Reklamı kapat

Not Alın: Bu 5 Altcoin Yatırımcılarına Zarar Yazdırdı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
5 görüntülenme
Not Alın: Bu 5 Altcoin Yatırımcılarına Zarar Yazdırdı!

Geçtiğimiz hafta boyunca bazı altcoin projeleri, büyük düşüşler kaydetti. Düşüşler, özellikle FTX borsasının iflasından sonra borsa tokenlarında yoğunlaşmış gibi duruyor. İşte detaylar ve analist Valdrin Tahiri’nin bu hafta en çok düşen 5 altcoin’e yönelik tahminleri…

Crypto.com borsasının altcoin projesi CRO, yüzde 25 düştü

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, FTX’in çöküşü diğer merkezi borsalara olan güveni azalttı. Bazı yatırımcılar, borsa tokenlarını satmaya başladı. Bunlardan biri, Crypto.com borsasına ait CRO. CRO fiyatı 8 Kasım’da keskin bir düşüşe başladı. Sadece altı gün içinde yüzde 57’lik bir düşüşle 14 Kasım’da 0,05 dolara kadar düştü.

CRO daha sonra zıplayarak uzun bir alt fitil oluşturdu. Ancak henüz bir ralli başlatmadı. Analiste göre bir geri çekilme meydana gelirse, birincil direnç 0,08 dolar ve 0,09 dolar olacaktır. Bunlar sırasıyla 0,382 ve 0,5 Fib geri çekilme direnç seviyeleridir.

SOL fiyatı yükselmeyi başaramadı

Haftalık bazda yüzde 21 düşen SOL tokenı, Solana ağının yerel tokenıdır. FTX’le ilgisinden dolayı SOL fiyatı, 5 Kasım’dan bu yana alçalan bir direnç çizgisinin altına düşmüştü. Altcoin, 9 Kasım’da 12,37 dolara düştü. Hafif bir sıçramanın ardından SOL fiyatı aynı seviyeye geri döndü. Analiste göre, çift dip formasyonu oluşturdu. Bir yükseliş paterni olarak kabul edilmesinin yanı sıra, çift dip, RSI’daki yükseliş sapması ile birleşti.

Kısa bir süre sonra SOL fiyatı alçalan direnç çizgisinden çıktı. Ancak Solana fiyatı herhangi bir yukarı hareket başlatamadı. Analiste göre, böyle bir durumda, ana direnç alanı, 0,382 Fib geri çekilme direnç seviyesi tarafından oluşturulan 22,52 dolar olacaktır. Tersine, 9 Kasım’ın en düşük seviyesi olan 12,37 doların altına bir düşüş, daha düşük fiyatların hazır olduğunu gösterir.

Uzun vadeli destekte CSPR yükseliyor

Bu hafta yüzde 21 düşen CSPR fiyatı, 16 Haziran’dan bu yana yükselen bir destek çizgisiyle birlikte artıyor. Çizgi, en son 17 Kasım’da olmak üzere dört kez doğrulandı.  Bununla birlikte, analiste göre, henüz yerinde bir yükseliş dönüşü işareti yok. RSI aşırı satımda olsa da, son 24 saatteki küçük sıçramaya rağmen henüz herhangi bir yükseliş sapması oluşturmadı. Sonuç olarak, eğilimin yönü belirsiz. CSPR fiyatının destek alanından aşağı veya yukarı yönde ayrılması, eğilimi belirler.  Analiste göre bir sıçrama durumunda, en yakın direnç alanı 0,38 dolardır.

Huobi’nin altcoin projesi HT için sırada neler var?

HT 3 Kasım’dan beri değer kaybetti. Düşüş hareketi, coin’in 13 Kasım’da 3,7 dolara inmesine neden oldu. Bu, yılın en düşük seviyesiydi. Görünüşe göre Temmuz’dan beri mevcut olan 4,30 dolarlık yatay destek alanından bir kırılmaya neden oldu. Bununla birlikte, HT fiyatı sıçradı ve uzun bir alt fitil oluşturarak 4,30 dolar alanını geri aldı. Şimdi, analiste göre, bir sonraki direnç 5,40 dolarda. Diğer yandan HT, 4,30 dolarlık yatay destek alanından kırılırsa, düşüş hızlanabilir.

MANA uzun vadeli destek seviyesinden ayrılıyor

MANA, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 5,90 dolara ulaştığından beri alçalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Bu çizgi, Kasım 2022’nin başında bir ret yemesine neden oldu. MANA fiyatı yatay harkeet ettiği 0,50 dolardan düştü. Mevcut düşük seviye olan 0,41 dolar, Haziran 2021’den bu yana en düşük seviye. Analiste göre, aşağı hareket devam ederse, bir sonraki en yakın destek 0,30 dolarda olacak.  Tersine, eğilimin yükseliş olarak kabul edilmesi için direnç çizgisinden bir kırılma gereklidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Beincrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Finans Gurusu 'Söylemiştim' Dedi ve Kripto Paralar İçin Uyardı!
Finans Gurusu ‘Söylemiştim’ Dedi ve Kripto Paralar İçin Uyardı! Kişisel finans gurusu Dave Ramsey, kripto para borsası FTX’in çöküşünden bahsetti. Yatırımcıların kripto paralar için yatırım yapmamasına yönelik yorumlarını yineledi. Finans gurusu, kripto paralar ve FTX hakkında konuştu Kişisel finans gurusu ve Ramsey Solutions CEO’su Dave Ramsey,...
Aslı Dinçer 2 hafta önce