Bu 5 Web3 Coin Hareket Edebilir: İşte Önemli Gelişmeler

5.646 görüntülenme
Bu 5 Web3 Coin Hareket Edebilir: İşte Önemli Gelişmeler

Blockchain ve kripto para ekosistemi bu hafta bir kez daha gücünü gösterdi. Bitcoin 25,000 dolara temas ederken, Audius’tan Aptos’a bir dizi önemli Web3 oyuncusu kayda değer ortaklıklar kuruyor. İşte 5 Web3 coin projesinden takip edilmesi gereken haberler…

Bu hafta dikkat edilmesi gereken Web3 coin haberleri

İlk haberde, Web3 müzik platformu Audius, TikTok için destek eklediğini duyurdu. Entegrasyon ile yeni kullanıcılar TikTok profillerini bağlayarak Audius üzerinde hesap oluşturabiliyor. Ek olarak, Audius’un erişimini artırmak ve daha geniş bir kitleye ulaşmak için TikTok ile bağlantısı olacak.

Kriptokoin.com olarak gelişmenin ayrıntılarına ve Audius’ın fiyat hareketlerine bu yazıda yer verdik.

Aptos, Outlier Ventures ile yeni bir program başlattı

Aptos, Aptos x Outlier Move Accelerator Programı için başvurularını açtı. Program, Palo Alto’da bulunan Aptos Labs genel merkezinde yüz yüze gerçekleştirilecek. Ayrıca, Move dilini kullanarak derleme yapan geliştiricilere öncelik verecek.

Web3 hızlandırıcıları ekosistemde giderek daha önemli hale geldi. Finansman, mentorluk ve diğer kaynaklar sağlayarak erken aşamadaki girişimleri destekleyecek.

Outlier Ventures’ın Kurucusu ve CEO’su Jamie Burke, işbirliği hakkında “Aptos Vakfı ile yeni başlayanları işlerini nasıl geliştirecekleri ve yönetecekleri konusunda eğitmeye ve bilgilendirmeye yardımcı olma hedefimiz arasında güçlü bir sinerji görüyoruz” dedi.

Köklü Web3 coin projesi küçülmeye gidiyor

Olumsuz fiyat hareketlerine neden olabilecek bir gelişmede Dapper Labs, personel sayısını %20 düşeceğini bildirdi. NBA Top Shot’ın ana şirketi olan Dapper, ayrıca ABD’den gelen kritik bir kararla gündemde. Toplu olarak dava edilen Top Shot NFT’leri, yargıç tarafından menkul olarak kabul edildi.

Duyurunun ardından NFT’lerin konuşlandırıldığı Blockchain olan Flow (FLOW), fiyat açısından çift haneli düşüşe geçti.

Polygon – Eclipse ortaklığı

Ethereum ölçeklendirme protokolü Polygon (MATIC), Solana’ya eşdeğer ilk ölçeklendirme çözümü olan Polygon SVM’yi başlatmak için Eclipse ile ortaklık kuruyor. Bir Polygon Ventures portföy şirketi olan ve Solana Foundation hibesi alan Eclipse, Polygon SVM için Sealevel sanal makine (SVM) Layer 2 Blockchain’ini kuracak.

İşbirliği, Solana için oluşturulan dApp’lerin Polygon SVM’ye kolayca taşınmasını veya multi chain işlem yapmasını sağlayacak. Kullanıcılara daha hızlı ve daha verimli bir deneyim sunacak.

Google, bu Web3 coin şirketliyle ortaklık kurdu

Son, ancak önemli bir gelişmede Google Cloud, Tezos Vakfı ile ortaklığını. Bu ortaklık, Web3 uygulama geliştirmeyi büyütmeyi ve müşteriler için yeni hizmetler sunmayı amaçlıyor. Ayrıca Google Cloud, tüm müşterilerin Tezos “fırıncıları” (bakers) veya ağ validatörleri olmasını kolaylaştırmayı planlıyor.

Tezos’dan Mason Edwards, “Bir ekosistem olarak Tezos, kurumsal ve B2B işe alımda bir itibar kazandı” dedi.” XTZ fiyatı haberin ardından yukarı yönde %5’e kadar ilerledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Beincrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Kez Tersi Oldu! Bu Altcoin Saldırganı Hackledi
Bu Kez Tersi Oldu! Bu Altcoin, Saldırganı Hackledi Oasis Network, Wormhole saldırısında bağlı bir cüzdandaki fonları geri almak için bir mahkeme emri aldığını söyledi. Altcoin projesi, Vault’un akıllı sözleşmesini yükselterek fonları geri alabildi. Bununla birlikte, kripto topluluğu üyelerinden, protokolün eylemlerini eleştiriler geldi. Oasis, kurtarmada Jump...
Vural Erkan 1 ay önce