Bu 7 Altcoin İçin Kritik Uyarı: Milyarlarca Coin Dökülecek!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 4 hafta önce
5.116 görüntülenme
7 Altcoin İçin Uyarı Coin Dökülecek

Token kilit açılımı veya token unlock, belirli bir süreliğine kilitli kalan tokenlerin tekrar serbest kaldığı olaydır. Bu yazıda, Mart ayında yüklü miktarda token’in kilidini açacak 7 altcoin projesine bakıyoruz.

Apecoin ve Aptos, Mart ayında kilit açacak altcoin projeleri arasında

“Crypto Analyst” lakaplı Twitter analisti, bu sabah Mart 2023’te gerçekleşecek olan en büyük 7 token kilidi açma işlemiyle ilgili tweet attı. Tweet’e göre, Mart ayında Apecoin ve Aptos gibi popüler altcoin’lerde yüklü miktarda tokeni piyasa sürmeye hazırlanıyor.

Tweet, kilidi açılacak token miktarını, ilgili tarihi ve ayrıca her bir token kilidinin yaklaşık dolar miktarını gösteren bir grafik içeriyordu. Tablonun genel görünümü şu şekilde:

Özetle, Mart ayında birçoğu piyasa değerine göre ilk 50 arasında yer alan önemli altcoin projeleri milyonlarca tokeni piyasa sürecek. Yazının devamında, satış baskısının ne kadar güçlü olabileceği gibi merak edilen soruları cevaplayalım.

  1. Hedera (HBAR) – 1 Mart
  2. ApeCoin (APE) – 17 mArt
  3. BitDAO (BIT) – 15 Mart
  4. Aptos (APT) – 12 Mart
  5. dYdX (DYDX) – 14 Mart
  6. ImmutableX (IMX) – 25 Mart
  7. Acala Network (ACA) – 1 Mart

Token unlock tarihleri ve serbest kalacak token miktarı

HBAR’ın kilit açma tarihi 1 Mart olarak belirlendi. Bu tarihte 140.110.994 HBAR’ın kilidi açılacak. Kilidi açılacak tokenlerin tahmini değeri 227 milyon dolar. Bu arada, APE’nin kilit açma tarihi 17 Mart ve yaklaşık 210 milyon dolar değerinde 40.601.326 tokenin kilidi açılacak. BIT kilitlerinin açılacağı tarih 15 Mart ve toplam 109 milyon dolar değerinde 187.500.000 BIT dolaşıma katılacak.

APT kilitleri 12 Mart’ta açılacak ve toplam değeri 56,4 milyon dolara ulaşacağı tahmin edilen 4.543.478 APT token serbest kalacak. DYDX, IMX ve ACA sırasıyla 6.520.128, 18.075.991 ve 32.050.001 tokenin kilidinin açıldığını görecek.

DYDX’in token unlock tarihi 14 Mart olarak belirlenirken, IMX ve ACA’nın kilidinin açılması 25 Mart 2023 ve 1 Mart 2023’te gerçekleşecek. Kilidi açılacak toplam DYDX token miktarının toplam dolar değerinin 18,1 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor. Kilidi açılacak IMX miktarı yaklaşık 17,2 milyon dolara ulaşıyor. Son olarak, ACA’nın token kilidinin değeri 4,48 milyon dolarla listedeki en küçük değerdir.

Bu iki altcoin yarın kilit açıyor

Hedera (HBAR) ve Acala Network (ACA), listenin kilit açacak ilk altcoin projeleri. HBAR, token unlock öncesinde %5 civarında değer kaybettiği 0.07087 dolar bölgesinde işlem görüyor. 1 Mart’ta arzın kabaca %6,28’inin serbest piyasaya girmesiyle, HBAR boğaları kenarda kalmak ve yaklaşan bir fiyat ayarlamasını beklemek isteyebilirler.

Ayrıca, RSI’nin arzı emmesi gerektiğinden, HBAR bu fazla arzın altında fiyatın 0,065 dolara doğru değer kaybedebilir. RSI aşırı satışa ulaşmadan önce 0,06 doların test edilmesi boğalar için güç belirtisi oalcak. Yeni bir fiyat dengesine ulaşıldığında, boğalar yeniden alım yapmaya başlayacak ve fiyat hareketini tekrar yukarı itecekler.

ACA’de benzer oranda düşüşle 0.1347 dolardan işlem görüyor. Kriptokoin.com olarak benzer etkinliğe hazırlanan diğer projelere bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Analistin Dip Bitcoin İçin Son Tahmini
Dip Öngörüleri Çıkan Analistin Bitcoin İçin Son Tahmini! Bitcoin’in Kasım ayının dibini 16.000 dolardan satın alan, sonra 25.000 dolarlık yerel zirvede satan ve 23.000 dolardan tekrar satın alan bir trader, Bitcoin ve genel piyasa görünümünü bir kez daha güncelledi. DonAlt, Bitcoin ve altcoin piyasası için çok...
Buğra Çağlar 4 hafta önce