6 İsme Bitcoin Tahmini Soruldu! İşte Dip Fiyatları

6 İsme Bitcoin Tahmini Soruldu! İşte Dip Fiyatları
6 İsme Bitcoin Tahmini Soruldu! İşte Dip Fiyatları
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasası bu hafta ciddi bir düşüşe tanık oldu ve traderlar şimdi piyasanın dibe ulaşıp ulaşmadığını veya ufukta başka bir çöküş olup olmadığını merak ediyor. Analistler, Bitcoin (BTC)’nin dibi görüp görmediğini ve bundan sonraki hareketine ilişkin tahminlerini açıklıyor.

Bitcoin daha geniş risk iştahıyla düşüyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, son üç hafta içinde, 25.000 dolardan 20.000 dolara kadar düşüş eğilimi gösterdi. Kripto analisti Crypto World, 3 günlük bir trendde, Bitcoin fiyatının 20.000 dolarlık düşüş sinyalini geçtiğini ve daha da zor zamanların ileride olduğuna inanmaya devam ettiğini belirtiyor. Batı dünyası bir durgunluğa doğru dönerken, Bitcoin’in de toparlanmadan önce kırmızı renkte birçok yağmurlu ay geçireceği tahmin ediliyor.

Bitcoin
BTC 24 saatlik grafik / Kaynak: CoinMarketCap

Crypto World, piyasanın bundan sonra düşmeden önce dengelenmesi için 19-20.000 dolar seviyesinde yakın vadeli bir hedefin beklendiğini kaydediyor. Ayrıca önümüzdeki birkaç gün içinde fiyatın 18.800 doların altına düşmesi durumunda herhangi bir desteğin olmayacağını ve hızla 17.000 dolara düşeceğini belirtiyor.

Lider kripto stres testinden geçiyor

Kripto analisti Michaël van de Poppe, kripto piyasalarının kırılmakta olduğunu ve muhtemelen çeyreğin sonundan (QE) önce düşeceğini söylüyor. Analist, tahminine rağmen kriptonun mevcut sarsıntısında büyük bir umut ışığı olduğunu ekliyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Nihayetinde kripto ve Bitcoin, tüm olumsuz haberlerin devreye girmesiyle birlikte bir stres testinden geçiyor. Bununla birlikte, buradan sonra, insanlar hükümetlerden ve bankalardan nefret etmeye başlayacakları için kripto yalnızca daha fazla benimsenecek. Bu kaçınılmaz.

Özellikle lider kripto Bitcoin’e bakıldığında, analist, BTC trade’i için ilgileneceği birkaç fiyat noktasını belirtiyor ve şu seviyelere dikkat çekiyor:

Bitcoin için bakacağım seviyeler: 20.600 dolar ve/veya 21.400 dolar civarında potansiyel satışlar. Boğa dahil 18.100 – 18.600 dolarda potansiyel long pozisyonlar.

Bitcoin
Kaynak: Michael van de Poppe/Twitter

Bitcoin, “Ol ya da Öl’ durumunda

Cred takma adlı bir analist, Bitcoin’in kritik bir anda olduğu ve BTC’nin önemli bir fiyat seviyesinde desteği sürdürememesi durumunda çökebileceği konusunda uyarıda bulunuyor. Bu doğrultuda analist, Bitcoin için bir ‘ol ya da öl’ anının geldiğini söylüyor. Analist, BTC 19.000 ile 20.000 dolar fiyat aralığını tutamazsa, varlığın mevcut değerinden %15’ten fazla bir düşüşle 16.000 dolar aralığına gerileyebileceğini belirtiyor.

Kaynak: Cred / Twitter

Bitcoin, ne zaman tekrar yükselişe geçecek?

