Bu 5 Altcoin Yeni Duyurularla Yeşile Döndü: 10x Bekleniyor!

Bu 5 Altcoin Yeni Duyurularla Yeşil Döndü: 10x Bekleniyor!
Bu 5 Altcoin Yeni Duyurularla Yeşil Döndü: 10x Bekleniyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Injective (INJ), bugün ‘sürpriz’ bir NFT duyurusunun ardından çift haneli değer kazandı. Günün öne çıkan ortaklık haberleri arasında Chainlink ve Arbitrum işbirliği yer alıyor. Çalışmalar devam ederken, ünlü şirketler altcoin fiyatları için yeni çıtaları belirtiliyor.

Dev altcoin projeleri stratejik bir ortaklık için bir araya geldi

Chainlink ve Arbitrum, yeni bir Blockchain işlevini piyasa sürdüklerini duyurdu. Chainlink’in VRF rasgele sayı üretecinin, akıllı sözleşmeler ve Dapps için Arbitrum One’da yayınlandı.

Bu işlev, geliştiricilerin Blockchain endüstrisindeki önde gelen rastgele sayı üretecine (RNG) erişmelerini sağlar. Aynı zamanda, geliştirilen yeni akıllı sözleşmelere ve Dapp’lere hem Chainlink hem de Arbitrum’un faydalarını getirecek.

LINK ve ARB fiyatları, yeni habere duyurudaki diğer altcoin’ler kadar büyük bir tepki veremedi. Her iki altcoin’de son 24 saate göre %1’in altında yatay hareket ediyor.

Günün en büyük fiyat hareketi, sürpriz bir NFT duyurusu ile dikkat çeken Injective (INJ)’dan geldi.

Injective (INJ) fiyatı ‘sürpriz’ haberle %20 kazandı

INJ, geçen hafta etkileyici kazançlar elde eden birkaç tokenden biri. Fiyatı geçen haftaya göre %20 civarında yükseldi. Bu fiyat artışının ardından INJ, mevcut yükseliş koşusuna başlamadan önce önümüzdeki iki gün boyunca konsolidasyon işaretleri gösterdi.

INJ’nin fiyat artışı, proje geliştiricileri tarafından altı gün önce yapılan yeni bir duyurudan kaynaklanıyor. 13 Mayıs’ta Injective ekibi, kullanıcı topluluğunu Injective veya L1 tabanlı dApp’lerle daha fazla etkileşime girmeye çağıran bir tweet attı. Kriptokoin.com olarak sürpriz NFT airdrop duyurusunu ilk saatlerde aktarmıştık.

Bu duyuru, yalnızca fiyat olarak etkili değildi. Aynı zamanda ağ etkinliğinde de temsil edilen Injective topluluğu içinde büyük bir heyecan uyandırdı.

Ağ doğrulama hizmeti Everstake havuzundaki Blockchain yöneticisi @Iryna_Everstake tarafından yapılan bir tweet’e göre, Injective ağı, geçen hafta birkaç ağ parametresinde aşağıdaki gibi önemli bir artış kaydetti.

Bu arada, INJ fiyatının %20’nin üzerindeki rallisini sürdürdüğünü belirtelim. Yazım sırasında, piyasa genelindeki durgunluğa rağmen gün içi kazancını %5 civarında tutuyor. Bu da boğaların ilgisin hala koruduğunun işaretediydi.

Cardano ekosistemi dönüm noktasına ulaştı

DeFi piyasasında son zamanların öne çıkan ismi Cardano (ADA), TVL’de 500 milyon ADA’ya ulaştı. DeFi TVL toplayıcı DefiLlama’dan alınan veriler, Cardano ağında kilitlenen toplam değerin şu anda 505.114 milyon ADA olduğunu ortaya koyuyor. Bu da fiat bazında 186.18 milyon dolara eşdeğer.

Yeni dönüm noktası, yılın başından bu yana TVL açısından %91,9’luk şaşırtıcı bir artışı temsil ediyor. Bu arada, geçen ay Cardano’nun TVL’si yaklaşık %8 arttı. Bu da DeFi ekosisteminin istikrarlı bir şekilde benimsendiğini gösteriyor.

Öte yandan, TVL’deki belirgin ivmeye rağmen, ADA fiyatı güçlü bir teknik hareket göstermiyor. Yazım sırasında, son 24 saatlik kazancını %1 altında sabit tutuyordu. ADA’nın son günlerdeki övündüğü ana gelişimi, TVL’de elde ettiği dönüm noktasıydı.

ADA durgun, XRP ise vites artırıyor

En büyük kripto para birimlerinden XRP, son zamanlarda SEC davasında elde ettiği üstünlüğü fiyatlandırıyor. Arkasındaki şirket Ripple’ın 250 milyon dolarlık yatırımı da alıcıları hareket geçiren gelişmeler arasındaydı. Son günlerde XRP’yi çevreleyen önemli gelişmelere bu yazıdan göz atabilirsiniz.

Yeni raporlara göre XRP, çeyrekten çeyreğe (QoQ) göre %55 artışla diğer altcoin’leri geride bırakıyor. Messari’nin raporuna göre, XRP’nin piyasa değeri yılın ilk çeyreğinde %59,9 oranında büyüdü. Değeri 1 Ocak’ta 17,4 milyar dolardan 31 Mart’ta 27,4 milyar dolara yükseldi.

XRP şu anda geçen haftaya göre %9,5 kazanç elde ettiği 0.4665 dolar seviyesinde işlem görüyor. SEC davasındaki kilit kozu olan Hinmann belgelerinde elde etiği üstünlük, ivmenin arkasındaki ana nedendi.

Öten yandan, bugün yatırım yönetim şirketi VanEck’in ortaya attığı 10x’lik Ethereum fiyat tahmini, yatırımcıları tekrar lider kriptolara yönlendiriyor.

VanEck, lider altcoin için fiyat tahminlerini paylaştı

Yatırım yönetimi şirketi VanEck, kısa süre önce yayınladığı bir raporda, Ethereum fiyatının 2030 fiyat seviyelerini belirledi. Şirket analistleri ayı ve boğalar için iki kritik seviyeyi ortaya koydu. Bunlardan biri, potansiyel bir ayı senaryosunda satıcıların ağır basacağı 300 dolarlık ETH fiyatı.

Bu 5 Altcoin Yeni Duyurularla Yeşil Döndü: 10x Bekleniyor!

Öte yandan, VanEck analistlerine göre piyasayı boğaların devralması durumunda ETH fiyatı 51.000 dolara ulaşabilir. Daha kısa zaman diliminde, 2023’e yönelik tahminler, ETH için 11,800 dolarlık bir fiyat seviyesi ortaya koyuyor. Lider altcoin, şu anda düşük volatilite eşliğinde 1.800 doları destek olarak korumakla meşgul.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu 5 Altcoin Yeni Duyurularla Yeşile Döndü: 10x Bekleniyor!