50 yıl içinde tüm şirketler piyasadan silinecek

0 görüntülenme

“Bugün doğan bir çocuk, Google, Amazon, Apple ve Facebook’tan daha uzun yaşayacak, ama Amazon’un en uzun ayakta kalacak şirket olacağını söyleyebilirim.”

Bu ezber bozan saptama, New York Üniversitesi Stern School of Business’ta pazarlama dersleri veren Scott Galloway’e ait. Galloway The Four isimli kitabında bu dört teknoloji devinin 50 yıl içinde ortadan kalkacağını iddia etti.

Galloway, 100 yıl önceki Dow 100’den sadece 11 firmanın ayakta kaldığını, iş yaşamı döngüsünün hızlanmasıyla, bugün doğan bir çocuğun bu şirketlerden daha uzun yaşamasının olası olduğunu belirtti. Galloway, “Bu şirketlerin daha da güçlendiği görülüyor mu, evet… Peki bu şirketlerin bizim yaşam süremiz içinde ortadan kalkacağını öngörüyor muyum? Evet…” ifadelerini kullandı.

Bu şirketlerin ortadan tam olarak ne zaman kalkacağını tahmin etmenin zor olduğunu belirten Galloway, “10 yıl önce Myspace hakkında konuşuyorduk. Dolayısıyla tam olarak bunun ne zaman gerçekleşeceğini söylemek oldukça zor. Rahatlıkla söyleyebileceğim tek şey, 50 yıl içerisinde bu şirketlerin ortadan kalkacağı” diye konuştu.

“AMAZON DAHA UZUN YAŞAYACAK”

Galloway, dört şirket içerisinde Amazon’un daha uzun süre yaşayacağını öngörüyor. Amazon’un arama da dahil olmak üzere Google ile birçok alanda rekabet ettiğini belirten Galloway, ürün aramasında 2015’te yüzde 44 olan payını, 2016’da yüzde 55’e çevirdiğini ifade etti.

Galloway, yeni dönemde en inovatif donanımın da Apple Watch ya da Apple ipod’ları olmadığını, Amazon’un yarattığı Echo’nun bu alanda öne çıktığını ekledi.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

ExHasta Erken Satışı %30 İndirimle 24 Saat İçinde Başlıyor GELECEĞE BUGÜNDEN YATIRIM YAPMA FIRSATI… ExHasta yalnızca tek bir amaç uğruna oluşturulmuş bir blockchain platformudur. O amaç ise teknolojiyi kullanarak dünyayı değiştirmek. Nasıl? Moonshot’lar (çığır açan projeler, Elon Musk’un Hyperloop’u gibi) geliştirerek, yenilikçilere, girişimcilere ve iş yerlerine fikri mülkiyet (patenler,...
Kriptokoin.com 19 Ekim 2017