Santiment’ten 6 Altcoin İçin Dev Analiz: Borsalara Boşaltıldı!

Altcoins Mar 18th
Altcoins Mar 18th
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blockchain analiz firması Santiment’e göre Ethereum HODLers için iyi işaretler gösteriyor. Kripto analitik firması Santiment’e göre, son iki haftadaki piyasa düzeltmesine rağmen, popüler altcoin Ethereum (ETH), kripto paranın uzun vadeli sahipleri için iyi haber olabilecek birkaç güçlü ölçüm gösteriyor. Santiment ayrıca son zamanlarda piyasa düzeltmesi sırasında sahip topluluklarının sergilediği panik düzeyine dayalı olarak bir avuç DeFi altcoini sıraladı. Kriptokoin.com olarak bu sıralamaya bakıyoruz.

Ethereum ve diğer altcoin projeleri

Santiment, 95.200 Twitter takipçisine, kripto borsalarındaki Ethereum miktarının son 12 ayda önemli ölçüde düştüğünü ve ETH sahiplerinin önde gelen akıllı sözleşme platformu için daha yüksek fiyatlar beklediğini belirtti. İfadeler aynen şöyle:

Ethereum 3.163 dolara geri döndü. Geçen yıl, borsalarda olan ETH arzının 1/3’ü artık taşındı. Bu, sabırlı HODLers için iyi bir işarettir. 26 Eylül 2020 exchange supply: %24,1 iken 26 Eylül 2021 de exchange supply: %16.1.

Image

Analitik firmasına göre, Ethereum’un token dolaşımı da son zamanlarda Haziran ayının sonundan bu yana en yüksek seviyelerine yükseldi. Token dolaşımındaki artış, sahiplerinin ETH’yi, takas edilemeyen tokenlar (NFT’ler) için ödemeler veya merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarına yapılan yatırımlar gibi ekosistemindeki çeşitli işlemler için kullandığını gösteriyor. Santiment’e göre: “ETH kullanımının ve taşınan tokenlerin işaretleri artmaya devam ederse, fiyat genellikle bunu takip edecektir.”

Image

CoinGecko‘ya göre popüler altcoin ETH, yazı yazılırken 3.072,98 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para, geçen hafta yaklaşık %8 ve son 14 günde %10’dan fazla düştü. Santiment ayrıca son zamanlarda piyasa düzeltmesi sırasında sahip topluluklarının sergilediği panik düzeyine dayalı olarak bir avuç DeFi altcoini sıraladı. Analiz firması, her bir varlık için, borsa dışı cüzdanlardan takas cüzdanlarına kaç tokenin taşındığını ve günlük adres değiştiren tüm kripto paraların ortalama kâr veya zararını inceledi.

Sıralanan DeFi altcoinleri

Santiment, oyun ve takas edilemez token (NFT) Blockchain platformu Enjin‘in (ENJ) analiz edilen altcoinler arasında en yüksek panik seviyesini gösterdiğini belirtiyor. Santiment: “Burada gördüğümüz, borsalara yatırılan üç güçlü ENJ artışı ve dump boyunca önemli kayıp düşüşleri.”

Modal pic

İkinci ve üçüncü sıradaki altcoinler borçlanma ve borç verme projeleri Compound (COMP) ve Aave’ye ait. Santiment, COMP ve AAVE’de ENJ’ye kıyasla daha az panik tespit ettiğini söylüyor. Analitik firmasına göre, DeFi kredi projesi Maker (MKR), düzeltme sırasında sadece tek bir işlem akışı artışı ile biraz daha güçlü el gösterdi. Merkezi olmayan borsa Uniswap için yerel token olan UNI sahipleri, Santiment’in analiz ettiği tokenler arasında en az panik sergiledi. Analitik firmasına göre:

İşlem girişi yüksek, ancak önceki UNI tabanı borsaları daha da fazla token çekmiş gibi görünüyor (iki yükselişe karşı bir artış). Yine, önceki dump UNI için daha zor geldi. Dersler öğrenildi.

Modal pic

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Santiment’ten 6 Altcoin İçin Dev Analiz: Borsalara Boşaltıldı!