Büyük Kripto Çöküşüne Rağmen Bu 5 Altcoin Parlıyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 1 hafta önce
4.555 görüntülenme
5 Altcoin Kripto Çöküşüne Rağmen Parlıyor

3-10 Mart ​​arasında geçen haftada Bitcoin (BTC) ve çoğu altcoin %5’in üzerinde değer kaybetti. Bankacılık sektöründeki iflaslar düşüşün arkasındaki temel katalizördü. Bu yazıda, piyasadaki satış baskısına rağmen haftayı pozitif bir notla kapatan 5 altcoin’i sıradaki teknik seviyelerle birlikte listeliyoruz.

  1. Kava.io (KAVA): +%9,76
  2. DAO Maker (DAO): +%6,80
  3. Liquity (LQTY): +%2,89
  4. XRP (XRP): +%0,45
  5. Bone ShibaSwap (BONE): +%0,23

Kava.io (KAVA) altcoin piyasasında kazançlara öncülük ediyor

KAVA fiyatı, 19 Ocak’tan bu yana alçalan bir paralel kanal içinde düştü. Bu tür kanallar genellikle düzeltici hareketler içeriyor, bu da nihai bir kırılmanın beklendiği anlamına geliyor. Fiyat şu anda kanalın üst kısmında yer alıyor ve bu da kırılma olasılığını artırıyor.

Teknik analist Valdrin Tahiri’ye göre, kanalın yukarı yönde kırılması durumunda, KAVA fiyatı 1,06 dolara yükselebilir. Öte yandan, bunu bir ret takip ederse KAVA, kanalın destek hattı olan 0,70 dolara düşebilir.

DAO Maker (DAO) kritik direncini kırmakta başarısız oldu

DAO fiyatı, yılın başında alçalan bir direnç çizgisinden çıktığından beri yükseldi. Yukarı yönlü hareket, 8 Mart’ta 1,90 dolara ulaştı. Ancak fiyat, 0,618 Fib geri çekilme direnci seviyesi (kırmızı simge) tarafından reddedildi ve düşüş eğilimi gösteren bir mum çubuğu oluşturdu.

Reddetme tersine dönmeye başlarsa, DAO en yakın destek alanı 1,35 dolara düşebilir. Öte yandan, 1,85 doların üzerine çıkması durumunda fiyat 2,50 dolara yükselebilir.

Likidite (LQTY) altcoin piyasası eşliğinde zayıflık belirtileri gösteriyor

LQTY fiyatı 6 Mart’tan bu yana alçalan bir direnç çizgisinin altında düştü. Şu anda 1,70 dolar yatay destek alanının biraz üzerinde işlem görüyor. Fiyat yapısı bozulursa, sıradaki destek seviyesi 1,40 dolara düşebilir.

Öte yandan, LQTY direnç çizgisinden çıkarsa, 2,08 dolardan 0,5 Fib geri çekilme direnç seviyesine doğru bir rahatlama rallisi başlatabilir.

XRP fiyatı alçalan kanalda düşüyor

KAVA’ya benzer şekilde, XRP fiyatı da 16 Aralık’tan bu yana azalan bir paralel kanal içinde düşüyor. Kanalın direnç çizgisi 8 ve 9 Mart’ta fiyatı reddetti ve uzun üst fitiller (kırmızı daire) oluşturdu.

Fiyat uygun seyrini sürdürürse, kanalın destek hattına ve 0,33 dolar destek alanına düşebilir. Öte yandan, bir kırılma 0,42 dolara doğru keskin bir artışa yol açabilir.

Bone ShibaSwap (BONE) dip seviyelere geriliyor

Şubat ayının sonunda, BONE fiyatı 2 doların üzerine çıkmak için birkaç başarısız girişimde bulundu. Bunlar, satış baskısının işaretleri olarak kabul edilen çok sayıda uzun üst fitil (kırmızı daire) yarattı. Ayrıca, RSI’da (yeşil çizgi) düşüş eğilimi ile birleştirildiler. Ardından, fiyat 1,45 dolarlık destek alanına düştü ve sıçradı.

Şu anda, altcoin 1,45 dolar ile 2 dolar arasında işlem görüyor. Patlak mı yoksa aşağı mı, gelecekteki eğilimi belirleyebilir. Bir kırılma 2,60 dolara hızlı bir artışa yol açarken, bir kırılma 1,17 dolara düşüşe yol açabilir. Kriptokoin.com olarak aktardığımız Shibarium lansmanı şu anda BONE tokenin arkasındaki ana katalizörlerden biri.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Beincrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu 20 Altcoin İçin Kritik Gün: İşte Bilmeniz Gerekenler!
Bu 20 Altcoin İçin Kritik Gün: İşte Bilmeniz Gerekenler! Bir haftayı daha geride bırakırken, birçok altcoin projesi için önemli haberler dikkat çekiyor. İşte yakın zamanda yaşanmış/yaşanacak kritik kripto para olayları… Bu altcoin projeleri için kritik zamanlar Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip...
Aslı Dinçer 1 hafta önce