlükte olan yükselen bir destek çizgisine götürdü. Günlük RSI indikatörü 50’nin (kırmızı daire) altına düştü ve düşüş trendinin bir işareti oldu. Bu, çizgiden bir kırılma oluşabileceğini gösterir. Biri gerçekleşirse, bir sonraki en yakın destek alanı 10.30 dolarda olacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Yarın Bu 8 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Bilmeniz Gerekenler! Yarın SRLTY, TRON, CHRP ve 5 altcoin için önemli haberlerin son günü. Bu yazıda, kripto para piyasasından en son listeleme ve etkinlik haberlerini bir araya getirdik. İşte liste ve ayrıntılar… İşte 2 Ekim için bilmeniz gereken altcoin...
Buğra Çağlar 2 Ekim 2022