Bu 7 Altcoin’in Hash Rate’inde Çift Haneli Düşüşler!

mining 2648005 1280 1170x780 1
mining 2648005 1280 1170x780 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) hash rate’i, Çin’deki hayati bir madencilik bölgesindeki son düzenleyici baskı ile birlikte tek bir günde Haziran zirvesinden çift haneli bir düşüş gördü. Ayrıca Ethereum (ETH) ve benzer birkaç altcoin de, benzer kaderi paylaştı.

Çin’deki düzenleyici ortam sebebiyle Bitcoin hash rate’i ani bir şekilde düştü

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz gibi, Xinjiang, 9 Haziran’da birkaç kripto madenciliği çiftliğinin kapatılmasını emretti. Ancak Sichuan’daki madenciler, özellikle de yağışlı mevsimde o taraflara göç ettiklerinden, orada kalmıştı. Şimdi ise o bölge de “vuruldu”. Dolayısıyla bu durum, Bitcoin’in 18 Haziran ile 20 Haziran arasında %19 düşen ortalama hash rate’ine hemen yansıdı.

7 günlük basit hareketli ortalama değerlerine bakıldığında, aynı zaman diliminde hash rate’i %4’ün üzerine düştü. Ancak, 7 Haziran’da görülen bu ayın en yüksek seviyesinden neredeyse %18 oranında indi. Ek olarak, ağın 14 Mayıs’ta kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi ile karşılaştırıldığında, %32’lik bir düşüş gözlemlendi.

Birçok altcoin de Bitcoin hash rate’ini takip etti

Bitcoin’in yanı sıra diğer proof-of-work (PoW) konsensüs mekanizmasını kullanan altcoin projeleri de, hash rate’lerinde, Haziran ayındaki zirvelerinden kayda değer bir şekilde düştü. Ethereum, Haziran ayının en yüksek seviyesinden %6’lık bir düşüş yaşadı. Mayıs ayındaki rekoruna kıyasla %9 düştü. Litecoin (LTC), hash rate’inde, %13’lük bir düşüş gördü. En son tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) Temmuz 2019’da ulaşılmıştı.

Öte yandan Dogecoin’in (DOGE) hash rate’i, 10 günden kısa bir süre önce görülen Haziran zirvesinden bu yana %10’dan fazla düştü. Litecoin gibi, DOGE’un da ATH’si Temmuz 2019’da görülmüştü. Bitcoin Cash (BCH) de büyük bir düşüş gördü. Ağın hash rate’i 1 Haziran ile 20 Haziran arasında %27’nin üzerinde düştü. En son ATH’si, Kasım 2018’de kaydedilmişti.

ICP, MATIC, WAVES: Bu Altcoin'lerden Hangisi Hızla Toparlanabilir?

Zcash’in (ZEC) hash rate’i, 1 Haziran’daki zirvesinden %13 düştü. Ethereum Classic (ETC) ağının hash rate’i ise, Haziran ayının ilk haftasından bu yana %6 düştü. Son olarak Monero (XMR), Haziran ayında bu listedeki en az hash rate düşüşünü gördü: 2 Haziran’dan bu yana %0,5’ten az bir oran kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu 7 Altcoin’in Hash Rate’inde Çift Haneli Düşüşler!