Tahminleriyle Ünlenen 6 Analist: Bitcoin’de Bu Seviyeler Geliyor!

big money investors see the bull market ending in 2019
big money investors see the bull market ending in 2019
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC), 1 Ekim Cuma günü 44.000 doların üzerine çıkarak alıcıların piyasada ivme kazandığını ve devamının gelebileceğini gösteriyor. Tarihsel olarak, Bitcoin yılın dördüncü çeyreğinde olumlu kazançlar sağladı. Bu verilere dayanarak, kripto para analisti Michael van de Poppe’de dahil olmak üzere pek çok uzman Ekim partisinin başladığını ilan etti. İşte 6 popüler analist ve tahminleri…

Michael van de Poppe: Bitcoin (BTC)’de parti başlıyor

Van de Poppe, “Ekim 4.Çeyrek. Parti başlıyor” tweet’iyle boğanın yolda olabileceğine işaret ediyor. Tecrübeli analistin yanında, bir diğer popüler Twitter analisti Galaxy, Bitcoin’in değerinin dördüncü çeyrekte yeniden artacağını ve Kasım ayından itibaren 100.000 dolara bir yükseliş olacağını tahmin etti. Galaxy, Bitcoin fiyatı Eylül durgunluğunu yaşarken şunları söylemişti:

Önümüzdeki aylar için görüşlerim: Ekim: Altcoin sezonu ve NFT sezonu. Kasım: BTC, 100 dolara koşuya başladı Önümüzdeki boğa zamanları.

Şuanda Bitcoin (BTC)’de ne durumdayız?

Bitcoin fiyatı, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saate %1.12 yeşil tarafta, diğer yandan son yedi gün içinde kazancını %10’un üzerine çıkardı ve 47.693 dolardan işlem görüyor. Tahminlerle devam edelim…

Çin baskılarına rağmen kripto para piyasası yükselmeye devam ediyor!

Çin’de bu haftanın başlarında yürürlüğe giren düzenleyici sıkılaştırmaya rağmen, kripto para piyasası gelişmeye devam ediyor. Popüler kripto trader’i CrediBULL Crypto, Bitcoin için bir sonraki hamlenin 47.000 dolara doğru itilmesi olduğunu düşünüyor. Ekim 1’de şunları tweet’ledi:

Noktalı yeşil çizgi (1.grafik) sonrası üçgen geçersiz. Şimdi en az 47.000 için bir hamle arıyorum. Noktalı yeşil çizgiye ulaşabilirsek (2.grafik), bu tam bir geri dönüş olabilir ve daha yüksek değilse EN AZ 47.000 dolara bir hareket beklerdim. Bunun yerine, en son pump’un izini sürersek, sonunda 30.000 dolarlık LH ile parçalanmayı bekleriz.

Robert Kiyosaki çöküş bekliyor!

Bir diğer piyasaya analisti, Amerikalı işadamı ve kişisel finans kitabı “Zengin Baba Yoksul Baba”nın yazarı Robert Kiyosaki, Ekim ayında Bitcoin, altın ve hisse senetleri de dahil olmak üzere genel piyasanın çökeceğini öngördü. Kiyosaki, dünyanın en büyük çöküşü dediği şeye yol açacak birkaç ekonomik değişkeni özetledi. Analizleri şunlardı:

Dünya tarihinin en büyük kazası olacak. Hiç bu kadar borç biriktirmemiştik. Borç, hepsinin en büyük sorunu… borcun GSYİH’ya oranı senkronize değil. Yani düşüşe geçtiğinde ve onunla birlikte her şeyi de alt üst edecek, işte o zaman daha fazla altın, gümüş ve Bitcoin alacağım.

Türkiye’de Yeni Kripto Para Operasyonu: 3 Gözaltı Var!

