Nam Salan 5 Bitcoin Analisti, Sıradaki Seviyeleri Verdi!

Nam Salan 5 Bitcoin Analisti, Sıradaki Seviyeleri Verdi!
Nam Salan 5 Bitcoin Analisti, Sıradaki Seviyeleri Verdi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, düşük likidite ile dar bir aralıkta kalmaya devam ediyor. Bu esnada, yeni yerel diplere yönelik beklentiler artıyor. Analistlerde sıradaki BTC seviyeleri için ikiye bölünmüş durumda.

Capo, Bitcoin’in %70 düştüğü tüyler ürpertici bir uyarı yayınladı

Popüler kripto analisti, bu kez Bitcoin ve genel piyasa için bir kez daha alarm veriyor. Piyasa dalgalanmalarını doğru tahmin etmesiyle tanınan Capo’nun isabetli tahminlerine buradan göz atabilirsiniz.

Güncel analizlerinde, ayı piyasasının sona ermekten çok uzak olduğunu söyledi. Capo, Bitcoin’in son zamanlarda 15.700 dolardan 30.000 dolara yükselmesinin yalnızca kısa ömürlü bir düzeltme olduğunu iddia ediyor.

Capo, Bitcoin’in potansiyel olarak 12.000 dolara düşmesi ve Ethereum’un %70’in üzerinde bir düşüşle karşı karşıya kalmasıyla piyasada feci bir düşüş öngörüyor. Altcoinler ise %60 ila %80 arasında değişen fiyatlarda düşüş yaşayabilir. Analist, bu acımasız tahminin ışığında dikkatli olmayı tavsiye ediyor.

Herkes aynı görüşte değil: Credible, altcoin piyasasında (önce) patlama bekliyor

Capo, Bitcoin’in 12.000 dolara düşmesini ve Ethereum’un %70’in üzerinde değer kaybetmesini beklerken, bir diğer kripto analisti Credible, Ethereum’un güçlü bir ralli için hazırlandığını söyledi.

Credible’ın isabetli tahminlerine buradan göz atabilirsiniz. Güncel analizlerinde, ETH’de ralli beklemesine rağmen, daha sonra büyük bir düzeltme göreceği konusunda uyarıyor…

ETH analizlerini güncellediği uzun bir tweet dizisinde, “ETH’de biraz rahatlama gördük. Ancak yukarı yönlü hedefimin biraz gerisinde kaldık. Pek çok altcoin temel destek seviyelerini test ediyor. Bu yüzden ETH grafiğinin önümüzdeki günlerde genel olarak diğer altcoin’lerden beklediğim şeyin iyi bir temsili olduğunu düşünüyorum” diye yazdı.

Credible’in Ethereum hakkındaki görüşü, daha geniş altcoin piyasasına bakışı açısını yansıtıyor.

Credible, ETH fiyatında önce 2.000 doları bekliyor

Analistin grafiği, Ethereum’un 1.500 dolara kadar düzeltmeden önce 2.000 doların üzerine çıkacağını tahmin ediyor. Ethereum şu anda 1,800 dolar bölgesinin hemen altında işlem görüyor. Gün içinde %1,5 civarında değer kaybetti.

Credible’in Bitcoin fiyat beklentisi

Bitcoin’e (BTC) gelince, analiste göre lider kripto bu yıl muhtemelen eski zirvelerine geri dönecek.

Yakın tarihli Bitcoin analizlerinde, “20.000 dolar boşluk var. Birçok kişi mevcut seviyelerden daha derin bir geri çekilme için gerekçe olarak kullanıyor. 2023’te ATH seviyelerine ilişkin tezim konusunda haklıysam, bu boşluk doldurulmamalıdır. Bana 20.000 mı yoksa 70.000 mı önce gelecek diye soracak olursanız, ben ilk olarak 70.000 dolar ve üzeri derdim” diye yazdı.

BTC şu anda 26,688.52 dolar seviyesinde işlem görüyor. Hafta düşük likidite ile dar bir aralıkta başladı. Credible gibi diğer 3 kripto analisti de, Bitcoin’in muhtemelen parabolik bir dalgalanma için hazırlandığına dair benzer görüşlere sahip.

Michaël van de Poppe’ye göre Bitcoin haftalık grafikte yükseliş sinyalleri veriyor

Popüler kripto analistine Bitcoin, 30.000 dolarlık temel psikolojik dirençten geri çekilmesine rağmen haftalık zaman diliminde iki önemli teknik indikatörün üzerinde işlem görmeye devam ediyor.

“Bitcoin yukarı doğru kırılıyor ve 27.600 doları test ediyor. Bunlar iyi işaretler. Haftalık zaman diliminde 200 hareketli ortalama ve üstel hareketli ortalamayı tutması gerekiyor. Sanırım buradan 38.000-42.000 dolara doğru ilerliyoruz” diye yazıyor.

Kaleo da Bitcoin konusunda iyimser

Tanınan bir BTC balinası olan Kaleo, Bitcoin’in yaklaşık 27.000 dolardaki desteği geri almayı başardıktan sonra 40.000 dolara giden yeni yıllık zirvelere doğru hareket etmeye başladığını düşündüğünü söyledi.

Kripto analisti ve trader, 40.000 doların BTC için hala bir mıknatıs olduğunu savunuyor.

2018 BTC dibini bilen analist, ‘geri dönüşü’ onayladı

Bluntz lakaplı teknik analist, BTC’nin 30.000 dolardan düzeltme hareketinin muhtemelen sona erdiğine ve şimdi yükseliş trendini sürdürmeye hazır göründüğünü söylüyor.

Teknik analizlerinde, “Cuma günkü tersine dönüşün ardından BTC için günlük olarak güzel takip mumları almaya başlıyor. Eğer bu üç dalgalı bir ABC düşüşüyse, yeni zirveler potansiyel olarak masadadır. Pek çok kişi şimdi daha fazla olumsuzluk beklerken, duyarlılık burada tersine dönmüş gibi görünüyor.” diye yazdı.

Son olarak, sıradaki Bitcoin halving döngüsüne bir yıldan daha kısa bir süre kaldığını belirtelim. Bu konuda, tarihsel verilerin analizlerini Kriptokoin.com olarak bu yazıda derledik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Nam Salan 5 Bitcoin Analisti, Sıradaki Seviyeleri Verdi!