Reklamı kapat

Türkiye de Listede! Ünlü CEO: 5 Ülke Bitcoin’i Yasal Para Yapacak

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 11 Ekim 2021
0 görüntülenme
thumb 1920 912528

Bitmex borsası CEO’su Alex Hoeptner, Bitcoin (BTC)’in sıkı bir hayranı gibi görünüyor. Bu sinerji üzerine Hoeptner, beşten fazla gelişmekte olan ülkenin 2022 sona ermeden BTC’yi yasal bir ihale olarak kabul edeceğine dair saygın tahminini verdi.

Alex Hoeptner, 2022 sonuna kadar 5 ülkenin Bitcoin (BTC)’i kabul edeceğini düşünüyor

Bitmex CEO’su, bu ülkelerin gelişmekte olan ülkelerden olacağını söylediği şu açıklamaları yaptı:

Benim tahminim, önümüzdeki yılın sonuna kadar Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul eden en az beş ülkeye sahip olacağız. Hepsi gelişmekte olan ülkeler olacak. İşte bu yüzden gelişmekte olan ülkelerin 2022’de kriptoya atlayacağını düşünüyorum.

7 Usta İsim, Bitcoin Fiyatını Yorumladı!

Dahası, Hoeptner, az gelişmiş ülkelerde Bitcoin’in benimsenmesini hızla etkileyebileceğini düşündüğü üç ana olası faktöre dayanarak tahminde bulundu. Bahsetmek gerekirse, havalelerin, enflasyonun ve siyasetin gelecek yıl BTC’yi benimsemeye itecek kilit faktörler olduğunu vurguladı. Faktörleri daha da genişleten Hoeptner, El Salvador’un GSYİH havalesine ve Western Union’ın ev transferindeki %10’luk ücretlerin gönderenleri nasıl kandırdığına vurgu yaparak dikkat çekti.

Alex Hoeptner, Türkiye’nin kripto para benimseme oranına ayrıca değiniyor

Hoeptner aynı zamanda, bu yıl IMF’nin gelişmiş ülkeler için %2,4 ve gelişmekte olan ülkeler için %5,4 enflasyonunu da ele aldı. Bununla birlikte, bunun bir enflasyon krizi olduğunda insanları fiat para birimlerine başka alternatifler seçmeye zorladığını kaydetti. Hoeptner bu görüşünü Türkiye örneğiyle destekledi:

Türkiye’de enflasyon bu yıl %15’in üzerine çıkarken, kripto benimsemesi arttı.

Son olarak Hoeptner, anlayışlı politikacıların El Salvador’un Bitcoin hareketinden daha fazla yararlanacağı fikrini vurguladı. Bunu yapmak, onları daha büyük bir fayda ve bileşenleri için Bitcoin’i benimsemeye zorlayabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

WhatsApp Image 2021 10 10 at 23.39.25
Solana Ağında Ticaret Botları Sunan İlk DEX: Soldex! Geçen yıl boyunca birçok varlık piyasaya çıktı. Tam olarak rakam vermek gerekirse, şu anda borsalarda ve swap’larda 12.000’den fazla token dolaşıyor. Ancak bunların çoğu ERC20 ağına bağlı ERC20 tokenları veya wrapped ERC20 tokenları olduğu için teknik sorunlar,...
Kriptokoin.com 11 Ekim 2021