Bir diğer kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in tekrar yükselişe geçmesinin altı ay daha sürebileceğini ve o zamana kadar fiyatının dalgalanacağını tahmin ediyor. Analist ayrıca, kripto piyasalarının, yukarı yönlü sürekli bir hareket başlamadan önce hem ayılara hem de boğalara büyük kayıplar verebileceği konusunda uyarıyor. Bu doğrultuda analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Kriptoda makro yükselişi tersine çevirme zamanı muhtemelen yaklaşık altı aydır. O zamana kadar, ilgisizlik muhtemelen birçok insan için başlayacak. İşiniz, kripto dünyası etrafınıza çöküyormuş gibi hissetseniz bile, büyük resmi gözden kaçırmamak. 2023’te hem ayılar hem de boğalar ‘mort’ oldu. Ayılar Ocak ve Şubat aylarında ‘mort’ oldu ve boğalara yanlış bir güvenlik hissi verdi. Her iki taraf da yeterince düzeldiğinde, ancak ve ancak o zaman geri dönebiliriz.

BTC fiyatı yakında tekrar yükselebilir

Kripto piyasası eğitim ve analiz platformu IncomeSharks, Bitcoin için yükselişin başladığını söylüyor. Yaptığı paylaşıma göre, şu anda kesintisiz ‘korku, kıyamet ve kasvet’ var. IncomesSharks, daha sonra başka bir tweet atarak BTC’ye gelen hacmin olduğunu belirtti. Hacmin Mart ayı sonunda veya daha erken bir zamanda fiyat üzerinde etkili olabileceğini ekledi. IncomeSharks’ın son paylaşımı, önceki tweet’inde vurgulanan hacmin oynamaya başladığını vurguluyor.

Bitcoin

Bitcoin ve kripto paralar buharlaşabilir!

Kripto analisti Benjamin Cowen, fiyatlar aşağı doğru dönerken kripto piyasaları için en kötü durum senaryosunu belirliyor. Analist, kripto piyasalarının dot-com çöküşüne benzer bir düzeltmeyle yüz milyarlarca dolardan vazgeçebileceğini söylüyor. Cowen, dot-com döneminde Nasdaq’ın performansına bakıyor ve günümüzün kripto pazarlarıyla paralellikler kuruyor. Bitcoin ve diğer kripto paralar için toplam piyasa değerinin nereye gidebileceğini belirtmek için dot-com dönemindeki piyasa rallisini ve düşüş yüzdelerini kullanıyor.

Analiste göre, tüm kripto varlıklarının toplam piyasa değeri, 2022’de Nasdaq’ın dibe vurmadan önce yaklaşık %30 oranında düşmesine benzer şekilde, bir kapitülasyon aşamasına daha tanık olabileceği bir konumda olabilir. Analist, görüşlerini şu şekilde açıklıyor:

Önceki düşük seviyenin %30 altına inseydik (toplam kripto piyasası değeri) nereye giderdi? Toplam piyasa değerini yaklaşık 500 milyar dolara getirecek ve bu da mevcut seviyelerden oldukça büyük bir düzeltmeyi temsil ediyor. Bu, önceki düşük seviyenin %30 altında. Mevcut seviyelerden, bu, %40 ila %50 arasında başka bir düzeltmeyi temsil ediyor. Ve yine biliyoruz ki bu yüzdeler kesin olmayacak gibi ufak tefek değişikliklere tabi. Yani onu takip edecekse belki buradan% 40 aşağıda olabilir. Ya da belki %50 düşebilir ve sizi 400 milyar dolara yaklaştırabilir… Kripto için en kötü senaryonun, tüm varlık sınıfı için 400 milyar ila 500 milyar dolar arasında bir piyasa değeri olacağını düşünüyorum.

Bitcoin gelecek haftanın trendini belirleyecek

Kripto analisti Shayan Chowdhury’a göre Fed, yüksek enflasyon artışıyla mücadele etmek için katı para politikaları ve oran artışları getirirse, Bitcoin’in fiyatını önemli ölçüde etkileyebilir ve varlığı başka bir çöküşle 15.000 dolar seviyesine düşürebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

6 İsme Bitcoin Tahmini Soruldu! İşte Dip Fiyatları