Binance’deki Bu 5 Altcoin ‘Satın Al’ Çığlıkları Atıyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 7 gün önce
25.869 görüntülenme
Binance'deki Bu 5 Altcoin 'Satın Al' Çığlıkları Atıyor!

Kripto analisti Valdrin Tahiri, Cardano’nun (ADA) kısa vadeli bir çapraz dirençten çıktığını söylüyor. Ayrıca analiste göre, Avalanche (AVAX), tamamlanmış bir düzeltmenin işaretlerini gösteriyor. Analist Kelvin Munene ise lider altcoin Ethereum (ETH) ve Algorand (ALGO) için boğa hedefleri veriyor. Son olarak Annah Mugoir, Liquity (LQTY)’i işaret ediyor.

Cardano ‘ol ya da öl’ seviyesine ulaştı

Altcoin fiyatı, yükselen bir destek çizgisini direnç (kırmızı simge) olarak onayladığı 16 Şubat’tan bu yana düştü. Düşüş, 8 Mart’ta 0,298 dolara ulaştı. ADA fiyatı o zamandan beri yükselirken, hala 0,33 dolar direnç alanı içinde işlem görüyor. Bu alan, daha önce destek sağladığı ve 0,5 Fib düzeltme destek seviyesiyle (kırmızı daire) çakıştığı için çok önemli. Bu nedenle, fiyatın reddedilip reddedilmeyeceği veya bunun yerine geri alınıp alınmayacağı, gelecekteki eğilimi belirleyebilir.

Reddedilmesi durumunda, bunu 0,25 dolara düşüş takip edebilir. Öte yandan, ADA fiyatı bölgeyi geri alırsa, 0,40 dolar ile en yüksek seviyelerine doğru yükselebilir. Günlük RSI, yukarı doğru hareket etmesine rağmen hala 50 olduğu için düşüş eğilimi gösteriyor. Bu nedenle, reddedilme olasılığı biraz daha yüksek.

ADA günlük grafik / Kaynak: TradingView

Bu altcoin boğa rallisi’ne devam etmeye hazır mı?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere AVAX fiyatı, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 147 dolara ulaştığından beri düştü. Düşüş, Aralık 2022’de 10,54 dolara kadar ulaştı. Ancak, altcoin fiyatı o zamandan beri arttı. Ocak ayında, AVAX 15,50 dolarlık yatay alanı geri aldı ve bu ay destek olarak onayladı.

Fiyat hareketi yükseliş işaretleri gösterirken, haftalık RSI 50’nin (kırmızı daire) altında kalıyor. Bu nedenle, uzun vadeli eğilim henüz yükselişe geçmedi. AVAX ayrıca Ağustos 2022’den bu yana alçalan bir direnç çizgisi izledi. Çizgiden çıkması veya 15,50 dolar bölgesinin altına düşmesi, gelecekteki trendlerin yönünü belirleyebilir. Bir kırılma 29 dolar civarında yüksek seviyelere yol açabilirken, bir arıza muhtemelen 9 dolar civarında düşük seviyelere yol açabilir.

Haftalık grafik belirsiz bir görünüm sunarken, daha kısa zaman dilimleri daha fazla yükseliş görünümü sağlıyor. Bu, özellikle altı saatlik olanda belirgin. Bunun birkaç nedeni var. İlk olarak, fiyat daha önce altına saptıktan sonra 0,618 Fib geri çekilme seviyesini 15,30 dolardan geri aldı. Haftalık zaman dilimlerinde görüldüğü gibi, bu tür sapmalar yükseliş gelişimi olarak kabul edilir. İkinci olarak, altı saatlik RSI yükseliş eğilimi oluşturdu (yeşil çizgi). Bu, yükseliş trendleriyle ilişkili başka bir işaret.

Son olarak fiyat A-B-C düzeltme yapısını tamamlamış görünüyor. Eğer öyleyse, şimdi başka bir yukarı hareket başladı. Bu sayı, A dalgasının düşük (kırmızı çizgi) üzerindeki 16,84 dolarlık bir artışla teyit edilecektir. Bu durumda, AVAX fiyatının daha önce belirtilen direnç çizgisinden çıkması ve 29 dolara yükselmesi beklenebilir.

Altcoin
AVAX/USDT Altı Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Sonuç olarak, en olası Avalanche fiyat tahmini, uzun vadeli alçalan bir direnç çizgisinden bir kopuş ve 29 dolara doğru bir artış. 16,84 doların üzerinde bir hareket bunu doğrular. Öte yandan, haftalık 15,50 doların altında bir kapanış bu görünümü geçersiz kılacak ve 9 dolara doğru bir düşüşe yol açabilir.

