Bu 5 Altcoin Yatırımcılarını Korkuttu: Dipleri Gördüler!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
528 görüntülenme
5 Altcoin Korkuttu: Dipleri Gördüler

24 Şubat – 3 Mart tarihleri ​​arasında geçen hafta, Çin’li Polygon olarak görülen Conflux’un (CFX) %30’luk değer kaybını gördü. Bu yazıda, geçen haftanın en çok değer kaybeden 5 altcoin projesini, analist Valdrin Tahiri’nin teknik analizleriyle inceleyelim.

  1. Conflux (CFX): %30.56
  2. Klaytn (KLAY): %19.92
  3. Hedera (HBAR): %19.65
  4. Filecoin (FIL): %19.40
  5. Tezos (XTZ): %16.23

Conflux (CFX), ralliyle geçen haftaların ardından en çok değer kaybeden altcoin

Conflux fiyatı, 15 Şubat’ta kısa vadeli alçalan takozdan çıktığından beri yükseliyor. Yukarı yönlü hareket, 21 Şubat’ta 0,367 dolara kadar ilerledi. Ancak, fiyat o zamandan beri düştü. Düşüşe rağmen, Conflux hala 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesinde işlem görüyor.

CFX fiyatı alçalan bir direnç çizgisinden çıkarken yukarı yönlü hareketini sürdüremedi. 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesinin altında kapanırsa, bir sonraki desteğe 0,145 dolara düşebilir. Öte yandan, bir sıçrama, 0,350 doların yeniden test edilmesine neden olabilir.

5 Altcoin Korkuttu: Dipleri Gördüler

Klaytn (KLAY) fiyatı kritik bir dirençten reddedildi

Mayıs 2022’den bu yana KLAY fiyatı, en son 22 Şubat’ta olmak üzere 0,34 dolarlık direnç alanı tarafından üç kez (kırmızı simgeler) reddedildi. Fiyat o zamandan beri düştü. Düşüş devam ederse, analist Tahiri’ye göre 0,18 dolar yatay destek alanına gerileyebilir. Öte yandan, fiyat yeniden ivme kazanırsa 0,34 dolar direnç alanına yükselebilir.

5 Altcoin Korkuttu: Dipleri Gördüler

Altcoin piyasası yatay hareket ederken, Hedera (HBAR) düzeltmenin ortasında

HBAR fiyatı, 12 Şubat’ta 0,098 dolara ulaştığı andan itibaren düşüyor. Düşüş, 2 Mart’ta 0,066 dolara ulaştı. Aşağı yönlü hareket, HBAR fiyatının beş dalgalık bir yükseliş hareketini tamamlamasının ardından geliyor.

Eğer HBAR fiyatı bir düzeltmenin içindeyse, 0,060 dolardan 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesine düşebilir. Kısa vadeli alçalan direnç çizgisinden bir kırılma, düzeltmenin tamamlandığını gösterir.

Filecoin (FIL) fiyatı kanal içinde düşüş eğilimi gösteriyor

Filecoin fiyatı, 19 Şubat’ta 9,50 dolara ulaştığı andan itibaren düştü. Düşüş, 3 Mart’ta 5,92 dolara ulaştı. Düşüş sırasında fiyat, daha önce çıktığı yükselen paralel kanalın içine geri düştü. Bu nedenle, destek hattının 5,50 dolara düşmesi en olası senaryodur. Ancak, fiyat tekrar kanalın üzerine çıkarsa, 9,50 doları bir kez daha test edebilir.

Tezos (XTZ) düzeltme aşamasına geçiyor olabilir

Tezos fiyat hareketi HBAR’ınkine çok benzer. Fiyat, beş dalgalık bir yükseliş hareketini tamamladı ve ardından keskin bir şekilde düştü. En olası fiyat senaryosu, XTZ’nin düzeltici yapının ilk bölümünü tamamladığını gösteriyor. Eğer öyleyse, yakında bir kez daha düşmeden önce bir rahatlama rallisi başlayacak.

Düzeltmenin bitmesi için en uygun seviye ise 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesi olan 1 dolarda. Daha sonra, önceki artış devam edebilir. XTZ fiyatında 1,50 doların üzerindeki bir artış, düzeltmenin bittiğini gösterir ve 2 dolara doğru bir artışa yol açabilir.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, bazı analistler Binance’de listelenen yüksek hacimli 5 altcoin’in yukarıdaki düşüş ivmesini sürdüreceğini tahmin ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Beincrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Satın Alınacak En İyi Kripto Para
Danışmanlık Devi: Satın Alınacak En İyi Kripto Para Bu! Danışmanlık devi Fool analistleri, 2023’te satın alınacak en iyi kripto para birimini bulmak için BTC, ETH, ADA, SOL ve DOGE gibi çeşitli ağır topları inceledi. Fool analistleri, bu kripto para biriminin açık ara öncü olduğunu düşünüyor 2022’de...
Buğra Çağlar 2 hafta önce