Justin Bennett, Eylül ayında bu seviyeleri tahmin etmişti

Bitcoin’in düşeceği ve çıkacağı seviyeyi nokta atışı olarak bilen analistten yeni BTC yorumu geldi. Analist Justin Bennett, 12 Eylül tarihli analizinde şu ifadeleri kullanmış ve Bitcoin’in düşeceği ve yükseleceği seviyeyi nokta atışı bilmişti;

12 Eylül Tarihli Analiz: Haftalıkta 40.000 dolarlık ana seviyeye geri çekilme burada çok mantıklı. Bu olacağı anlamına gelmiyor ama dikkate alınması gereken bir senaryo. 39.300 dolar, gittiğimizi düşündüğüm yer. Oradan, muhtemelen daha düşük mü yoksa daha yüksek bir zirve mi olacağına karar vermek için 48.000 dolar- 49.000 dolara bir sıçrama yaşanabilir. Bu seviyede oluşacak teknik görüntü yılın geri kalanı hakkında fikir verecek.

Eylül'ü de Bildi! Analist: Bitcoin Ekim'i Bu Seviyelerde Kapatacak!

Analist şimdi bu seviyeleri bekliyor

Justin Bennett’in tahminleri şimdiye kadar nokta atışı gerçekleşti. Paylaşımdan sonra ilk olarak 39600 dolara kadar düşen Bitcoin bugün 48.200 dolar sınırına dayandı. Bitcoin’deki hedefleri nokta atışı gerçekleşen Bennett güncel durumu değerlendirdi. Son hareket sonrası tam bir boğa olmaya geri dönmediğini ifade eden analist şunları söyledi:

Bugünkü ralliyi görmek güzel. Ancak piyasa yapısı henüz değişmedi. Günü 45.500 dolar üzerinde kapatırsak, ardından 49.000 dolar ve 53.000 doları geri alırız. HH seviyeleri görmemiz gerekiyor. Hala yapılacak çok iş var.

Bollinger Bantları’nın mucidi Bitcoin analizlerini paylaştı

Sıradaki analistimiz John Bollinger, geçen yılın en başarılı tahminlerini yapmıştı. B yüzden piyasa katılımcıları, analistin sözlerine çok dikkat ediyor. Nisan zirvenin %40’lık patlamasından önce yorumlarını paylaştı ve Bitcoin fiyatı analistin belirttiği modelleri kaydetti. Haziran başında John Bollinger, yatırımcıları fiyat 10.400 dolara yükseldikten sonra “temkinli veya short” olmaya çağırdı ve bunu da doğru zaman haber verdi. Bu arada, John Bollinger, Bollinger Bantlarının mucididir. Şimdi, Bitcoin’in 22 Eylül’den bu yana en yüksek seviyesine çıkaran kısa süreli sıkışmasına dikkat çekiyor. Başarılı analistin 1 Ekim tarihli tweet’i bu seviyelere işaret ediyordu:

BTC/USD, ilk hedef karşılandı ve aşıldı. İkincisi hedef, 50.000 doların hemen altındaki üst Bollinger Bandı. Son durağa koşuyorsun, değil mi?

Analist Bitcoin fiyatından 50.000 dolar bekliyor

Bitcoin, Bollinger’in ilk hedefini aştığına göre, en büyük kripto para biriminin 50.000 dolar seviyesinin hemen altında bulunan üst banda yükselmesini bekliyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız El Salvador haberi çılgınlığından sonra Bitcoin fiyatı boğaların tarafına geri döndü. Bugün erken saatlerde, Evergrande krizinin çifte darbesinin ve Çin’in kripto para birimini hızlandırmasının neden olduğu tüm kayıpları azaltarak 48.000 dolar seviyesini tekrar ziyaret etti. Real Vision kurucu ortağı Raoul Pal kısa süre önce Bitcoin grafiğini “tatlı” olarak tanımladı ve kartlarda “çok, çok güçlü” bir yukarı yönlü hareket olabileceğini tahmin etti:

Bitcoin uzun vadeli günlük grafiği oldukça tatlı görünüyor. Kamanın ilk denemede kırılıp kırılmayacağını kim bilebilir, ancak bu büyüklükteki bir konsolidasyon modeli genellikle çok, çok güçlü bir yukarı yönlü harekete yol açar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Tahminleriyle Ünlenen 6 Analist: Bitcoin’de Bu Seviyeler Geliyor!