Bu 5 NFT Token’i Düşüşe Rağmen Kapış Kapış Gitti!

Zeki Uyanık
Zeki Uyanık 3 Mart 2022
4 görüntülenme
nft nasil calisir

NFT token satışları geçen hafta 237 milyon dolara düştü. Bu duruma rağmen bazı NFT tokenler yoğun ilgi gördü. Kriptokoin.com olarak bu yazıda en çok satan 5 NFT token koleksiyonları üzerinde duruyoruz.

NFT token satışları düşüşte

NFT satışları 2021’de yoğun bir yıl geçirdi ve son 12 ayda hacim 23 milyar dolara ulaştı. NFT pazarı, popülerlikleri ve nadirlikleri nedeniyle bir avuç öne çıkan lider isim tarafından domine edilmekte. Geçtiğimiz birkaç yıldaki kripto para birimi patlaması, daha yeni bir pazarın rekor seviyelere çıkmasına yardımcı oldu: Bunlar NFT’ler olarak bilinen dijital koleksiyonlardı. Aslında, sanatçılar, yatırımcılar ve girişimciler gelişmekte olan Web3 alanına indikçe toplam NFT satış hacmi geçen yıl 23 milyar dolara ulaştı. NFT’ler veya değiştirilemez tokenler, benzersiz, yeri doldurulamaz, çoğunlukla kullanıcıların çevrimiçi olarak satın alıp sattığı dijital öğelerdir.

BTC ve ETH Alan Dünya Devi, Bu NFT Token Projesini Ekledi!

NFT’ler, kripto para birimlerine benzer şekilde dijital bir mülkiyet kaydını tutmak için blockchain teknolojisini kullanır. İlk olarak, kripto para birimi Etherini destekleyen aynı blockchain olan Ethereum‘da piyasaya sürüldüler ve çoğu NFT hala yalnızca Ether kullanılarak satın alınabiliyor. Kripto para birimlerinde devam eden satışlara rağmen, NFT satışları nispeten iyi durumda. NonFungible.com’dan alınan verilere göre, yalnızca geçen hafta satışlar 237 milyon dolara ulaştı. Ancak bu, geçen haftaki NFT satışları kadar yüksek değil, 335 milyon dolardan yaklaşık %29’a düştü. NonFungible’a göre, NFT satışlarının artmasıyla birlikte, bunlar geçen hafta içinde en çok satan beş koleksiyon oldu.

En çok satan beş NFT koleksiyonu

5. Cool Cats. Satış hacmi: 5,4 milyon dolar. Satış sayısı: 264. En yüksek satış fiyatı: 64,952 dolar. Cool Cats, Ethereum blockchaininde programlı, rastgele oluşturulmuş NFT’lerin bir koleksiyonudur. 1. nesil, toplam 300.000’den fazla seçenek arasından rastgele bir araya getirilmiş 10.000 kediden oluşur. Çeşitli kıyafetlere, yüzlere ve renklere sahip Cool Cats’lerden oluşuyor.

4. Sandbox. Satış hacmi: 7,9 milyon dolar. Satış sayısı: 606. En yüksek satış fiyatı: 29,638 dolar. Sandbox, kullanıcıların LAND’lerine sahip oldukları ve yaratıcı sihirlerini barındırdıkları, topluluk odaklı bir UGC-voksel platformu.

3. Doodles. Satış hacmi: 8,2 milyon dolar. Satış Sayısı: 260. En yüksek satış fiyatı: 64,952 dolar. Doodle’lar, 10.000’lik bir koleksiyon boyutuyla keyifli bir renk, özellik ve boyut yelpazesine sahiptir. Doodle’lar, rol oynamayı veya kendilerini lezzetli ikramlara dönüştürmeyi seven korkak bir gruptur.

Bored Ape Yacht Club da listede

2. CryptoPunks. Satış Hacmi: 37,0 milyon dolar.Satış Sayısı: 57. En Yüksek Satış Fiyatı: 607.676 dolar. Ethereum blockchaininde saklanan mülkiyet kanıtına sahip 10.000 benzersiz tahsil edilebilir karakter. Modern CryptoArt hareketine ilham veren proje.

1. Bored Ape Yacht Club. 7 Günlük Satış Hacmi: 39,8 milyon dolar. Satış Sayısı: 549. En Yüksek Satış Fiyatı: 1,5 milyon dolar. BAYC, Ethereum blok zincirinde yaşayan benzersiz dijital koleksiyon olan 10.000 Bored Ape NFT koleksiyonudur. Bored Ape’iniz Yacht Club üyelik kartınız olarak ikiye katlanır ve üyelere özel avantajlara erişim sağlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

11802
SHIB ve Cardano İçin Çarpıcı Analiz: Su Altında! Ünlü kripto analiz firması IntoTheBlock’a göre, popüler altcoin projelerinden Cardano (ADA) ve Shiba Inu (SHIB) sahiplerinin çoğunluğu fiyat rallisine rağmen hala su altında. Bu durum, ortalama satın alma maliyetlerinin, kara henüz geçemeyecek kadar yüksek olduğu anlamına geliyor....
Zeki Uyanık 3 Mart 2022