“Korkuyu Artırmalı” 5 Analist, Altın Beklentilerini Paylaştı!

gold loan providers in india face a rise in robberies as gold prices rise 1 scaled
gold loan providers in india face a rise in robberies as gold prices rise 1 scaled
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın vadeli işlemleri Cuma günü düşüşle kapandı ve ABD ekonomisinin Eylül ayında beklenenden çok daha az iş yarattığını ortaya koyan ABD Çalışma Bakanlığı istihdam verilerinin ardından görülen önceki kazanımları geri verdi. Kıymetli metal fiyatı, geçen ay yaratılan beklenenden daha az sayıda istihdamın, Federal Rezerv’in tahvil alımlarını yakında kısma kararı verme olasılığını düşürmesi nedeniyle 1.780 dolar seviyelerinde destek bulmuştu. Ardından 1.757 dolar seviyelerine yeniden geriledi.

QGLDX yöneticisi: ABD istihdam verileri, altını destekleyebilir

Ekonomi Eylül ayında yalnızca 194.000 yeni iş yaratarak üst üste ikinci hayal kırıklığı yaratan artışı işaret etti. The Wall Street Journal tarafından ankete katılan ekonomistler, 500.000 yeni iş öngörüyordu. Altın Külçe Strateji Fonu QGLDX’in ortak portföy yöneticisi Jason Teed, tarım dışı istihdam verilerinin “beklentilerin oldukça altında geldiğini” söyledi ve ekledi: “… bu da Fed’in istediği şekilde tahvil alımını azaltmasının daha zor olabileceğini gösteriyor. Düşük oranlar metali desteklediğinden, bu da altın için destek olabilir.”

5 Analist: Altın Fiyatı, Hafta İçinde Bu Seviyeleri Görebilir!

Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya bir piyasa güncellemesinde, ABD dolarının zayıflaması ve reel getirilerin “negatif bölgeye doğru daha da derinleşmesi” nedeniyle verilerin ardından altın fiyatının seansın en yüksek seviyelerine yükseldiğini söyledi. Bununla birlikte, raporu sindirdikten sonra, analiste göre, “altın yatırımcıları, tahvil alımını azaltma duyurusunun gelme olasılığının Kasım ayında hala devam edeceğini ve fiyatlandırma baskılarının hala yüksek olduğunu ve bunun gelecek yıl daha yüksek faiz oranlarını dikte edebileceğini çabucak fark ettiler.”

AvaTrade analisti: Veriler, tahvil alımının azaltımının şu an gerekli olmadığını ortaya koydu

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere dün TSİ 15.00 civarında altın ve gümüş mütevazı bir şekilde yükseldi. Bu yükseliş, ABD Hazine tahvillerinin aylardır görülmeyen en yüksek seviyelerine yükselirken, doların biraz daha güçlü olduğu bir ortamda gerçekleşti. Uzmanlara göre daha güçlü bir dolar ve artan getiriler normalde külçe alımını azaltır, çünkü para birimindeki güç, varlığı denizaşırı alıcıları nispeten daha fazla masrafa sokabilir.

3 Kez Bilen Analistten Altın İçin Zirve Tahmini: Çok Yakında!

Aylık ABD istihdam verilerinin ardından, ABD Hazine getirileri güçlenirken, ICE ABD Dolar Endeksi DXY ile ölçülen dolar %0,12’den daha az düştü. AvaTrade baş piyasa analisti Naeem Aslam, piyasa güncellemesinde tarım dışı maaş bordroları verileri “ülkenin işgücü piyasası hala büyük ölçüde kırılgan olduğu için şu anda tahvil alımını azaltmanın gerekli olmadığını açıkça ortaya koydu” dedi.

Warwick Valley Financial Advisors Başkanı: Altın, stagflasyon ortamlarında parıldar

Warwick Valley Financial Advisors Başkanı Ken Ford, “Hayal kırıklığı yaratan istihdam verileri, yavaşlayan bir ekonomiye işaret ediyor, ancak daha da kötüsü, veriler azalan bir katılım oranı gösteriyor ve bunun üzerine şirketler daha yüksek ücretler ödemek zorunda kalıyor – bu, yatırımcıların stagflasyon korkusunu artırmalıdır. Altın, geçmiş stagflasyon ortamlarında parıldayan birkaç varlıktan biri,” ifadelerini kullandı.

Analist, Altın Fiyatları İçin Kısa, Orta ve Uzun Vadeli Tahmin Yaptı!

Altının iyi bir enflasyon koruması olmadığı yönündeki son eleştirilerin “asılsız” olduğuna ve altın fiyatlarının son 20 yılda yüzde 500’ün üzerinde ve son zamanlarda yüzde 70’e yakın ralli yapmasına rağmen değerli metalin saygı kazanmayı başaramadığına inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

“Korkuyu Artırmalı” 5 Analist, Altın Beklentilerini Paylaştı!