Dikkat: Bu Hafta 5 Altcoin İçin Yüklü Unlock Var!

Dikkat: Bu Hafta 5 Altcoin İçin Yüklü Unlock Var!
Dikkat: Bu Hafta 5 Altcoin İçin Yüklü Unlock Var!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para dünyası, genellikle Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) hareketlerini yansıtan fiyat dalgalanmalarıyla sürekli hareket halinde. Bununla birlikte, bu dinamik manzara içinde, bireysel kripto varlıklarının fiyat hareketlerini etkileyebilecek benzersiz faktörler vardır. Bu faktörlerden biri, altcoinler için hem olumlu hem de olumsuz sonuçlar doğurabilen token kilitlerinin açılmasıdır. Bu makalede, çeşitli altcoinlerin yaklaşan token kilitlerini ve bunların piyasa üzerindeki potansiyel etkilerini inceleyeceğiz.

Bu altcoin projelerinde kilitler açılıyor

Token kilitleri, daha önce kilitli olan kripto varlıklar sahipleri tarafından erişilebilir hale geldiğinde açılır. Bu olaylar bir kripto paranın fiyatını ve işlem hacmini önemli ölçüde etkileyebilir. Genellikle token kilitlerinin açılması, satış baskısının artmasına neden olduğundan yatırımcılar tarafından ihtiyatla karşılanmakta. İlk olarak Uniswap (UNI) 454,79 bin UNI’nin kilidini açıyor.  Önde gelen merkezi olmayan borsalardan (DEX’ler) biri olan Uniswap, kendi yerel tokenı UNI’nin önemli bir miktarının kilidini açmaya hazırlanıyor. Yaklaşık yarım milyon UNI tokenının 18 Eylül’de kullanıma sunulmasıyla birlikte, traderlar ve yatırımcılar bu token akışının UNI piyasasını nasıl etkilediğini yakından izleyecek.

Binance Haberiyle Fırlayan Altcoin'ler Sert Düşüyor! İkisi De Çakıldı

Pendle (PENDLE) ise  57,35 bin PENDLE’ın kilidini açacak.  Faiz getiren tokenların alım satımına yönelik bir platform olan Pendle, 20 Eylül’de 57 binden fazla PENDLE tokenının kilidinin açıldığını görecek. Bu etkinlik, sahiplerinin kilidi açılmış tokenlarını tutmaya ya da satmaya karar vermeleri nedeniyle PENDLE piyasasında volatilitenin artmasına yol açabilir. SpaceID (ID) 18,49 milyon ID’yi (3,78 milyon dolar değerinde) piyasaya sokacak. SPACE ID, 22 Eylül’de tokenlerinin önemli bir kısmının kilidini açacak. Bu etkinlik, 3,78 milyon dolar değerindeki toplam arzın yüzde 6,46’sını temsil ediyor ve proje ve topluluğu için önemli bir dönüm noktası oluşturuyor.

1inch ve ACA için de önemli unlock’lar var

Diğer yandan 1inch 53,57 bin adet 1INCH’in (13,34 bin dolar değerinde) kilidini açacak.  Bir DEX toplayıcısı olan 1inch, 22 Eylül’de nispeten az miktarda altcoin yayınlayacak. Bu etkinlik piyasa üzerinde önemli bir etkiye sahip olmasa da, 1inch meraklıları ve traderları tarafından yakından izlenecektir. Son olarak Acala 4,66 milyon ACA (217,65 bin dolar değerinde) kilit açacak. Bu, arzın yüzde 0,58’ine denk geliyor.  Polkadot üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan bir finans (DeFi) platformu olan Acala, tokenlarının bir kısmını 25 Eylül’de kullanıma açacak.

Bu 3 Altcoin İçin Önemli Entegrasyon Duyuruları Geldi!

Token kilitlerinin açılması, kripto para piyasasını önemli ölçüde etkileyebilen, genellikle volatilitenin ve alım satım faaliyetlerinin artmasına yol açan olaylardır. Uniswap (UNI), Pendle (PENDLE), SPACE ID (ID), 1inch (1INCH) ve Acala (ACA) yaklaşan kilit açmalara hazırlanırken, piyasa katılımcıları bu altcoinler üzerindeki etkilerini değerlendirmek için bu etkinlikleri yakından izleyecektir. Bu sürümlerin fiyat artışlarına mı yoksa düzeltmelere mi yol açacağı henüz belli değil.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Dikkat: Bu Hafta 5 Altcoin İçin Yüklü Unlock Var!