Reklamı kapat

53 Uzman: Bitcoin Dip Fiyatı Bu! O Coinler Eriyemeyecek

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 4 gün önce
98 görüntülenme
53 Uzman: Bitcoin Dip Fiyatı Bu! O Coinler Eriyemeyecek

Yeni bir anket, FTX’te yaşanan olayların ardından kripto alanındaki yöneticilerin Bitcoin fiyatında hangi seviyeleri göz önünde bulunduğunu ortaya kokuyor.

53 yönetici Bitcoin fiyatında bu seviyeleri bekliyor

Anketten ortaya çıkan ortak kanıya göre, FTX çöküşü Bitcoin’in yeni diplere ulaşmasına neden olacak. DeFi ve GameFi gibi projelerde görev alan 53 yönetici, Web3 danışmanlık firması BDC tarafından düzenlenen yeni bir ankette bu yönde fikir beyan etti. Kripto yöneticileri, Bitcoin önümüzdeki aylarda daha düşük seviyelerden işlem göreceğini tahmin ediyor. Anketin ortalama sonuçlarında, yöneticiler Bitcoin’in 11.479 dolara düşmesini bekliyor. Böyle bir durumda lider kripto mevcut seviyelerden %30’dan fazla değer kaybedecek.

Katılımcılardan C düzeyindeki yöneticilerin hiçbiri, ayı piyasasına rağmen kriptolara yönelik yatırımlarını azaltmayı planlamıyor. Ankete göre, bu gruptaki yöneticilerin %66’sı yeni yatırım fırsatları aramaya devam edecekleri söylüyor. Geri kalan kısım bir süre daha beklemeyi tercih ediyor. Bu arada, katılımcılardan hiçbiri “Hayır, mevcut kripto portföyümü azaltmayı planlıyorum” seçeneğini işaretlemedi. Bu da düşüşe rağmen altcoin piyasasından beklentilerin hala canlı olduğu anlamına geliyor.

Bitcoin ne zaman tarihi diplerde olacak?

Ankete göre yöneticilerin çoğunluğu, Bitcoin’in ortalama 11.479 dolarda dibe vuracağını tahmin ediyor. Katılımcıların yaklaşık %30’u ise 11.000 dolara düşüş beklediğini beyan etti. Lider kripto şu anda Kasım ayındaki yaklaşık 70.000 dolar fiyatından %85 indirimli işlem görüyor. 21 Kasım’da, 15,800 dolar ile son iki yılın en düşük seviyesine ulaştı.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz bazı bağımsız analistlerde, fiyatında 10.000 ila 12.000 dolar arasında düşeceğini tahmin etmişti. JPMorgan analistleri ise Bitcoin fiyatının 13.000 dolara kadar düşeceğini tahmin ediyor. Bu arada, BTC’nin günlük işlem hacminin kâr/zarar oranı, Kasım 2019’dan dip kâr tutarını kaydetti. CryptoQuant analisti CoinLupin, altı ila 12 milyon BTC yatırımcının borsa giriş payı son birkaç gün içinde artığını söylüyor. Daha önce BTC’nin fiyatı bu her gerçekleştiğinde düşüş kaydetmişti.

FTX, yıl sonu beklentilerini büyük ölçüde sekteye uğrattı

Borsanın çöküşünün BTC’yi bu fiyatlara çekmesi ve piyasa üzerinde olumsuz bir etkisi olması muhtemel. FTX krizi, kripto para piyasalarının bu ay 250 milyar dolara yakın kaybetmesine neden oldu. Toplam piyasa değeri, Kasım başındaki 1,1 trilyon dolardan Çarşamba günü 855 milyar dolara geriledi. Düşüş trendi hafta sonu boyunca devam ederse, fiyatlarda muhtemelen aynı yönde ilerleyecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

FTX CEO'su SBF, Boş Bir Kripto Para Rüyasını Nasıl Sattı?
FTX CEO’su SBF, Boş Bir Kripto Para Rüyasını Nasıl Sattı? FTX kurucusu, refah ve hayırseverlik vaatleriyle ada ulusunun içine üfledi. Riskli kripto trade’ini körüklemek için müşteri mevduatlarının kullandığı iddialarından sonra, Sam Bankman-Fried’in (SBF) imparatorluğu çöktü. Şimdi Bahamalar bu skandallarla sarsılıyor. SBF, FTX ile Bahamalar’a cenneti vaat etti!...
Vural Erkan 4 gün önce