67 Sentten Bitcoin Alan Trader: Bu Dipleri Görebiliriz!

Vural Erkan
Vural Erkan 27 Kasım 2022
232 görüntülenme
67 Sentten Bitcoin Alan Trader: Bu Dipleri Görebiliriz!

YouTube’da Davincij15’in sunucusu olan DaVinci Jeremie, Mart 2011’de 67 sente bir Bitcoin satın aldı. Şimdi, on yıldan uzun bir süre sonra, Bitcoin 16.500 dolar civarında işlem görürken Jeremie, “hükümetlerin durduramayacağı bir para sistemi” olduğu için Bitcoin’ini elinde tutmaya devam ettiğini söylüyor. Jeremie ayrıca, BTC fiyat tahminlerini de paylaşıyor.

“İnsanlar, hükümetleri aşmak için Bitcoin (BTC)’ye dönecek!”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin üzerindeki tartışmalar devam ediyor. Bazıları çöp olacağını ileri sürerken, bazıları onu gelecek olduğunu iddia ediyor. DaVinci Jeremie’ye göre, Bitcoin akıllara durgunluk veren bir teknoloji. Jeremie, “Bitcoin ile servetinizi üçüncü bir taraf olmadan dünyanın her yerindeki herhangi birine anında aktarmanız mümkün,” diyor. Ayrıca Jeremie, Bitcoin’in bu nitelikleri, hükümetler merkez bankası dijital para birimlerini piyasaya sürmeye başladığında özellikle belirginleşeceğini söylüyor. Bu bağlamda şu açıklamayı yapıyor:

Hükümetlerin kendi dijital para birimlerini oluşturacağını düşünüyorum. Bu şekilde, insanların satın aldıklarını bloke ederek, onlara ne alıp alamayacaklarını söyleyecekler. Bu nedenle işlem yapmalarını imkansız hale getirecekler.

Jeremie, insanların daha sonra hükümetin aşırı erişimini aşmak için Bitcoin’i günlük işlemlerde kullanacaklarını öngörüyor. Bu yüzden de insanların Bitcoin’e döneceklerini öne sürüyor.

Bitcoin

“Merkez Bankacılığı bir tür köleliktir!”

DaVinci Jeremie’ye göre, mevcut bankacılık sistemini ‘tam köleliğe’ yol açıyor. Jeremie’nin Bitcoin’e olan hevesinin bir kısmı da bu sistemi küçümsemesine dayanıyor. Konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yapıyor:

Merkez bankacılığı, tüm insanlığı etkileyen en kötü kölelik türüdür. Eğer ben para basabiliyorsam ve sen onun için çalışmak zorundaysan, bu seni köle yapar.

Merkez bankalarının parayı kullanılabilir hale getirme yeteneğinin, servetin elitlere yeniden dağıtılmasına neden olduğunu öne sürüyor. Bu iddiasını haklı çıkarmak için şu argümanları dile getiriyor:

Para basma yeteneği kötüdür. Çünkü, serveti başka herkesin elinden alıp götürür. Yalnızca suçlular… herkesten servet çalabilmek ister. Bunu yapmanın en iyi yolu banka kurmaktır.

Bitcoin

Jeremie ayrıca mevcut finansal sistemimizin, enflasyonun insanların servetini aşındırmasına neden olduğunu söylüyor. Bu görüşlerini ise şu şekilde açıklıyor:

Para biriktirip emekli olana kadar paranın sizi kurtaracağını iddia edemezsiniz. Çünkü, enflasyonun kontrolden çıkıp sizi yok etmesi mümkün. X miktarda para biriktirmenizi sağlayan bir parasal sisteme ihtiyacımız var. Bu sayede hayatta kalabileceğinizi biliyorsunuz.

Altın, gümüş ve Bitcoin fiyatlarında manipülasyon yapılıyor!

DaVinci Jeremie, altın ve gümüşün manipüle edildiğini iddia ediyor. Ayrıca, BTC fiyatının da türev piyasaları ve ETF’ler aracılığıyla manipüle edildiğini söylüyor. İddiaları için şu ifadeleri kullanıyor:

Bitcoin, emtia borsasında teslim alamayacağınız tek maldır. Yine de, teslim edilmesi en kolay emtiadır. Bitcoin sözleşmesinin süresi dolarsa, alacağınız tek şey nakit.

Bitcoin

Jeremie, Bitcoin’in fiyatını gün içi trade’de hareket ettirmek için borsada alım satım emirlerinin verilebileceğini de öne sürüyor. Bunu şu şekilde izah ediyor:

Fiyatı manipüle ettikleri diğer yol ETF’ler. İnsanlar bir ETF’de Bitcoin olduğunu düşündükleri şeyi satın alabilirler. Ancak, bu Bitcoin değil. ETF ile yalnızca fiyat riskine maruz kalırsınız.

Bitcoin fiyat tahmini: Önce 12 bin, sonra 100 bin

DaVinci Jeremie, BTC için 12.000 dolarlık bir taban tahmin ediyor. Bununla birlikte Bitcoin’in sonunda toparlanarak 100.000 dolara ulaşacağını söylüyor. Açıklamalarını şu şekilde ifade ediyor:

BTC için muhtemelen 12 bin dolar göreceğimizi düşünüyorum. Kripto kışının gerçekten azalmaya başlaması 2024’e kadar sürecek. Çünkü, BTC halving’i gerçekleşecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Kitco

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Haftaya Bu 3 Olay Bitcoin, DOGE ve Altcoinleri Fiyatlayacak!
Haftaya Bu 3 Olay Bitcoin, DOGE ve Altcoinleri Fiyatlayacak! Art Basel başlarken, Miami için yılın en yoğun haftası da başlamak üzere. FTX eski CEO’su Sam Bankman-Fried, bu hafta NYT’nin DealBook zirvesinde ortaya çıkacak. Ancak, sanal olarak arama yapması bekleniyor. Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)’nin NAV indirimi geçen...
Vural Erkan 27 Kasım 2022