Dev Kripto Borsası 6 Altcoin’i Delist Ediyor: Fiyatlar Düşüşte!

Dev Kripto Borsası 6 Altcoin’i Delist Ediyor: Fiyatlar Düşüşte!
Dev Kripto Borsası 6 Altcoin’i Delist Ediyor: Fiyatlar Düşüşte!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para dünyası, 21 Mayıs 2024’te OKX’in altı altcoin projesini delist etme kararıyla sarsıldı. Bu karar, SKEB/USDT, MOVEZ/USDT, PIT/USDT, EM/USDT, LET/USDT ve MRST/USDT spot işlem çiftlerini 27 Mayıs’ta platformdan kaldırmayı içeriyor. Delist, bir kripto para borsasının belirli bir kripto paranın işlem görmeyi bırakması anlamına gelir. Bu durum, o altcoinin fiyatı ve likiditesi üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Bu haber, yatırımcıları tedirgin etti ve delist edilen altcoinlerin geleceği hakkında endişelere yol açtı.

OKX, bazı altcoin projelerini delist ediyor

Borsa, resmi haberlere göre, 27 Mayıs 2024’te SKEB/USDT, MOVEZ/USDT, PIT/USDT, EM/USDT, LET/USDT ve MRST/USDT spot işlem çiftlerini resmen delist edeceğini duyurdu. OKX ayrıca, 20 Mayıs 2024’ten itibaren SKEB, MOVEZ, PIT, EM, LET ve MRST para birimlerinin para yatırma işlemlerini askıya aldı. Gelişme sonucu, delist haberi yayılan altcoinlerde 24 saatlik fiyat değişimi şu şekilde:

  • MOVEZ: Yüzde 44.3 oranında değer kaybetti, 0.000318 dolardan işlem görüyor.
  • PIT: Yüzde 0.18 oranında yükseliş yaşadı, 0.000000000843 dolardan el değiştiriyor.
  • EM: Yüzde 58.48 oranında düşüş yaşadı, 0.00033 dolarlık bir fiyattan işlem görüyor.
  • LET: Yüzde 53.6 oranında değer kaybetti, 0.00092 dolardan el değiştiriyor.
  • MRST: Yüzde 53.9 oranında değer kaybetti, 0.00093 dolardan el değiştiriyor.
  • SKEB: Yüzde 1 yükseldi ve 0.001525 dolardan el değiştiriyor.
AVAX, UNI Coin ve bu Bu 6 Altcoin’den Ortaklık Dahil Sıcak Haberler Var!

Delist nedir?

Delist, bir kripto para borsasının, belirli bir kripto paranın işlem görmeyi bırakması anlamına gelir. Bu, çeşitli nedenlerden dolayı olabiliyor, en yaygın nedenler şunlardır:

  • Düşük Hacim: Bir kripto paranın işlem hacmi belirli bir süre boyunca düşük kalabiliyor. Bu durumda borsa onu delist ederek platformdaki diğer kripto paralara kaynak ayırmayı seçebiliyor.
  • Teknik Sorunlar: Bir kripto parayla ilgili teknik sorunlar olması halinde, borsa coini delist ediyor. Böylece sorunun çözülmesini bekleyebiliyor.
  • Düzenlemeler: Bazı durumlarda, düzenlemeler bir borsanın belirli kriptoları delist etmesini zorunlu kılabilir.
Dev Kripto Fonu Kritik Bir Teklif Yaptı: O Altcoin Zıpladı!

Bir altcoinin delist olması, yukarıdaki fiyat listesinde göreceğiniz üzere, kritik. Zira o altcoinin fiyatını ve likiditesini olumsuz etkileyeibliyor. Delist edilen bir altcoinin fiyatı genellikle düşer, çünkü yatırımcılar artık o altcoini kolayca satamaz. Ayrıca, delist edilen bir altcoinin likiditesi de düşer, bu da yatırımcıların onu alıp satmasını zorlaştırır. OKX, merkezi bir kripto para borsasıdır ve spot, marj ve vadeli işlemler gibi çeşitli ticaret ürünleri sunar. OKX, hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsalarından biridir ve dünya çapında milyonlarca kullanıcısı vardır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dev Kripto Borsası 6 Altcoin’i Delist Ediyor: Fiyatlar Düşüşte!