Bu 6 Altcoin İçin Kritik Oylamalar Masada: İşte Detaylar!

Bu 6 Altcoin İçin Kritik Oylamalar Masada: İşte Detaylar!
Bu 6 Altcoin İçin Kritik Oylamalar Masada: İşte Detaylar!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yakın zamanda, birçok altcoin projesi için kritik yönetişim oylamaları gündeme geldi. Bu yazımızda, bunların birkaçından bahsedeceğiz…

Aave, Gnosis oylamasını sundu

Önemli bir gelişme olarak, Aave topluluğunun Aave V3’ü Gnosis’te etkinleştirme önerisi zincir içi oylamayı başarıyla geçti. Böylece önümüzdeki 7 saat içinde uygulamaya alınmakta. Bu önemli dönüm noktası, Aave V3’ün Gnosis’e genişletilmesi için gerekli tüm yönetişim prosedürlerinin tamamlandığını göstermekte. Teklif, Aave yönetiminin WETH, wstETH, GNO, USDC, wXDAI, EURe ve sDAI gibi bir dizi varlığı kapsayan Aave V3 Gnosis havuzunu etkinleştirmesine olanak tanıyor. Bu varlıklar ACI, Gauntlet ve Chaos Labs gibi hizmet sağlayıcılar tarafından yönetişim forumunda (3.0.2) önerilmiştir. Bu altcoin entegrasyonu, kullanıcılara daha fazla seçenek ve likidite sağlayarak Aave V3’ün erişimini genişletmeyi amaçlamakta.

Ayrıca Aave topluluğu şu anda “sabit borç verme faiz oranını devre dışı bırakma” önerisi için zincir üzerinde bir oylama yürütüyor ve oylama 8 Kasım’da sona erecek. Teklifin temel amacı, çeşitli ağlardaki tüm havuzlardaki tüm varlıklar için sabit borçlanma oranlarını devre dışı bırakmaktır. Ayrıca, daha önce yöneticiler tarafından kilitli varlıkları amaçlamaktadır.

Curve ile altcoin Venus için oylama

Curve Finance kurucusu Michael Egorov, BSC kredi protokolü Venus Protocol topluluğunda bir teklif sundu. Öneri, Venus Protocol’ün Ethereum ana ağına yerleştirilmesini söz konusu hale getiriyor. Curve; crvUSD ve CRV’nin teminat ve ödünç varlıklar olarak kullanılmasını önermektedir. Bu girişim, altcoin Ethereum ana ağındaki Curve üzerinde VAI/crvUSD, XVS/crvUSD ve XVS/VAI gibi likidite havuzlarının kurulmasına yol açacaktır. Ayrıca Curve, teşvikler için 500.000 CRV kullanmayı planlıyor. Ayrıca Venus’ün yıllık %10 faiz oranı elde etmek için bu teşviki XVS ile eşleştirmesini gerektiriyor.

Prisma Finance, faiz oranı artışı önerdi

Prisma Finance topluluğu 6 Kasım’da ikinci iyileştirme önerisi olan PIP 002’yi başlattı. Bu teklif, platformdaki tüm teminat borçları için faiz oranını mevcut %1’den %2’ye çıkarmayı amaçlıyor. Onaylanması halinde, bu düzenlemenin genel risk profilini önemli ölçüde etkilemeden anlaşmanın gelirini artırması bekleniyor. PIP 002 için oylama süresi 9 Kasım’da sona erecek. Bu noktada altcoin mevcut destek oranı %99,04 gibi etkileyici bir seviyede yer alıyor.

CoW Swap için işlem ücreti önerisi

CoWSwap’ın çekirdek ekibi, 6 aylık bir test dönemi için ücretleri tanıttı. Bunun için bir taslak teklif yayınladı. Bu testin amacı, uzun vadeli benimseme için en uygun gelir modelini belirlemektir. Çeşitli merkezi olmayan borsaları (DEX) bir araya getiren ve MEV direnci sunan CoW Swap, farklı ücret modellerini deneyerek güvenilir ve sürdürülebilir gelir akışları oluşturmayı amaçlamaktadır. Bu modeller arasında, kullanıcıların rakiplerine kıyasla tasarruf ettiği paranın bir yüzdesini almak ve her işlem için sabit bir ücret talep etmek yer alıyor. Elde edilen ücret geliri altcoin platformu CoW DAO’da birikecektir.

Altcoin LDO, staking router modeli öneriyor

Ayrıca Lido, ana ağındaki Dağıtık Doğrulayıcı Teknolojisini (DVT) geliştirmek amacıyla staking router modelini önermiştir. DVT, Blockchaindeki birden fazla taraf arasında sorumlulukların atanmasını, güvenliğin artırılmasını ve başarısızlık riskinin azaltılmasını içerir. Onaylanması halinde bu öneri, Ethereum ağındaki Lido Node Operatörlerinin çeşitlenmesine yol açacak. Ayrıca protokolün merkezi olmayan yapısını daha da geliştirecektir.

Dev Şirketler ve Balinalar, SOL ve Bu 6 Coin’i Satıyor: Fiyat Düştü!

BRC-20 tokenları için yeni öneri

Son olarak Bitcoin Blockchain topluluğunda yakın zamanda yaşanan bir gelişmede, BRC-20 token standardının yaratıcısı Domo, “Fraction” teklifini sundu. Bu teklif, mevcut BRC-20 çerçevesindeki güvenlik açıklarını ele alarak kullanıcılar için güvenliği artırmayı amaçlamaktadır. Teklif, kullanıcıları potansiyel istismardan korumak için BRC-20 kodunda sıkı transfer geçerliliği gerekliliklerini savunmakta. Önerilen altcoin koruma önlemi, kullanıcı korumalarını güçlendirmeyi ve güvenliği artırmayı amaçlamakta.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Bu 6 Altcoin İçin Kritik Oylamalar Masada: İşte Detaylar!