Lider altcoin için ‘Golden Cross’ daha fazla kazanç sinyali verdi

Ayı etkisi altında geçen bir haftanın ardından Ethereum (ETH) boğaları, yeni bir haftanın başında düşüş trendini tersine çevirdi. Günü 1.461,61 dolarda açtıktan sonra ETH, son 24 saat içinde haftalık yeni en yüksek seviyesi olan 1.629,37 dolara yükseldi ve bu yükseliş uyanışını gösteriyor. Yükseliş trendinden kar elde etmeyi uman traderlar ralliye katılarak piyasa kapitalizasyonunu %10,20 artırarak 197.930.549.830 dolara çıkardı.

ETH fiyatındaki ve piyasa değerindeki bu artış, kripto piyasası için iyi bir işaret ve yatırımcıların yükselişe geçtiğini gösterir. 24 saatlik işlem hacmi %24,22 artarak 13.224.107.963 dolara yükseldi ve bu, ETH ticaretinde artan aktivite ve ilgini işareti. Bu da yakında daha fazla fiyat artışına ve piyasa büyümesine yol açabilir.

Altcoin
ETH 7 günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

ALGO boğaları komutayı devraldı

Algorand (ALGO) piyasası, ayı kontrolü altında güne başladı ve boğalar devreye girmeden önce 0,1845 dolara kadar düştü. Bu yükseliş ivmesi negatif eğilimi ortadan kaldırdı ve ALGO fiyatını 0,2051 dolarlık bir günün zirvesine çıkardı. Basın zamanında piyasa hala olumluydu ve ALGO fiyatı bir önceki günün kapanışına göre %5,22 artarak 0,1973 dolara yükseldi. Piyasa değeri ve 24 saatlik işlem hacmi sırasıyla %5,22 ve %95,04 artarak 1.404.023.077 dolar ve 91.506.997 dolara yükseldi. Bu hareket, traderların varlığa olan ilgisinin arttığını ve daha yüksek fiyatlardan alım satım yapmaya hazır olduklarını gösteriyor. Bu da altcoin için olumlu bir piyasa havasının işareti.

Olumlu his devam ederse, ALGO fiyatı 7 günün en yüksek seviyesi olan 0,2308 dolara yükselebilir. Ancak, muhtemelen 0,2250 dolar seviyesi civarında bir dirençle karşılaşabilir. Bununla birlikte duygu değişir ve karamsarlaşırsa, fiyat 30 günün en düşük seviyesi olan 0,1816 dolara düşebilir.

Altcoin
ALGO 24 saatlik fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Altcoin boğaları, LQTY piyasasına hakim oldu

Liquity (LQTY) fiyatı son birkaç saat içinde güçlü bir artış gördü. Son 24 saatte %14,26’nın üzerinde bir artışla LQTY fiyatlarının 2,50 dolar seviyesinde işlem görmesi piyasada boğa eğilimini destekliyor. Satın alma baskısı artıyor ve boğaların kontrol altında kalması durumunda fiyatın önümüzdeki günlerde 3,00 doların üzerine çıkması bekleniyor.

Altcoin
LQTY günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarket Cap

Piyasa, piyasada daha fazla satış baskısı görüldüğü için bugünün ticaretini düşüş bölgesinde 2,06 dolar seviyesinde açtı. Ancak boğalar piyasanın kontrolünü ele geçirmeyi başardı ve fiyatları yükseliş bölgesine doğru itti. 2,63 dolarlık direnç seviyesi ve daha fazla yukarı hareket için kırılması gerekiyor.

Genel olarak, likidite fiyat analizi, tokenin şu anda yükselişte olduğunu ve güçlü bir yükseliş trendinde işlem gördüğünü gösteriyor. Günlük teknik göstergeler olumlu görünüyor ve fiyatlar direnç seviyelerinin üzerine çıkmayı başarırsa daha fazla yükseliş olasılığı var. Satın alma baskısı güçlü ve eğer boğalar bu momentumu sürdürebilirse, yakın vadede daha fazla kazanç görebiliriz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Beincrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Danışmanlık Devi: Hemen Alınacak 2 Kripto Para Bunlar!
Danışmanlık Devi: Hemen Alınacak 2 Kripto Para Bunlar! Kripto uzmanı RJ Fulton’a göre, kripto para piyasasına daha yakından bakıldığında, toparlanmaya liderlik edecek yalnızca iki gerçek aday olduğunu kanıtlıyor. Uzman, Bitcoin’in 14 yıldan fazla bir süredir parladığını ve önümüzdeki yıllarda da zirvede kalacağını söylüyor. Ayrıca uzmana...
Vural Erkan 7 gün önce